19 شهریور 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

نحوه محاسبه هزینه اسباب کشی

جابه‌جایی و رفتن به مکانی جدید، همواره موضوعی جالب و هیجان‌انگیز است؛ ولی چالش‌هایی در این مسیر وجود دارند که پشت سر گذاشتن آن‌ها، امنیت و درست پیش رفتن اسباب کشی را تامین می‌کنند. یکی از مسائل اجتناب ناپذیر در مورد بحث اسباب کشی، محاسبه هزینه اسباب کشی و جابه‌جایی وسایل به محل جدید است. در ادامه به طور کامل به بررسی عوامل موثر بر هزینه اسباب کشی می‌پردازیم.

عوامل موثر بر هزینه اسباب کشی

بهترین اقدام برای اسباب کشی این است که برنامه‌ریزی لازم را انجام دهید و با یک شرکت باربری برای انجام بسته بندی اثاث منزل و اسباب کشی هماهنگ شوید. گاهی برخی افراد برای کاهش هزینه‌ها اقدام به انجام اسباب کشی با کمک اعضای خانواده یا قرض گرفتن خودرو آشنایان می‌کنند، ولی این اقدام نه تنها در هزینه صرفه جویی نمی‌کند، بلکه ممکن است به دلیل اصولی نبودن بسته بندی و اسباب کشی به وسایل آسیبی وارد شود که جبران آن مستلزم پرداخت هزینه‌های بیشتری شود.
• حجم وسایل و شیوه بسته بندی
طبیعتا هرچه حجم و تعداد وسایل شما کم‌تر باشد به مراتب هزینه اسباب کشی نیز کاهش می‌یابد. نکته ای که باید در این مورد بدانیم این است که با بسته بندی مناسب می‌توان حجم وسایل را به میزان زیادی کاهش داد، همچنین امنیت و سلامت وسایل حین جابه‌جایی بین طبقات یا حمل و نقل در اتوبار، با بسته بندی بالاتر می‌رود. حتی می‌توان بسته بندی را نیز به شرکت باربری سپرد.
قیمت لوازم مورد نیاز برای بسته بندی اثاثیه:

 •  پک کوچک: شامل 40 متر نایلون حباب‌دار و سلفون 200 متری و یک عدد چسپ (210/000تومان)
 • پک متوسط: شامل یک رول 90 متری نایلون حباب‌دار و نواری حباب‌دار و سلفون 500 متری و 2 عدد چسب (375/000 تومان)
 • پک بزرگ: شامل دو رول 90 متری نایلون حباب‌دار و 2 عدد نواری حباب‌دار و سلفون 500 متری و دو عدد چسب (750/000 تومان)
 •  کارتن 5 لایه: مخصوص حمل وسایل شکستنی (15/000 تومان)
 • کارتن رگال: کارتن رگال مخصوص حمل لباس (50/000 تومان)
 •  چسب شیشه ای: چسب شیشه ای 5 سانتی متری (12/000 تومان)
 •  سلفون: 110/000 تومان
 •  دستمزد کارگران و پرسنل: بسته بندی برای 3 ساعت 70/000 تومان و به ازای هر ساعت اضافه 20/000 تومان به دستمزد اضافه می‌شود.

 نوع و تعداد اتوبار محاسبه هزینه اسباب کشی

ماشین‌های حمل بار بر اساس حجم قابل حمل، انواع مختلفی مثل وانت و خاور و نیسان دارند. هرچه اتوبار انتخابی شما حجم بیشتری داشته باشد، هزینه نیز بالا‌تر می‌رود. هم‌چنین تعداد اتوبار‌های مورد استفاده در اسباب کشی نیز در قیمت موثر هستند.
بسته به نوع خودرو انتخابی شما هزینه کرایه 200/000 تومان تا 450/000 تومان برای 3 ساعت متغیر است.
کرایه اتوبار برای اسباب کشی برای 3 ساعت در نظر گرفته می‌شود و اگر زمان بیشتری صرف شود، باید هزینه اضافه‌تری بپردازید.
قیمت کرایه اتوبار علاوه بر ساعات توقف، به عوامل دیگری مثل روز مورد نظر برای اسباب کشی و منطقه خانه شما نیز بستگی دارد. هزینه اسباب کشی در روز‌های تعطیل و ماه‌های نیمه دوم سال، به دلیل احتمال وجود بارش برف و باران بیشتر است. هم‌چنین هزینه مسافتی پیموده شده اگر از مقدار مشخصی بیشتر باشد، در این صورت نیز هزینه پرداختی بالاتر می‌رود و برای جا به جایی‌های بین شهری نیز هزینه متفاوت است.

کارگر اسباب کشی

جابه‌جایی وسایل از اتوبار به خانه و بین طبقات بدون آسیب رسیدن به وسایل و دیوار‌ها مسئله مهمی است که معمولا هر کسی از پس ان بر نمی‌آید. به این منظور باید کارگران اسباب کشی استخدام کرد که وظیفه آن‌ها بار زدن اسباب به اتوبار و همچنین تحویل و پیاده کردن آن‌ها در مقصد را داشته باشند.
دستمزد کارگر حمل اثاثیه منزل برای 3 ساعت و از طبقه همکف به همکف، 150/000 تومان است. اما با افزایش ساعات از 3 ساعت به ازای هر ساعت هزینه 50/000 تومان افزایش می‌یابد. همچنین طبقات نیز در افزایش هزینه موثرند و به ازای هر طبقه 15/000 الی 20/000 تومان دستمزد افزایش می‌یابد.

حمل اثاثیه سنگین و نحوه محاسبه هزینه اسباب کشی

حمل اثاثیه سنگین در محاسبه هزینه اسباب کشی

برخی از وسایل بزرگ جزء لوازم خانه محسوب نمی‌شوند و هزینه اسباب کشی آن به صورت جداگانه از سایر اثاثیه محاسبه می‌شود. از جمله:

 •  یخچال ساید بای ساید
 •  پیانو
 •  کناپه بزرگ
 •  کتاب‌خانه و بوفه سنگین
 •  آکواریوم با ابعاد بزرگ

نحوه اسباب کشی و نحوه محاسبه هزینه اسباب کشی

اسباب کشی مطمئنی داشته باشید.

اگر شما هم قصد جابه‌جایی به محل جدیدی را دارید، برای اسباب کشی باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید و یک شرکت باربری با هزینه مناسب و همچنین باسابقه در این امر را انتخاب کنید تا سلامت وسایل و اسباب شما به طور کامل حفظ شود. باربری گل بار یکی از بزرگترین و بهترین باربری ها در تهران و شهرستان های اطراف با 40 سال سابقه در امر بسته بندی اثاثیه و باربری گزینه مناسبی برای انجام تمام کار‌های اسباب کشی شما به شمار می‌رود که می‌توانید شرایط اسباب کشی خود را با مشاوران این شرکت در میان بگذارید و از هزینه حدودی نیز اطلاع داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *