وظایف شرکت باربری در اسباب کشی

وظایف شرکت باربری در اسباب کشی

شما هم ممکن است تاکنون چندین بار در اسباب کشی وسایل منزل خود به باربری مراجعه کرده باشید. یک اتوبار در قبال حمل اثاث منزل شما مسئولیت و وظایفی را دارد که متعد به انجام آن‌ها می‌باشد. اما این وظایف چیست و شرکت‌های باربری چه مسئولیتی در قبال مشتریان دارند؟ پاسخ این سوالات را می‌خواهیم در ادامه مطلب بررسی کنیم پس اگر شما هم می‌خواهید با وظایف یک اتوبار آشنا شوید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

وظایف شرکت باربری

ممکن است شما هم در برخی از موارد، هنگام حمل اثاثیه منزلتان با سهل انگاری شرکت باربری مواجه شده باشید. در این حالت باید بدانید که این شرکت گزینه مناسبی برای حمل اثاث خانه شما نیست. در واقع باید گفت این شرکت با وظیفه خود آشنا نیست و نسبت به هزینه و اسباب مشتری خود ارزشی قائل نیست. پیشنهاد ما این است که شما قبل از اینکه یک اتوبار را برای حمل اثاثیه منزل خود بگیرید، قابلیت‌ها و امکانات آن را بررسی کرده، در مورد چگونگی عملکرد آن تحقیق کنید. در ادامه می‌خواهیم وظایف یک شرکت باربری را برای شما معرفی کنیم:

  • اعلام هزینه باربری به صورت دقیق قبل از شروع کار

اعلام نکردن هزینه دقیق باربری قبل از شروع کار می‌تواند در پایان کار منجر به ایجاد هزینه‌های اضافی و حتی اختلافاتی بین شما و صاحب شرکت شود. هزینه باربری می‌تواند بر اساس مسافت منزل قدیمی تا منزل نو، تعداد طبقات آپارتمان، حجم باری که باید توسط شرکت حمل شود و دیگر موارد، متغیر باشد.

  • راهنمایی در مورد تعیین روز و زمان مناسب برای باربری

شرکت ارائه دهنده خدمات باربری، با توجه به تجربه‌ای که در زمینه باربری دارد، باید شما را در زمینه زمان و روز مناسب باربری راهنمایی کند. در حقیقت انتخاب روز و ساعت مناسب می‌تواند در کاهش هزینه‌های اسباب کشی و سهولت باربری نقش مهمی ایفا کند. برای مثال روزهای بارانی نه تنها به بسته بندی بار و اثاثیه منزل شما آسیب می‌زند بلکه حمل وسایل را نیز برای کارگران دشوار می‌کند. همچنین موارد دیگری مانند ساعات شلوغی، روزهای تعطیل و غیره باید از قبل مدنظر قرار گرفته شود. بنابراین یک شرکت باربری موظف است قبل از شروع کار توصیه‌های لازم در زمینه روز و زمان مناسب را برای انجام کار برای مشتری خود بیان کند.

  • ارائه خدمات مختلف در حوزه باربری از جمله بسته بندی اثاثیه منزل، کارگر حمل بار و غیره

شاید بنظر برسد تنها خدمتی که یک شرکت باربری می‌تواند ارائه دهد، حمل بار می‌باشد. در حالی که علاوه‌بر حمل بار یک اتوبار می‌تواند خدماتی از جمله حمل بارهای خاص، مشاوره در چیدن وسایل جدید و غیره برای مشتریان خود ارائه دهد. حتی در مواردی نیز ممکن است باربری کارگر اثاث کشی را برای بسته بندی اثاثیه منزل به منزل قدیمی اعزام کند که خدمتی اضافی محسوب می‌شود و برای آن هزینه اضافی دریافت می‌کند.

وظایف شرکت باربری و بیمه

 

  • ارائه بیمه حوادث باربری

یک شرکت باربری اگر پایبند به قوانین باشد، باید قبل از شروع کار یک بیمه باربری ارائه دهد. در واقع شاید چنین بنظر برسد که همه بارها باید به طور صحیح و بدون کوچک‌ترین اتفاقی صورت گیرد اما باید بدانید که در طول زمان باربری حوادث طبیعی و غیر منتظره دور از انتظار نیست. درنتیجه یک شرکت معتبر موظف است تا در ابتدای شروع کار یک بیمه باربری برای مشتری خود ارائه دهد.

  • راهنمایی در مورد ماشین حمل مناسب

اتوبار وظیفه دارد که مشتری خود را در مورد انتخاب ماشین حمل مناسب راهنمایی کند. در بسیاری از موارد ممکن است شما بدون در نظر گرفتن حجم بار و فقط با در نظر گرفتن هزینه حمل، درخواست ماشین‎های کم ظرفیتی مانند وانت و نیسان را داشته باشید. یا حتی در مواردی نیز ممکن است شرکت باربری با وجود حجم کم بار، برای دریافت هزینه بیشتر از کامیون یا تریلی استفاده کند. در نتیجه انتخاب ماشین مناسب و توصیه‌های شرکت باربری می‌تواند نقش موثری در زمینه زمان حمل بار و هزینه‌های حمل داشته باشد.

  • احساس مسئولیت در قبال اسباب مشتری

احساس مسئولیت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای یک شرکت باربری است که به اعتماد مشتری می‎افزاید. در واقع سالم رساندن اسباب مشتری وظیفه اساسی یک شرکت باربری می‌باشد. سالم بودن وسایل و اثاث در طول حمل بار برای هر مشتری مهم است چرا که ممکن است وسایل گران قیمتی داشته باشد. در نتیجه همه کارگران شرکت باید در چیدن بار در داخل ماشین، تخلیه و حمل آن دقت کافی را داشته باشند.

وظایف شرکت باربری

اهمیت حمل بار بدون خسارت توسط باربری‌ها

اگر یک اتوبار به دنبال کسب اعتماد مشتریان و ارتقا درآمد خود باشد، باید با وظایف خود به طور کامل آشنا باشد و هیچ خسارت و هزینه اضافی را به مشتری خود تحمیل نکند. در این صورت است که می‌توان گفت اطمینان شما با اولین همکاری نسبت به آن شرکت جلب می‌شود و در دفعات بعدی نیز حمل اثاث منزل خود را به راحتی می‌توانید به آن بسپارید. در این مقاله سعی کردیم شما را با وظایف اتوبارها آشنا کنیم تا قبل از اقدام به اسباب کشی، یک شرکت مناسب را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما