11 شهریور 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

چه نظارت‌هایی توسط اتحادیه باربری به شرکت ‌های باربری اعمال می‌شود؟

فعالیت‌هایی که در زمینه باربری، اسباب‌کشی و حمل‌ونقل انجام می‌شوند، با توجه به وجود اصول و استانداردهای لازم در انجام آن‌ها، قطعا به نظارت توسط یک سازمان واحد نیاز دارند. بنابراین تمامی شرکت‌‌های باربری تهران و اتوبار مختلف نمی‌توانند در موارد مختلف طبق سلیقه و سیاست خودشان اقدام کنند و باید از دستورالعمل‌ها و ابلاغیات مختلف که توسط سازمان نظارت‌کننده که اتحادیه باربری تهران می‌باشد، پیروی کنند.

نظارت‌هایی توسط اتحادیه باربری به شرکت ‌های باربری اتفاق می افتد برای مثال تعرفه قیمت‌های باربری به طور کامل توسط اتحادیه باربری تعیین می‌شود و شرکت‌های باربری نمی‌توانند قیمتی به‌طور مستقل تعیین کنند. بنابراین نقش اتحادیه باربری به‌منظور نظارت بر عملکرد شرکت‌های اتوبار و باربری تهران، بسیار پررنگ است. در این مقاله، فعالیت‌ها و نطارت‌هایی که توسط اتحادیه باربری تهران انجام می‌شود را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

اتحادیه باربری تهران، ناظر بر امور باربری و حمل بار

همان‌طورکه می‌دانید، سازمان‌های اتحادیه، مجموعه‌ای از گروه‌های ذی‌نفع که به یک خدمت خاص در یک شهر خاص مربوط می‌شوند را به نوعی در یک سازمان متمرکز دور هم جمع می‌کنند. طبق همین موضوع، اتحادیه باربری تهران هم طیف وسیعی از انواع شرکت باربری و اتوبار را گردهم آورده است تا در جهت خدمت‌رسانی درست و هم‌چنین صیانت از حقوق شرکت‌های باربری تهران و ارتقاء منافع اعضایی مانند کارگر اسباب کشی که در زمینه حمل‌ونقل زحمات زیادی می‌کشند، تلاش کنند.

اتحادیه باربری تهران که نام اصلی آن اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهر تهران است، در سال1335 در محل خیابان سپه تشکیل شده است و از آن زمان بر تمامی امور حمل‌ونقل و باربری شرکت‌های اتوبار تهران به طور کامل نظارت می‌کند و برای وضع و تدوین قوانین جدید یا تغییر آنها جهت مطابقت با نیازهای روز جامعه، فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهد.

اعضای این اتحادیه شامل مدیر، دبیر، نائب رئیس و بازرسین مختلف هستند که هر کدام نقش مهمی را بر عهده دارند.

با توجه به اینکه شهر تهران جمعیت زیادی دارد و طبعا موارد باربری و اسباب کشی هم در آن به طور مکرری انجام می‌شود، بازرسی مختلف اتحادیه باربری به طور جداگانه بر شرکت‌های باربری شمال تهران، باربری شرق تهران و باربری غرب تهران نظارت می‌کنند تا دستورالعمل‌ها به صورت کامل و بدون نقص اجرا شوند.

اتحادیه باربری تهران بر چه مواردی نظارت می‌ کند؟

قوانین و ابلاغیه‌های اتحادیه باربری تهران که در اساسنامه این سازمان به صورت کامل ذکر می‌شوند، به منظور رعایت و صیانت از تمامی منافع مجموعه‌های اتحادیه(تمامی اشخاص و افراد عادی و شرکت‌های اتوبار و باربری تهران که اقدام به بسته بندی اثاث منزل  حمل‌ونقل کالاهای مختلف می‌کنند و مهم‌تر از آن در جهت صیانت از حقوق مشتریان می‌باشند.

اعضای اتحادیه از مدیر تا تمامی بازرسان، تمامی تلاش خود را می‌کنند تا از طریق وضع قوانین مناسب و نظارت کامل بر عملکرد مجموعه‌های مختلف گامی بزرگ به سوی تامین منافع مشتریان و هم‌چنین شرکت باربری بردارند.

نظارت‌هایی توسط اتحادیه باربری به شرکت ‌های باربری و اتحادیه باربری

در حالت کلی، فعالیت و عملکرد اتحادیه باربری را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • نظارت کامل بر نحوه پیشرفت صنعت حمل‌ونقل و به‌کارگیری روش‌های نوین
  • نظارت بر مشکلات به وجودآمده بین مشتریان و شرکت‌های باربری مختلف و کمک به حل آن‌ها
  • نظارت کامل بر نحوه حمل‌ونقل شرکت‌های اتوبار و باربری تهران
  • فعالیت منظم در جهت نمایندگی سازمان‌های حمل‌ونقل و شرکت باربری در تهران و مشاغل درگیر با این فعالیت‌ها
  • نظارت کامل بر تمامی فعالیت ها، سیاست‌ها، قوانین و رویدادهایی که در صنعت حمل و نقل زمینی و جاده‌ای تأثیر زیادی می‌گذارد.
  • برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور پیشرفت در مهارت‌هایی مانند حمل و نقل، بسته بندی اثاثیه، ارتقاء کیفیت و کمیت خدمات ارائه‌شده به مشتریان و غیره
  • نظارت کامل بر فعالیت حمل‌ونقل جاده‌ای خاص طبق اصول تاییدشده بین‌المللی

اتحادیه باربری تهران به منظور پیشبرد فعالیت‌های ذکرشده به صورت کامل بدون ایجاد اختلال، سعی می‌‌کند تا تمامی ذی‌نفعان در زمینه حملنقل را با خود همراه کند و بدین منظور نمایندگان مختلفی را در هر یک از سازمان‌های دولتی قرار داده است.

تعرفه ها و قیمت های ابلاغ شده توسط اتحادیه باربری چگونه تعیین می شوند؟

تعرفه ها و نظارت‌هایی توسط اتحادیه باربری به شرکت ‌های باربری

می‌توان گفت که از جمله مهم‌ترین ابلاغیه‌هایی که هر ساله توسط اتحادیه باربری تهران تدوین و به‌روزرسانی می‌شود، ابلاغيه اعلام تعرفه‌هاي باربري و حمل‌ونقل مي‌باشد. تعرفه پایه‌ای که برای امور باربری در نظر گرفته می‌شود، برای تمامی شرکت‌های باربری حتی مجموعه‌هایی که عضو اتحادیه نیستند، به صورت یکسان در نظر گرفته می‌شود و تمامی اتوبارها و شرکت‌ها باید به طور کامل از آن تبعیت کنند.

برخی از عوامل مانند نوع خودروهاي حمل بار، هزينه كارگر اسباب كشي، نحوه بسته بندي اثاثيه و مقدار مسافت لازم براي جابجايي مهم‌ترين موارد در تعيين قيمت‌ها و تعرفه‌ها توسط اتحاديه باربري تهران است.

به منظور كسب اطلاعات بيشتر در مورد قوانين مختلف از جمله تعرفه‌هاي باربري و تماس با اتحاديه باربري تهران، مي‌توانيد از صفحه اتحاديه باربري تهران بازديد كنيد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *