12 مرداد 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

روش ‌های کاهش هزینه باربری

جابه‌جایی و حمل صحیح کالاهای مختلف هنگام باربری و اسباب‌کشی، از جمله مسائل مهمی است که در فرایند باربری اهمیت زیادی دارد. در صورتیکه اصول استاندارد و مناسب هنگام باربری رعایت نشود، علاوه بر آسیب به کالاها و اجناس مختلف، هزینه باربری هم افزایش خواهد یافت.
امروزه افراد برای راحتی بیشتر در جابه‌جایی، به دنبال موسسات باربری مختلف هستند که ضمن رعایت کامل اصول باربری، هزینه مناسبی هم از مشتریان اخذ کنند. در این نوشته، به بررسی روش ‌های کاهش هزینه باربری خواهیم پرداخت تا بتوانید هزینه‌ای که به منظور باربری و اسباب‌کشی می‌پردازید را کاهش دهید.

عوامل موثر در تعیین هزینه باربری

عوامل موثر در تعیین هزینه باربری

در حالت کلی هزینه پرداختی از جانب مشتریان، توسط اتحادیه باربری تعیین می‌شود. در شهر بزرگ تهران، نرخ هزینه‌ها در مناطق مختلف متفاوت است؛ به‌طور مثال، هزینه باربری شمال تهران، یک طیف خاص از قیمت‌ها را شامل می‌شود. لازم به ذکر است که رعایت دستورالعمل‌های اتحادیه باربری در تعیین هزینه ضروری می‌باشد.

از جمله هزینه‌های اصلی که به منظور باربری پرداخت می‌شوند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• مسافت طی‌شده بین مبدا و مقصد

طبعا هر چقدر مسافت دورتری بین مکان اولیه و مکان مقصد در هنگام باربری وجود داشته باشد، هزینه بیشتری پرداخت خواهد شد. به این نکته توجه کنید که میزان ساعاتی که کارگران باربری در طول مسیر می‌مانند، عامل اصلی این هزینه خواهد بود. یعنی علاوه بر دوربودن مسافت، وجود ترافیک، بسته‌بودن راه اصلی و مشکلات دیگر هم باعث افزایش هزینه پرداختی شما خواهد شد!

• اجاره‌کردن ماشین باربری

 اجاره‌کردن ماشین باربری

تعداد اسبابی که در طول باربری حمل می‌شوند و میزان بزرگی آن‌ها، عوامل تعیین‌کننده برای انتخاب نوع ماشین حمل بار محسوب می‌شوند. وانت‌بار، کامیون و کامیونت عمده‌ترین وسایل نقلیه مورداستفاده برای باربری و اسباب‌کشی هستند؛ انتخاب وسیله نقلیه بزرگتر، هزینه بیشتری برای شما در پی خواهد داشت.

• دستمزد کارگران باربری

در حالت کلی دستمزد کارگران باربری برای کار عادی و زیر 3 ساعت نرخ ثابتی خواهد داشت؛ با این حال، عوامل زیر می‌توانند هزینه‌ای که به عنوان دستمزد کارگران پرداخت می‌شود را اضافه کنند:

 کارگران برای هر ساعت کار اضافی بعد از 3 ساعت ابتدایی، هزینه اضافی دریافت می‌کنند.
 کارگران برای حمل اسباب از طبقات بالاتر واحدهای مختلف، هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.
 حمل اسباب با اندازه‌های خیلی بزرگ به دلیل سختی در جابجایی آن‌ها، هزینه بیشتری در پی خواهد داشت.
 کارگران برای حمل اسباب در مسافت‌های پیاده بیشتر از 10 متر، هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

 

• بسته‌بندی‌های خاص و خدمات دیگر باربری

بسته‌بندی‌های خاص و خدمات دیگر باربری

به منظور بسته‌بندی اسباب و کالاهایی که شکل هندسی خاصی دارند، احتمالا نیاز به تجهیزات بسته‌بندی خاص خواهید داشت. به طور مثال، فعالیت‌هایی مانند بازکردن لوسترها و بسته‌بندی آن‌ها، اگر بر عهده کارکنان موسسه باربری باشد، هزینه باربری را افزایش می‌دهد.

برخي ديگر از هزينه‌هاي فرعي در باربري وجود دارند كه در صورت وجود شرايط خاص مانند شرايط زير پرداخت می‌شوند:

• هزینه تعطیل‌شدن کسب و کار افراد و نیاز به اخذ مرخصی در طول باربری
• پرداخت هزینه در صورت ایجاد خسارت احتمالی بر اسباب و غیره
• هزینه نصب لوسترها، تلویزیون‌های خاص و غیره در مکان مقصد بعد از باربری
• هزینه سپردن بچه‌های کوچک به پرستار
• هزینه تمیزکردن و تعمیرات خانه جدید(که برخی از موسسه‌های باربری برعهده می‌گیرند.)
راهکارهای ساده برای کاهش هزینه باربری

با توجه به عوامل ذکرشده برای تعیین هزینه باربری، راهکارهای مهم و در عین حال ساده‌ای به منظور کاهش این هزینه وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

• زمان مناسبی را برای باربری و اسباب‌کشی انتخاب کنید.

زمان مناسبی را برای باربری و اسباب‌کشی انتخاب کنید.

باربری در زمان‌هایی که ترافیک و رفت و آمد وسایل نقلیه زیاد است، علاوه بر اتلاف وقت باعث افزایش هزینه خواهد شد. این مساله به خصوص در باربری‌های شهرهای بزرگ مانند باربری شمال تهران، اهمیت بیشتری دارد.
اکثر افراد تمایل به اسباب‌کشی یا باربری در فصل تابستان را دارند؛ در این فصل شرایط جوی مناسب بوده و کارگردان باربری راحتی بیشتری برای حمل اسباب خواهند داشت. البته هزینه باربری در فصل تابستان، مخصوصا در روزهای اخر هفته بیشتر از سایر فصول و روزها است؛ بنابراین اگر تمایل به کاهش هزینه باربری را دارید، بهتر است فصلی به جز تابستان و روزهای وسط هفته را برای باربری انتخاب کنید.

• تعداد کارگران مناسبی برای حمل اسباب در نظر بگیرید؛ نه کمتر، نه بیشتر!

یکی از رایج‌ترین کارهای اشتباه هنگام باربری، در نظرگرفتن تعداد کمی از کارگران به منظور کاهش هزینه باربری است!
در نظر داشته باشید که اگر تعداد کارگران کمتر باشد، اولا توان فعالیت کارگران رفته‌رفته کاهش می‌یابد و هم‌چنین با توجه به سپری‌نمودن زمان بیشتر برای حمل و نقل، ملزم به پرئاخت هزینه بیشتری خواهید شد!
بدیهی است که تعداد بیشتر کارگران هم، هزینه پرداختی شما را اضافه می‌کند.

• ماشین باربری مناسبی انتخاب کنید.

در بین وسایل نقلیه مختلف، وانت‌بارها هزینه کمتری دارند؛ اما دقت کنید که با توجه به تعداد و ابعاد اسبابتان، ماشین باربری مناسبی انتخاب کنید. دقت کنید اگر ماشین باربری که انتخاب کرده‌اید، ملزم به رفت و برگشت چندباره برای حمل اسبابتان باشد، مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید شد.

• دورانداختنی‌ها را جابجا نکنید!

به منظور کاهش هزینه باربری، اقلامی را که نیاز به آن‌ها ندارید و یا قابل استفاده نیستند، از فهرست اسبابتان حذف کنید. هر چقدر تعداد اقلام شما برای جابجایی کمتر باشد، سرعت باربری بیشتر شده و هزینه پرداختی شما کمتر می‌شود.
هم‌چنین با فروش برخی از این اقلام، حتی می‌توانید بخشی از هزینه باربری را هم تامین کنید!

• بسته‌بندی اسباب را خودتان بر عهده بگیرید.

• بسته‌بندی اسباب را خودتان بر عهده بگیرید.

اگر در زمینه بسته‌بندی اسباب مختلف مهارت لازم را دارید، خودتان می‌توانید اسباب موردنیاز را بسته‌بندی کنید و هزینه بیشتری برای بسته‌بندی به موسسه نپردازید. اگر تمایل دارید کارکنان موسسه‌های باربری، کار بسته‌بندی را انجام دهند، باید از قبل با آن‌ها هماهنگ کنید.

• شرکت و موسسه باربری مناسبی را انتخاب کنید.

هر چقدر موسسه باربری که انتخاب می‌کنید، نزدیک به محل زندگیتتان باشد، هم هزینه کمتری پرداخت می‌کنید و هم آشنایی کارکنان با محدوده محل زندگیتان بیشتر خواهد بود.
هم‌چنین دقت کنید که برخی از موسسه‌های مختلف باربری، اقدام به اخذ مبلغ اضافی علاوه بر استاندارد اتحادیه باربری می‌کنند؛ برای باربری اسبابتان، یک شرکت منصف و معتبر انتخاب کنید تا هزینه عادلانه‌ای بپردازید.
اگر تمایل به باربری یا اسباب‌کشی دارید، موسسه باربری گل‌بار، با پوشش باربری در مناطق مختلف تهران مخصوصا باربری شمال تهران، از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *