19 مهر 1402 توسط مائده فقیهی 0 دیدگاه

حمل اثاثیه منزل با وانت و نکاتی برای انجام آسان تر

در این مقاله می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد نحوه حمل اثاثیه منزل با وانت و نکاتی برای انجام آسان‌تر جابه‌جایی با این خودرو را کسب کنید. با دانستن نکات کلیدی در مباحث‌ متفاوت اثاث کشی این پروسه سخت و دشوار را به کاری آسان و سهل تبدیل می‌کنید.

قوانین مهم حمل اثاث با وانت

وانت مانند سایر خودروهای باربری، جابجایی و حمل اثاثیه، قوانین خاص خودش را دارد. اگر این قوانین رعایت نشود به طور حتما لوازم و در برخی از مواقع خودرو دچار آسیب می‌شود. به همین علت در این بخش به بررسی قوانین مهم حمل اثاثیه منزل خواهیم پرداخت:

وانت مانند سایر خودروهای باربری، جابجایی و حمل اثاثیه، قوانین خاص خودش را دارد.

 • اگر شما بخواهید کالاهایی با حجم و وزن کم را جابجا کنید، می‌توانید از وانت بارهای مختلف کمک بگیرید. پس متوجه شدید که از لحاظ ابعاد و وزن باید وانت دارای گنجایش مشخصی باشد. البته وانت‌ها ظرفیت محدودی دارند و به هیچ عنوان نباید بار آن‌ها بیشتر از این ظرفیت پر شود.
 • یکی دیگر از قوانین که اهمیت بسیار بالایی در حمل اثاثیه منزل با وانت دارد، رعایت کردن سرعت مجاز است. سرعت مجاز وانت بار در محدوده شهری با جاده‌های بین شهری متفاوت است و بسته به نوع و وزن بار، می‌تواند متفاوت باشد. اما مهم‌ترین نکته‌ای که درباره سرعت مجاز وانت بارها وجود دارد، این است که نسبت به خودروهای سواری، باید سرعت کمتری داشته باشند.
 • خودروهای وانت برای حمل اثاثیه در خطوط بین شهری مناسب نیست. در صورتی که وانت در این خطوط اثاث منزل حمل کند باید مدارک معتبر و مورد نیاز را داشته باشند تا پلیس راهور اجازه تردد به این ماشین را بدهد.
 • بار‌های موجود در وانت بار‌ها باید به اندازه کابین باشند و در اطراف دیواره‌های وانت قرار بگیرند تا به طور کامل مهار شوند. درصورتی‌که بار شما توسط کابین وانت‌بار مهار نمی‌شود و بیشتر از طول وانت‌بار است، باید با پارچه‌ای قرمز این مسئله را به سایر رانندگان اطلاع دهید
 • حمل اثاثیه منزل با وانت باید مسائلی مهمی همانند طول، ارتفاع و عرض بار باید مورد توجه قرار بگیرند. بنابراین رعایت قوانین به هنگام حمل بار از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • از دیگر قوانین مهمی که هنگام حمل بار با وانت باید به آن توجه کنید، رعایت سرعت مجاز به هنگام رانندگی است. در نظر داشته باشید سرعت مجاز خودرو‌های وانت‌بار نسبت به سایر خودرو‌های سواری کمتر است؛. زیرا قدرت و توان کنترل این ماشین با سایر وسایل نقلیه متفاوت خواهد بود. زیرا با رعایت سرعت مجاز می‌توانید از خطرات پیش‌رو جلوگیری کنید.

چرا قیمت وانت بار برای حمل اثاث ارزان‌تر است

وانت جزو معروف‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای حمل اثاثیه است. به‌ دلیل استهلاکِ پایین، قیمت مناسب، فراوانی قطعات، در کنار نوع سوخت کم و ارزان  به خوبی مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند. درست است که حمل اثاثیه با وانت ارزان‌تر بود اما اینکه این خودرو را برای جابجایی از باربری معتبر درخواست کرده‌ باشید بسیار مهم و با اهمیت است.

به هیچ عنوان برای حمل اثاثیه منزل با وانت جز باربری‌های معتبر از جای دیگر ماشین برای حمل بار خود درخواست نکنید. وسوسه قیمت ارزان در شرایط اسباب‌کشی‌ نشوید بهتر است به فکر ارزش اموال خود باشید. پس برای اسباب‌کشی منزل خود باید از شرکت‌های باربری معتبر وانت درخواست کنید. زیرا وسایل نقلیه این شرکت‌ها با مجوز رسمی فعالیت دارند و بار شما را به دردسر نمی‌اندازند.

 وانت جزو معروف‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای حمل اثاثیه است.

ویژگی حمل اثاثیه منزل با وانت

در این بخش به بررسی ویژگی حمل اثاثیه منزل با وانت خواهیم پرداخت:

 • یکی از خصوصیات و ویژگی‌های وانت بار هزینه به صرفه آن است که برای جابه‌جایی انواع لوازم کم بسیار عالی است.
 • این وسیله نقلیه باربری برای نقل و انتقالات و باربری درون شهری مناسب است.
 • بدون شک در شهری که زندگی می‌کنیم کوچه‌های وجود دارد که باریک‌تر از حد استاندارد بوده و خودروی جز وانت پاسخگو نیاز شما نیست.
 • توجه داشته باشید وانت بار یکی از وسایل نقلیه باربری است که برای اسباب‌کشی‌های کوچک گزینه مناسبی خواهد بود. اگر وسایل شما زیاد است برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود بهتر است از خاور استفاده کنید
 • یکی دیگر از ویژگی‌های وانت باربری با دیگر خودروهای باربری دسترسی سریع و آسان به آن‌ها می‌توان دانست.
 • وانت ماشینی سبک و ایمن بوده که بارهای خطرناک مانند سوخت با آن‌ها جابه‌جا نمی‌شود به همین دلیل حضور آن‌ها در خیابان خطری برای اتومبیل‌های سواری ایجاد نمی‌کند.
 • حمل اثاثیه منزل با وانت آلودگی کمتری نسبت به ماشین‌های باربری سنگین تولید می‌کنند. در نتیجه، آلودگی کمتری تولید کرده و برای سلامتی مضر نيستند.
 • حمل اثاثیه منزل با وانت به میزان سوخت کمتری نیاز دارند. همچنین برخی از آن‌ها دوگانه سوز هستند
 • وانت سرعت بالاتری از ماشین‌های باربری سنگین دارند. با این خودرو لوازم مختلف را به مکان دیگر می‌توان سریع منتقل کرد.
 • سرعت بیشتر وانت‌ها و دسترسی آسان به آن‌ها باعث صرفه جویی در وقت افراد می‌شود.

• سرعت بیشتر وانت‌ها و دسترسی آسان به آن‌ها باعث صرفه جویی در وقت افراد می‌شود.

حمل آسان‌تر با وانت

در مقاله حمل اثاثیه منزل با وانت و نکاتی برای انجام آسان‌تر به نکات کلی و جزئی در خودروهای باربری اشاره کردیم. نکاتی برای انجام آسان‌تر جابجایی با این خودرو بسته به نوع استراتژی باربری شما متفاوت می‌شود. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با باربری منتخب خود تماس بگیرید. مقاله حمل اثاثیه منزل با وانت و نکاتی برای انجام آسان‌تر به پایان رسید. باربری گل بار نیاز‌های شما در حوزه جابه‌جایی در هر بخشی را بر طرف می‌سازد.

درباره مائده فقیهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *