استراتژی های کاهش هزینه های اسباب کشی

استراتژی های کاهش هزینه های اسباب کشی

اگر در حال نقل مکان به یک خانه جدید هستید، احتمالاً علاوه بر چالش‌های جابه‌جایی که مشکلات خاص خودش را دارد، نگران هزینه‌های اسباب کشی نیز هستید. شما خوش شانسید که مقاله  استراتژی‌های کاهش هزینه های اسباب کشی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید. زیرا ما نکاتی ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‎کند تا اسباب کشی را با بودجه کم انجام دهید.

کاهش هزینه های اسباب کشی

در اینجا چند نکته کاربردی در مورد چگونگی استراتژی های کاهش هزینه های اسباب کشی و برنامه‌ریزی مناسب برای متعادل ساختن هزینه‌های این فرآیند مهم و حیاتی ذکر می‌شود:

کاهش هزینه های اسباب کشی

· اگر به چیزی نیاز ندارید، برای جابجایی آن هزینه ندهید.

باربری‌ها قیمت‌های خود را بر اساس نوع اثاثیه‌ای که دارید تعیین می‌کنند. برای اینکه هزینه‌ها کاهش پیدا کند بهتر است سری به انباری و کمدهای خانه بزنید. هر آن چه نیاز نمی‌شود را یا بفروشید و یا به افراد نیازمند اهدا کنید. کاهش درهم‌ ریختی زندگی شما را ساده‌تر می‌کند و همچنین هزینه کمتری در حمل را رقم می‌زند. لوازمی که استفاده نمی‌کنید اگر سالم باشند با فروش آن‌ها پول نقد اضافی هم برای شما حاصل می‌شود.

· جابجایی را در زمان کم تقاضا برنامه‎‌ریزی کنید

استراتژی‌های کاهش هزینه‌های اسباب کشی اثبات کرده که در فصل جابه‌جایی به علت اینکه تقاضا بیشتر از حد معمول است باربری‌ها هزینه‌ها را بالاتر می‌برند. بنابراین اگر امکان به تعویق انداختن نقل مکان وجود دارد حتما این کار را انجام دهید.  برنامه‌ریزی برای اسباب کشی در زمانی که تقاضا کم است می‌تواند به طور بالقوه هزینه‌های شما را کاهش دهد. تجربه ثابت کرده که روزهای دوشنبه تا پنج شنبه و اواسط ماه معمولاً زمانی است که تقاضا در کمترین حد بوده و باربری‌ها نرخ پایین‌تری را ارائه می‌دهند.

· انتخاب باربری معتبر

شما تمام دارایی‌های دنیوی خود را بار می‌کنید و با چند کارگر اثاث کشی که به سختی می‌شناسید مراحل اسباب کشی را انجام می‌دهید. با انتخاب باربری معتبر از اثاثیه خود محافظت کنید، علاوه بر محافظت این شرکت‌ها به دلیل اعتباری که در بازار دارند با قیمت‌های غیر متعارف به اعتبار خود لطمه نمی‌زنند.

· از آنچه دارید برای بسته‌بندی استفاده کنید

شرکت‌های حمل و نقل هزینه برای بسته بندی بار دریافت می‌کنند. پس برای اینکه کاهش هزینه را رقم بزنید باید  با پر کردن وسایلی که از قبل دارید، مانند چمدان یا سطل‌های پلاستیکی، در هزینه خود صرفه جویی کنید و از ملحفه برای بسته بندی رختخواب استفاده کنید. در ضمن می‌توانید از کارتن‌های مخصوص اسباب کشی استفاده نکنید و آن‌ها را از سوپر مارکت محله دریافت کنید.

شرکت‌های حمل و نقل هزینه برای بسته بندی بار دریافت می‌کنند در نتیجه از آنچه دارید برای بسته‌بندی استفاده کنید

· برای کشف هزینه های پنهان جابجایی سوال بپرسید.

حتی بهترین باربری‌ها هم ممکن است تمام هزینه‌ها را نگویند مگر اینکه شما بخواهید. برای به دست آوردن تصویری دقیق قیمت و کاهش هزینه های اسباب کشی از مجموعه منتخب خود، بپرسید که آیا آن‌ها برای اقلام سنگین، بسته‌بندی مجدد، پله‌ها یا انتظار هزینه می‌گیرند.

· زودتر بسته بندی را شروع کنید

هنگامی که برنامه خود را به درستی انجام دادید، هرگز برای شروع فرآیند بسته بندی زود نیست. با بسته‌بندی وسایلی که اغلب استفاده نمی‌کنید، مانند دکور یا قطعات فصلی، شروع کنید. سپس مکانی دور از دسترس برای نگهداری جعبه‌های بسته بندی شده خود پیدا کنید. هر کاری که زودتر از موعد انجام دهید به ساده‌تر شدن فرآیند در زمان بحران کمک می‌کند و باعث کاهش هزینه های اسباب کشی می‌شود.

· کارگر باربری

معمولا کارگران باربری ساعتی کار می‌کنند پس بهتر است هر کاری که احتیاج به تخصص ندارد را انجام دهید و بقیه امور اسباب کشی را به آن‌ها بسپارید تا کاهش هزینه های اسباب کشی یابد.

· زمان

هزینه اسباب کشی در روزهای شلوغ و تعطیل به دلیل بالا بودن حجم کاری و شلوغ شدن خیابان و اتوبان‌ها بالاتر از روزهای عادی هفته است. برای به کار گیری استراتژی‌های کاهش هزینه‌های اسباب کشی این مورد را باید مد نظر قرار دهید.

هزینه اسباب کشی در روزهای شلوغ و تعطیل به دلیل بالا بودن حجم کاری و شلوغ شدن خیابان و اتوبان‌ها بالاتر از روزهای عادی هفته است.

· انتخاب ماشین باربری

شرکت‌ باربری با توجه به حجم وسایل شما مناسب‌ترین وسیله نقلیه را  باید انتخاب ‌کند، تا هم موجب کاهش هزینه‌های اسباب کشی شود و هم اثاثیه شما با داشتن فضای کافی و امن سالم به مقصد برسند. هزینه اجاره خاور برای اسباب کشی در مقایسه با سایر ماشین‌ها نسبتاً سنگین‌تر است.

وانت بار ارزان‌ترین ماشین برای انجام اسباب کشی بوده اما قصد داریم یک نکته جالب را به شما یادآور شویم، ممکن است تمام وسایل شما در یک وانت بار به تنهایی جا نشود و نیاز باشد تا اتومبیل چند بار پیاپی در مبدأ و مقصد رفت و آمد کند. پس عاقلانه‌ترین روش انتخاب یک ماشین باربری متناسب با حجم وسایل شما است تا کاهش هزینه های اسباب کشی را به همراه داشته باشد.

· انتقال لوازم به محل بارگیری

در صورت وجود وسایل سنگینی همچون پیانو، گاوصندوق و… هزینه‌های باربری و دستمزد کارگران اضافه می‌شود. از طرفی اگر کارگر اسباب کشی وقت و انرژی زیادی را بابت انتقال اثاثیه از طبقات بالا به ماشین باربری انجام دهد به دستمزد کارگر اضافه می‌شود. اگر به دنبال حذف چنین هزینه‌ها و کاهش هزینه های اسباب کشی هستید می‌توانید به کمک دوستان این لوازم را قبل از رسیدن ماشین باربری، به محل بارگیری منتقل کنید. البته انجام این کار ریسک زیادی را می‌طلبد.

اگر از خدمات باربری منتخب راضی هستید فقط اندکی قیمت آن بالاتر بوده می‌توانید با باربری وارد مذاکره شوید.

· توافق منطقی

اگر از خدمات باربری منتخب راضی هستید فقط اندکی قیمت آن بالاتر بوده می‌توانید با باربری وارد مذاکره شوید تا کاهش هزینه های اسباب کشی را در پی داشته باشد.

پایان

استراتژی‌های کاهش هزینه‌های اسباب کشی چیزی است که این روزها همه به دنبال آن هستند و کاهش هزینه های اسباب کشی یکی از این فکر مشغولی‌ها است. داشتن استراتژی‌های کاهش هزینه‌های اسباب کشی یک جابه‌جایی ارزان و بسیار ایده‌آل برایتان می‌سازد. اما گاهی ممکن است سلامت کالا و جان را فدای پرداخت هزینه کمتر کنید این کار اصلا معقولانه و درست  نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما