2 شهریور 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

تجهیزات مورد نیاز بسته بندی اثاثیه

اسباب کشی خود یک چالش بزرگ در زندگی به حساب می‌آید. حال فکر کنید که بسته بندی صحیح بار و وسایل منزل نیز باید به آن اضافه شود که حتما باید تجهیزات مورد نیاز بسته بندی بار و اثاثیه منزل استفاده شود.

نه تنها این کارها زمانبر بلکه بسیار دشوار خواهد بود اگر در این مسیر از افراد باتجربه و کاربلد کمک گرفته نشود. زیرا انجام تمامی این کارها به دقت بالایی احتیاج دارد تا در حین اثاث کشی به اجسام و لوازم منزل ضربه ای وارد نشود که موجب خرابی گردد.

اینکه تمام وسایل یک منزل در تعداد بالایی کارتن جمع شده باشند سخت است اما با استفاده از روش های اصولی و خوب بسته بندی کردن لوازم و استفاده از باربری های مناسب می توان این امر را آسان کرد، همچنین سلامت لوازم تضمین می شود. در ادامه شما را با تجهیزاتی که میتوان در این مسیر مورد استفاده قرار داد، آشنا می کنیم.

لوازم مورد نیاز

 در بسته بندی وسایل منزل جمله لوازم منزل به یک سری وسایل جهت بسته بندی نیاز است و این لوازم حیاتی می باشند و وجودشان برای بسته بندی اثاثیه الزامی است.

الزام وجود این لوازم در واقع برای سفت و محکم کردن کارتن ها و جعبه ها می باشد که در حین جا به جایی و انتقال بار مشکلی پیش نیاید.

خوب است که پیش از فرا رسیدن موعد اسباب کشیدی لوازم مورد نیاز برای بسته بندی را تهیه کنید تا در موقع اسباب کشی دلهره و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

  • کارتن

بدون شک کارتن ها اصلی ترین جز برای بسته بندی وسایل منزل و اثاثیه و مرتب سازی ان ها می باشند. کارتن ها در ابعاد مختلف وجود دارند. خوب است برای لوازم خیلی سنگین از کارتن های کوچک در تعداد بیشتر استفاده کنید تا در حین جا به جایی دچار اسیب نشوند. همچنین پیش از بسته بندی از سلامت کارتن و کیپ بودن ته آن اطمینان حاصل کنید.

با توجه به امکان آسیب به لوازم در حین اسباب کشی حتما از کارتن های مخصوص اسباب کشی و بسته بندی بار استفاده کنید تا مشکلی از بابت ضعف کارتن نداشته باشید.

چسب زدن تجهیزات مورد نیاز بسته بندی اثاثیه

  • دستگاه چسب کش

پس از آن که لوازم در کارتن قرار گرفتند الزامی است که با چسب دور تا دور کار تن را به طور کامل چسب کاری کنیم تا در حین انتقال احتمال باز شدن و یا پارگی کارتن به حداقل برسید.

حتی در مواردی که کالا خیلی سنگین است می توان ابتدا یک دور داخل کارتن را بسته بندی کرد و پس از قرار دادن شی بیرون آن را به خوبی محکم ساخت. برای این کار می توان از دستگاه های چسب کش استفاده کرد که نسبت به چسب کاری دستی بسیار راحت تر و سریع تر می باشند. دقت کنید که چسب حتما باید از نوع 5 سانتی باشد. زیرا این چسب ها بسیار مقاوم اند و مساحت بیشتری را می پوشانند.

  • کاور

یکی از لوازمی که میتواند در بسته بندی بار مفید عمل کند، کاوها هستند. این کاور ها که مخصوص اسباب کشی و حمل بار هستند دارای سه لایه مقاوم اند که این لایه ها  توسط چرخ های صنعتی بزرگ به هم دوخته شده‌اند. این کاور ها توسط زیپ های محکم و با کیفیت بالا بسته می شوند. در نتیجه ی دوخت خوب و لایه های زیاد آن، امکان پارگی را به حداقل میرساند. حتی از این کاورها در چیدمان منزل و برای بسته بندی لباس ها در کمد ها نیز می توان استفاده نمود.

کاورها در ابعاد مختلفی به بازار معرفی شده اند که هر کدام برای موارد خاص کاربرد دارند. به عنوان مثال کاورهای بزرگ تر برای لباس های پشمی و پتو و پالتو و… مفید هستند.

کاور تجهیزات مورد نیاز بسته بندی اثاثیه

  • نایلون حباب دار

استفاده از نایلون های حباب دار برای لوازم شکستنی و بلوری و با لوازم خوراکی و مایع های شوینده که امکان نشت و ریختن در کارتن دارند بسیار خوب است. این نایلن ها ک چند لایه می باشند و دارای حباب هایی در خود هستند، به دلیل همین ویژگی ها جلوی ورود ضربه به شی را می گیرند.

نحوه استفاده از این نایلون ها برای بسته بندی اثاثیه بدین صورت است که به دور شی پیچیده می شود و سپس با چسب محکم می گردد، اگر جسم خیلی حساس باشد قبل از اینکه داخل کارتن قرار گیرد، با نایلون حباب دارد کارتن را پر می کنند و سپس شی را در کارتن قرار می دهند تا هیچ ضربه ای وارد نشود.

کلام پایانی تجهیزات مورد نیاز بسته بندی

در اسباب کشی امری که بسیار مهم و حیاتی می باشد، نحوه بسته بندی لوازم است . بدون شک برای بسته بندی درست و اصولی به تجهیزات مورد نیاز بسته بندی اثاثیه نیاز است که در متن به این موارد پرداخته شد. اگر سوالی در این خصوص ذهن شما را به خود مشغول کرده، میتوانید با کارشناسان و متخصصان سایت ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *