7 شهریور 1402 توسط مائده فقیهی 0 دیدگاه

اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل

دانستن اصول و قواعد در هر کاری سبب موفقیت و بدون نقص انجام شدن آن‌ می‌شود. رعایت اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل امنیت لوازم را حتی در سخت‌ترین اسباب‌کشی‌ها تضمین می‌کند. هنگام اسباب کشی حساس‌ترین و وقت‌گیرترین کار مربوط به چگونگی بسته‌بندی اثاثیه منزل است زیرا لوازم منزل حساس، قابل شکستن، گران قیمت و با ارزش هستند بنابراین چگونگی بسته‌بندی لوازم هنر و مهارتی است که اگر از آن برخوردار نباشید دچار مشکل می‌شوید.

 کارگر باربری گل بار هنگام اثاث‌کشی کلیه لوازم را مانند روز اولی که خریدید و بسته‌بندی بودند، بسته‌بندی می‌کنند. مهم‌ترین اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل این است که لوازم اول تفکیک شوند و بر اساس جنس‌، ابعاد، مقاومتی که دارند بسته‌بندی مناسب برای لوازم در نظر گرفته شود تا هنگام اسباب‌کشی در امان باشند. در این مقاله سعی داریم شما را با روش صحیح بسته‌بندی اثاثیه منزل در هنگام اسباب کشی آشنا سازیم تا انتقال ایمن و مطمئن را تجربه کنید.

تجهیزات مورد نیاز بسته‌بندی اثاثیه منزل

برای این که اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل را رعایت کنیم در ابتدا باید لوازم مورد نیاز را تامین کنیم که به شرح زیر است:

اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل در باربری گل بار

· نایلون حباب‌دار

در اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل عموما از نایلون حباب دار استفاده می‌کنند. این نایلون از تلفیق نایلون و حباب‌های هوا تشکیل شده است. وجود حباب‌های هوا باعث جلوگیری از ضربه دیدن شی داخل کیسه می‌شود، از بابل رپ برای بسته‌بندی اقلام درشت و سنگین مانند یخچال، لباسشویی، گاز، ماشین ظرف شویی، مبل و… استفاده می‌شود.

· کارتن

کارت‌های اسباب‌کشی‌ پنج لایه و در سه سایز کوچک، متوسط  و بزرگ وجود دارند که شما بسته به نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. سایز کوچک کارتن اسباب‌کشی برای حمل وسایل با وزن زیاد و حجم کم استفاده می‌شود. سایز متوسط و بزرگ آن برای حمل وسایل بزرگ‌تر با وزن کم‌تر به کار می‌رود. کارتن های پنج لایه مخصوص بسته بندی اسباب‌کشی هستند و استفاده از آن‌ها باعث ایمنی در جابه‌جایی لوازم منزل شما می‌شود و پیشنهاد ما این است که از انواع دیگر کارتن‌ها استفاده نکنید.

· سلفون

سلفون برای محافظت از وسایل شما در مقابل گرد و خاک استفاده می‌شود و باعث تمیز ماندن لوازم منزل شما حین اسباب‌کشی می‌شود. همچنین از سلفون برای فیکس کردن بابل رپ پیچیده شده دور اثاثیه نیز استفاده می‌شود.

بست بندی اثاثیه منزل با بسته بنید اصولی

· کارتن رگال دار

از این نوع کارتن به منظور حمل لباس‌های مجلسی و اداری استفاده می‌شود. این کارتن‌ها دارای آویز لباس هستند که شما می‌توانید لباس‌های خود را درون آن آویزان کنید و از چروک شدن و خرابی لباس‌ها جلوگیری نمایید.

· ساک مخصوص بسته‌بندی

این وسیله برای بسته‌بندی و حمل وسایلی همچون پتو و بالش استفاده می‌شود. همچنین برای لباس‌هایی که حمل آن‌ها نیازی به کارتن رگال دار ندارد استفاده می‌شود.

· تسمه بسته‌بندی

در اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل، تسمه از در رفتن کارتن بسته‌بندی جلوگیری می‌کند و با دستگاه بسته می‌شود.

صفر تا صد بسته بندی اثاثیه منزل

بسته‌بندی اثاثیه منزل و به کار بردن اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل مهم‌ترین مرحله فرآیند اسباب کشی است. یک اثاث‌کشی ایمن و بدون دردسر نیازمند بسته‌بندی اصولی و صحیح است. بسته‌بندی اثاثیه منزل باید این گونه انجام شود:

 • باید از کارگر باربری برای بسته‌بندی اثاثیه منزل کمک بگیرید هر چقدر هم با دقت لوازم را بسته‌بندی کنید باز آن تجربه و مهارت کارگر باربری را ندارید. بسته‌بندی اثاث منزل در تهران با کارگران باربری گل بار تخصصی انجام می‌شود.
 • هر وسیله‌ای که در کارتن قرار می‌دهید روی آن بنویسید چه لوازمی است و برای کدام قسمت از خانه است.
 • می‌توانید در اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه، برای بسته‌بندی ظروف از روزنامه‌های باطله و لباس‌هایتان استفاده کنید، این کار ظروف شکستنی را ایمن می‌کند.
 • کارتن‌های رگال دار دارای رخت آویز بوده و از چروکیده شدن و نامرتب بودن پوشاک شما جلوگیری می‌کنند، با این کار در موقع تخلیه و جاسازی در منزل تازه، کار شما آسان و راحت خواهد بود.
 • نحوه قرارگیری کتاب درون کارتن‌ها باید این گونه باشد، کتاب‌ها را به صورت افقی قرار داده و کتاب‌های سنگین‌تر را ابتدا و کتاب‌های سبک‌تر را آخر سر روی آن‌ها قرار دهید.
 • اگر پایه مبل شما قابل جداسازی است ، آن را جدا کنید روی هر کدام بنویسید که مربوط به کدام مبل است.
 • برای جابجایی لوسترها باید در ابتدا تا آنجا که امکان دارد قسمت‌هایی که قابل جدا شدن هستند را جدا کنید و سپس هر قسمت را جداگانه بسته‌بندی کنید.

بسته بندی اصولی لازم من

ترفندهای کاربردی بسته‌بندی اثاثیه منزل

حال در این بخش از مطلب اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل ترفندهای ساده و کاربردی را بیان خواهیم کرد:

 • منتظر هفته آخر برای حمل و نقل نمانید. هر وقت که فرصت مناسب در اختیار دارید ، ریزه کاری‌های بسته‌بندی را با دقت و حوصله شروع کنید. با این کار زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت و بهتر و منظم‌تر کار را انجام خواهید داد.
 • در زمان حمل بار از لوازم مناسب برای محکم کردن وسایل استفاده کنید. با این کار از شکسته شدن و یا خراش برداشتن لوازم پیشگیری می‌کنید.
 • برای اینکه از حرج و مرج جلوگیری شود هم قسمت بسته‌بندی لوازم و هم موقع چیدمان اجزاء بزرگ را در جای مناسب خود مستقر کنید و اشیاء ریز و جزئی را برای فرصت مناسب نگه دارید.
 • اتاق خواب‌ها که به زمان کمتری برای مرتب کردن نیاز دارند را مرتب کنید. سپس به پذیرایی و آشپزخانه رسیدگی کنید.

پایان

در باربری گل بار اصول و فنون بسته‌بندی اثاثیه منزل رعایت می‌شود. انواع  تجهیزات بسته‌بندی و چیدمان بار و ماشین‌های مجهز در اندازه‌های مناسب برای خدمت رسانی به هم وطنان گرامی در 24 ساعت شبانه روز آماده است. در باربری گل بار برای اطلاع دقیق از قیمت بسته‌بندی اثاثیه منزل و قیمت سایر خدمات فقط کافی است به سوالات کارشناسان پاسخ دهید.

درباره مائده فقیهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *