28 دی 1402 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم

جابجایی و اثاث کشی همیشه باید توسط افرادی با تجربه و در واقع تیمی تخصصی انجام شود. بنابراین اگر شما در انتخاب خود دقت لازم را نداشته باشید ضرر مالی بدون شک متحمل می‌شوید. زمانی که یخچال از نقطه‌ای به نقطه دیگر جابجا شده باشد، برای روشن کردن یخچال بعد از جابه‌جایی باید احتیاط کنید و طبق قاعده خاصی این کار را انجام دهید. در مقاله بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم شما را با ظریف‌ترین و مهم‌ترین نکات آشنا می‌سازیم.

 نکات مهم برای روشن کردن یخچال بعد از اسباب‌کشی

یخچال یکی از گران‌ترین لوازمی است که در منزل موجود بوده و از لحاظ اقتصادی و کاربردی دارای اهمیت است. به همین سبب یکی از موضوعاتی که کاربران پس از جابجایی یخچال در اسباب کشی درگیرش می‌شوند این است که: بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم و چه نکاتی نیاز است رعایت شود.

به این امر توجه داشته باشید اینکه یخچال را بتوانید در زمان مشخص روشن کنید دارای فاکتورهای است که باید همه آن‌ها رعایت شود. در ادامه مقاله بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم با این نکات آشنا می‌شوید.

 • باید توجه داشت به علت وجود مایعات مخصوص در موتور یخچال‌ها، به هیچ عنوان پس از اسباب‌کشی و یا حمل و جابجا شدن یخچال، اقدام به روشن نمودن یخچال خود نکنید.
 • اگر پروسه جابجایی خود را به باربری معتبر سپرده‌اید نیاز نیست دغدغه خیلی از موارد را داشته باشید. اما اگر از باربری منتخب شناخت کافی ندارید، باید از شروع تا پایان پروسه اسباب‌کشی را مورد نظارت قرار دهید.

بنابراین توجه داشته باشید که اگر یخچال فریزتان به جهتی غیر از عمودی جابجا شده است (که هرگز نباید به این صورت باشد)، باید 24 ساعت اصلا به برق زده نشود.

 بنابراین توجه داشته باشید که اگر یخچال فریزتان به جهتی غیر از عمودی جابجا شده است (که هرگز نباید به این صورت باشد)، باید 24 ساعت اصلا به برق زده نشود.

 • یکی از نکات مهم در مقاله بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم این است که در هنگام تخلیه لوازم منزل یخچال را جز اولین لوازم قرار دهید. زیرا در این صورت یخچال تا زمان اتمام اسباب‌کشی چند ساعتی در جای مشخص خودش قرار گرفته است.
 • مکان قرار گیری یخچال را از قبل مشخص کنید یخچال باید حداقل 15 سانتیمتر با دیوار و وسایل کناری دیگر فاصله داشته باشد تا هوا به راحتی در طرفین و قسمت‌های پشتی یخچال در گردش باشد.
 • کارگر باربری گل بار به خوبی می‌داند که تنها زمانی می‌توانید یخچال را خیلی زود به برق بزنید که به صورت عمودی جا‌به‌جا شده باشد. بنابراین برنامه ریزی مورد نیاز را هنگام حمل یخچال انجام می‌دهند.
 • در محفظه ی موتور کمپرسور یخچال روغن‌های خاصی جهت روان کاری و خنک کردن موتور استفاده شده است. در صورتی که کمپرسور یخچال به صورت زاویه‌دار قرار گیرد روغن کمپرسور وارد لوله گاز یخچال خواهد شد و این موضوع باعث مسدود شدن راه عبور گاز و در نتیجه فشار بسیار زیاد به کمپرسور خواهد شد.

بنابراین بر اساس نوع یخچال و میزان تکانی که به آن وارد می‌شود. بهتر است حداقل  8 الی 12 ساعت یخچال را به برق نزنید.

  بنابراین بر اساس نوع یخچال و میزان تکانی که به آن وارد می‌شود. بهتر است حداقل  8 الی 12 ساعت یخچال را به برق نزنید. شما باید اجازه دهید تا گاز به حالت اولیه در یخچال برگردد.

 • بعد از روشن کردن یخچال هم بهتر است مرتبا درب آن را باز و بسته نکنید و اجازه دهید تا یخچال به دمای مطلوب خود برسد. در غیر این صورت فشار زیادی به موتور یخچال وارد خواهد آمد. این کار باعث می‌شود که موتور یخچال به طور صحیح کار کند و از آسیب دیدن آن جلوگیری شده و برای خنک کردن بیش از حد بر روی موتور آن فشار وارد نشود.
 • توجه داشته باشید به طور کلی، توصیه می‌شود که بعد از جابه‌جایی یخچال، حداقل 12 ساعت صبر کنید تا آن را روشن کنید. اگر یخچال شما دارای سیستم No Frost  است، می‌توانید بعد از 8 ساعت آن را روشن کنید.

نکات مهم قبل از جابه‌جایی یخچال

در این بخش از مطلب بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم به بررسی برخی از نکات مهم قبل از جابه‌جایی یخچال اشاره خواهیم کرد:

 • قبل از برق کشیدن تمام مواد غذایی داخل یخچال فریزر را از آن خارج کنید.
 • طبقات را خارج و با نایلون حبابدار از آن‌ها محافظت کنید.
 • اگر آب سرد کن آب دارد، آب آن را خالی کنید.

بهتر است سیم یخچال را توسط نایلون پوشانده و با چسب به بدنه یخچال بچسبانید. این کار مانع از پارگی یا آسیب دیدن سیم در حین جابجایی می‌شود. 

 • بهتر است سیم یخچال را توسط نایلون پوشانده و با چسب به بدنه یخچال بچسبانید. این کار مانع از پارگی یا آسیب دیدن سیم در حین جابجایی می‌شود.
 • حتما قبل از اینکه یخچال خود را جابه جا کنید، بهتر است قفسه آن را کاملا تمیز کنید، اگر فریزر برفک دارد، بگذارید برفک آن به طور کامل آب شود.
 • همان طور که برای روشن کردن یخچال باید ساعتی را صبر کنید، برای خاموش کردن و جا‌به‌جایی آن هم باید دو الی 3 ساعت زمان بگذارید و فورا بعد از کشیدن سیم از برق، یخچال را تکان ندهید، خاموش کردن یخچال بهتر است چند ساعت قبل از جابجایی انجام شود.
 • در جابجایی یخچال باید به زمان روشن کردن یخچال پس از جابجایی استاندارد توجه کنیم.
 • در نهایت نیز پیشنهاد می‌شود در یخچال را به کمک چسب پهن چسبانده و کل بدنه را با نایلون حبابدار بپوشانید. نایلون حبابدار مانع از وارد شدن هر گونه ضربه و خط و خش بر روی بدنه می‌شود.

نکته مهم در خصوص سلامت یخچال در اسباب کشی

نحوه بسته‌بندی یخچال برای اسباب‌کشی و تکان دادن یخچال حقیقتا کار مشکلی است. یخچال مهم‌ترین و اصلی‌ترین وسیله برقی در آشپزخانه بوده که اگر به هر دلیلی یخچال خانه از کار بیفتد، به طور قطع مشکلات جدی در زندگی روزمره ما بوجود خواهد آمد.

همان طور که در قسمت بالاتر مقاله بعد از جابجایی یخچال  را کی روشن کنیم به طور کامل به نکاتی مهم اشاره کردیم. در این بخش نیاز می‌بینید که این نکته را مورد تاکید قرار داده‌ایم. برای جابه‌جایی یخچال حتما از باربری درخواست نیرو کنید زیرا یخچال جزو وسایل حساس منزل بوده در صورتی که شما یک لحظه غفلت کنید یخچالتان صدمه خواهد دید.

شما با یک تماس با شرکت باربری معتبر می‌توانید با خیال راحت اموالتان را به سلامت به مقصد برسانید. کارگران باربری می توانند یخچال را به صورت حرفه‌ای در پشت خود به تنهایی حمل کرده و بدون دردسر و صدمه دیدن آن را جابه‌جا کنند . این افراد به طور کامل با روند کار آشنا هستند.

پایان

مقاله بعد از جابجایی یخچال را کی روشن کنیم در این بخش به پایان رسید امیدوارم مطالب فوق مفید واقع شده باشد. باربری گل بار با بیش از 3 دهه فعالیت در حیطه باربری انواع بار شما را بدون کوچک‌ترین مشکل با بهترین تجهیزات و نیروی انسانی قادر است در کم‌ترین زمان ممکن جابه‌جا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *