7 شهریور 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

بسته بندی لباس ها برای جا به جایی اسباب کشی

اسباب کشی امری پر از هیجان و اظطراب است. در اسباب کشی باید به بسته بندی بار و اثاثیه منزل و جابه جایی وسایل توجه زیادی شود تا آسیب به لوازم نرسد.

هر وسیله برای بسته بندی خود کارتن ها و تجهیزات خاصی نیاز دارند. برای مثال بسته بندی ظروف شکستنی با لوازم برقی و لباس و… فرق دارد.

شاید تصور کنید که اسباب کشی لباس ها کاری اسان است و به لوازم خاصی نیاز ندارید اما جمع و جور کردن آن ها سخت و دشوار است. نکته مهم در اسباب کشی لباس ها و جا به جایی آن ها این است که باید  سالم و خشک بمانند. در ادامه این متن به نکات بسته بندی لباس ها در اسباب کشی میپردازیم.

بسته بندی لباس با کارتون

در بسته بندی لباس ها برای اسباب کشی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  • بیرون آوردن و دسته بندی لباس ها

قدم اول برای دسته بندی لباس ها، بیرون آوردن آن ها از جایی که هستند کی باشد و ممکن است شما لباس هارا در کمد، گنجه، زیر تخت و یا هر جای دیگر نگه دارید. تمام لباس ها را بیرون بیاورید و بر اساس رنگ، اندازه و بافت پارچه و یا هر روش دیگری که برای خودتون راحت تر است جدا کنید.

پس از جدا کردن لباس هایتان را در جاهای جدا و به صورت مرتب قرار دهید و سپس طبق نیاز از کارتن و جعبه برای بسته بندی آن ها استفاده کنید.

  • لوازم اضافی را رها کنید

اسباب کشب بهترین زمان است تا لباس های کهنه و یا لباس هایی که به ندرت استفاده می کنید را بررسی کنید. لباس ها را به خوبی بررسی کنید. اگر کهنه هستند و آثاری از خرابی دارند آن ها را دور بریزید. اگر تازه هستند و نیازی به ان ها ندارید به افراد نیازمند اهدا کنید.

پس از انجام این کار از شر لباس های اضافی که کمد شما را اشغال کرده اند و بار شما را برای اسباب کشی سنگین می کنند رها می شوید.

  • لباس های دم دستی را جدا بگذارید

بدون شک در نخستین روزهای اسباب کشی تمامی لوازم خود را نمی توانید باز کنید و به همه ی آن ها دسترسی ندارید. پس خوب است لوازم ضروری را در بسته بندی های جدا و دم دست قرار دهید تا در صورت نیاز به آن ها به راحتی بتوانید پیدایشان کنید.

  • از لباس ها برای بسته بندی کمک بگیرید

در مرحله های قبل گفتیم که لباس های کهنه خود را جدا کنید و می توانید از این لباس های قدیمی که دیگر قابلیت استفاده ندارند برای بسته بندی و یا حتی دستمال کشی در اسباب کشی خود استفاده کنید.

وسایلی مانند ظروف، بلوریجات و… را در لباس های کهنه بپیچید و سپس با دقت در کارتن بگذارید و مطمیئن باشید که آسیبی به آن ها وارد نمی شود.

  • لباس های سبد را می توانید با کمک جا به جا کنید

اگر در اسباب کشی خود کمد و دراور را هم می برید می توانید از آن ها به عنوان جعبه کمکی برای اسباب کشی استفاده کنید و برخی لباس های سبک را در همان کمد بگذارید باقی بماند سپس درب کمد ها را به طور مطمئن قفل کنید. برای این کار می توانید از طناب، چسب های محکم، بست ها و… استفاده کنید.

بسته بندی لباس

لباس ها را درست بسته بندی کنید 

  • بقچه کردن

می توانید برای بسته بندی لباس هایتان آن ها را بقچه کنید. لباس هایتان را برعکس کنید و سپس مرتب تا کنید. پس از آن لباس ها را از بزرگ به کوچک روی یک پارچه بچینید و متناسب با ظرفیت پارچه بالا بیایید. در آخر 4 طرف پارچه با به هم گره بزنید تا مانند بقچه شود.

  • جعبه های کوچک

لباس ها هم مانند کتاب ها می توانند وزن زیادی داشته باشند. پس یه جای قرار دادن حجم زیادی از لباس در یک جعبه بزرگ، حجم های کمتر آن را در جعبه ها و کارتن های کوچک تقسیم کنید تا در حین جا به جایی مشکل پیش نیاید. همچنین پس از قرار دادن لباس در جعبه در و دور تا دور آن را با چسب پهن بچسپانید تا باز نشود.

برای جا به جایی جعبه های خود می توانید از کارگر اثاث کشی کمک بگیرید.

  • چمدان

چمدان ها را دست کم نگیرید و در اسباب کشی های خود از آن ها استفاده کنید. به جای اینکه چمدان را خالی ببرید لوازم مناسب را درون آن قرار دهید و مانند رفتن به یک مسافرت چمدان ها را با خود حمل کنید. از چمدان ها برای بسته بندی وسایل منزل هم میتوان استفاده کرد اما متداول تر ان برای جابه جایی لباس است.

چمدان ها به دلیل داشتن چرخ وسیله ای با حمل آسان در اسباب کشی می باشند.

راه های دیگری نیز برای بسته بندی لباس ها وجود دارد مانند استفاده از کارتن رگال و یا پلاستیک های بسته بندی و وکیوم آن ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *