انواع خودرو باربری و کاربرد آن‌ها

انواع خودرو باربری و کاربرد آن‌ها

انواع خودرو باربری و کاربرد آن‌ها در اثاث کشی و جا به جایی یکی از سخت‌ترین و پر دغدغه‌ترین کارهایی است که بسیاری از ما هر از چند گاهی مجبور به انجام آن می‌شویم اهمیت دارد. بسته بندی بار و وسایل و لوازم، حمل آن‌ها به محل جدید و چیدن دوباره وسایل هر کدام چالشی جدید برای ما به وجود می‌آورند.
در این میان استفاده از شرکت‌های باربری برای اثاث کشی و استفاده از انواع خودرو باربری مناسب، می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های ما را همچون کاهش هزینه باربری را در اسباب کشی کاهش دهد.

وسایل حمل و نقل و انواع خودرو باربری

طبیعتا بارها انواع مختلفی دارند و هر بار را متناسب با ماهیت و یا اندازه‌ای که دارد باید با وسیله حمل و نقل خاصی جا به جا کرد. در ادامه به معرفی انواع خودروهای باربری و کاربرد هر کدام اشاره می‌کنیم:

کامیون

کامیون‌ها برای حمل و نقل بارهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. کامیون‌ها یکی از انواع خودرو باربری هستند که مدل‌های مختلفی دارند و ظرفیت هر کدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. بخش عمده حمل و نقل زمینی در هر کشور، به صورت داخلی و بین المللی توسط کامیون‌ها انجام می‌گیرد.

انواع خودرو باربری کامیون حمل و نقل وسایل

تریلی

یکی از ماشین‌های حمل بار جاده‌ای، تریلی است. تریلی‌ها یکی از انواع کامیون‌ها هستند که برای حمل بارهای سنگین در جاده‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کامیونت

کامیونت یکی از پر استفاده‌ترین وسایل نقلیه در امور اسباب کشی منازل با حجم زیاد است که پر استفاده ترین نوع خودرو در انواع خودرو باربری هست. این ماشین جزو مطمئن‌ترین ماشین‌ها در حمل بار و باربری است. برای باربری در تهران یا سایر شهرستان‌ها می‌توانید از این ماشین استفاده کنید.

کامیونت حمل و نقل وسایل  از انواع خودرو باربری

وانت بار

وانت بار، وسیله نقلیه باری کوچک و بسیار پرکاربرد برای حمل بارهای کوچک و با وزن کم است. در ایران به دلیل قیمت مناسب، ارزان بودن و استهلاک کم، وانت بار بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که برای حمل بارهای خود می‌خواهید از وانت بار استفاده کنید بعد از تماس با باربری، حتما ذکر کنید که از انواع خودرو باربری وانت بار اتاق دار می‌خواهید یا بدون اتاق، تا بعدا دچار مشکل نشوید.

نیسان بار

از نیسان بار برای باربری اجسام سبک و یا تا حدودی سنگین استفاده می‌شود. باربری با نیسان نسب به وانت، به صرفه‌تر است، حجم بیشتری دارد، علاوه بر باربری درون شهری برای باربری بین شهری هم مورد استفاده قرار میگیرد و سریع و مطمئن است.
به طور کلی می‌توانیم بگوییم انواع ماشین‌های باربری به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

  • ماشین‌های باربری کوچک و سبک مانند: وانت، وانت پراید
  • ماشین‌های باربری نیمه سنگین مانند: کامیون، خاور، کامیونت
  • ماشین‌های باربری سنگین مانند: تریلی، ده تن، کمپرسی و غیره.

چگونه ماشین مورد نیاز خود برای باربری را تشخیص دهیم؟

اکنون که با انواع ماشین‌های باربری آشنا شدیم، باید بدانیم چه نکاتی را باید در انتخاب ماشین باربری رعایت کنیم:

حجم و نوع بار

این که نوع بار شما چیست و حجم آن چقدر است، در انتخاب نوع ماشین باربری بسیار تاثیر گزار خواهد بود. انتخاب صحیح نوع ماشین باربری می‌تواند تعداد دفعات رفت و آمد را کمتر کند و در نتیجه هزینه باربری را کاهش دهد، بنابراین باربری ارزان‌تری را تجربه خواهید کرد.

نوع مسیر و فاصله بین مبدا و مقصد

اگر فاصله شما از مبدا زیاد باشد و قرار باشد باربری بین شهری صورت بگیرد، از انواع خودرو باربری بزرگ استفاده می‌شود. اما از آن جایی که این خوردوهای سنگین دارای محدودیت تردد در داخل شهر هستند، اگر باربری شما داخل شهر باشد باید از ماشین‌های سبک‌تر استفاده کنید.

فصل باربری و ارتباط با انواع خودرو باربری

این که شما در چه فصلی از سال قرار است اسباب کشی کنید در نوع خودروی باربری که انتخاب می‌کنید، تاثیرگزار خواهد بود. برخی از خودروهای باربری دارای اتاقک و سقف هستند که از اسباب و اثاثیه شما در فصول بارانی و برفی محافظت می‌کند.

میزان بودجه

هزینه کرایه ماشین‌های سنگین از ماشین‌های سبک حمل بار، بیشتر است. بنابراین در هنگام باربری به میزان بودجه خود، توجه کنید. البته اگر حجم وسایل شما زیاد باشد استفاده از مانواع خودرو باربری کوچک باعث افزایش تعداد دفعات رفت و آمد و افزایش هزینه باربری می‌شود. بنابراین در هنگام توجه به بودجه، حجم وسایل خود را نیز در نظر داشته باشید.

مجهز بودن ماشین

نو و مدرن بودن ماشین حمل بار، داشتن بیمه نامه ماشین، داشتن مجوز باربری و دارا بودن تجهیزاتی برای محکم نگه داشتن اسباب و اثاثیه در داخل ماشین از جمله موارد دیگری است که در هنگام انتخاب ماشین باربری مناسب باید به آن‌ها توجه کنید.
برای انتخاب نوع ماشین باربری به این نکته هم توجه کنید که حجم بار شما با ماشین باربری انتخابی شما متناسب باشد. وجود فضای خالی در خودروی حمل بار می‌تواند باعث شود اثاثیه در هنگام جا به جایی به هم بخورند و آسیب ببینند.

استفاده از ماشین باربری برای اسباب کشی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای کاهش دغدغه باربری است. البته برای اینکه بتوانید از ماشین‌های باربری کمک بگیرید بهتر است، چند روز قبل از اثاث کشی، با شرکت باربری تماس بگیرید و ماشین مورد نظر خود را کرایه کنید.
اگر در انتخاب نوع ماشین باربری برای حمل بار خود دچار تردید شدید می‌توانید با بخش مشاوره شرکت باربری گل بار تماس بگیرید و از مشاوران خبره در این حوزه مشورت و راهنمایی بخواهید. پس از تماس با باربری تهران گل بار و تعیین وقت و هماهنگی‌های لازم در زمینه بار، و نیاز شما به ماشین باربری خاص، تنها کافیست منتظر کارگر اثاث کشی و کادر مجرب این شرکت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما