1 شهریور 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ برای اسباب کشی

یکی از مهم ترین دغدغه ها در اسباب کشی، بسته بندی وسایل به خصوص بسته بندی کامپیوتر و لبتاب می باشد. این که لب تاب و کامپیوتر خود را به درستی بسته بندی کنیم و به گونه ای باشند که بدون ایجاد مشکل به مقصد برسند بسیار مهم است.
به دلیل اهمیت و حساسیت بالای لوازم الکترونیکی در مقابل ضربه، کوچک ترین آسیب به آن ها سبب اختلال در عملکرد دستگاه می شود و یا حتی در مواردی خرابی دستگاه کامپیوتر و یا لب تاب را به همراه خواهد داشت. پس خوب است بدانیم برای بسته بندی وسایل منزل من جمله لبتاب و کامپیوتر چه مواردی باید رعایت شود تا جلوی آسیب به تجهیزات خود را گرفته و مانع هزینه های زیاد برای تعمیر و یا خرد دوباره آن ها شویم.

چگونه کامپیوتر خود را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

نخستین گام برای بسته بندی کامپیوتر

در نخستین گام نیاز است که تمامی وسایل و لوازم کامپیوتر اعم از لوازم جانبی را از هم جدا کنید. این لوازم می توانند شامل ماوس، کیبورد، اسپیکر و دیگر موراد باشد که به همراه کامپیوتر خود از آن ها استفاده می کنید و یا به کامپیوتر متصل هستند.
پس از جدا کردن قطعات آ ن ها را مرتب کنید. کابل های موجد به صورت تک و یا متصل به دستگاه ها را حتما جمع کنید و با جسب یا کش در محل محکم کنید. اگر در کیس و یا پیچی را قبلا باز کرده اید و نبسته اید حتما وصل کنید.
هر قسمتی را که جدا می کنید در یک محل مانند میز یا کف زمین کنار هم بچینید تا در هنگام بسته بندی چیزی از قلم نیوفت.

 دومین گام برای بسته بندی کامپیوتر

در بسته بندی بار و اثاثیه منزل و تجهیزات برای اسباب کشی، امری که اهمیت دارد انتخاب درت لوازم برای بسته بندی و محکم بودن کار است. حتی اگر تمام لوازم را به خوبی جدا کنید بسته بندی کنید، اما کارتن و یا نحوه بسته بندی شما خوب و مقاوم نباشد باز هم خطر آفرین بوده و امکان آسیب به تجهیزات به خصوص کامپیوتر و لبتاب هست.

بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی

برای بسته بندی کامپیوتر چه لوازمی نیاز هست؟

 کارتن مناسب

برای بسته بندی هر وسیله کارتن مخصوصی وجود دارد و برای بسته بندی کامپیوتر نیز توصیه می شود از کارتن مخصوص آن استفاده کنید.
این کارتن ها و جعبه ها به گونه ای طراحی شدن که برای خود کامپیوتر و قطعات آن می باشند. در نتیجه برای هر وسیله جعبه ای مخصوص داریم و بدون ایجاد آسیب و ضربه امکان اسباب کشی و بسته بندی بار هست.
اگر کارتن های مخصوص برای بسته بندی کامپیوتر را ندارید، می توانید از کارتن ها و جعبه های دیگر استفاده کنید اما باید از محکم و ایمن بودن آن ها مطمئن شوید.

بابل رپ

بابل رپ ها نوعی پوشش‌ ضخیم هستند که با درصد بالایی از ورود ضربه به اجسام جلوگیری می کنند و به نوعی آن را مهار و دفع می کنند. بابل رپ ها یک وسیله ضروری برای بسته بندی کامپیوتر و لب تاب و هر وسیله حساس دیگر در اسباب کشی است. بدین صورت استفاده می شود که پیش از قرار دادن وسیله مورد نیاز باید بابل رپ را به آن ها وصل کرد و سپس در کارتن قرار داد.
بابل رپ ها را می توانید از شرکت های باربری و یا فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید.

فوم محکم

یکی دیگر از تجهیزات لازم وضروری برای جلوگیری از ضربه و مهار آن در مقابل کامپیوتر و لبتاب، فوم می باشد. فوم ها سلامت تجهیزات شما را تضمین می کنند و حتی در صورتی که به جعبه ضربه وارد شود، فوم جلوی ورود ضربه به وسایل داخل خود را می گیرد.

چسب پهن

حال پس از تهیه تجهیزات لازم و قرار دادن وسایل داخل آن ها و داخل جعبه، به چسب پهن برای محکم کردن آن ها نیاز داریم. بعد از چیدن وسایل در جعبه و بستن در کارتن ها باید با چسب پهن دور تا دور و در جعبه را چسب کاری کنیم. در این صورت دیگر نگرانی بابات باز شدن در و یا افتادن لوازم داخل آن از جعبه و کارتن ها در حین اسباب کشی نیست.
پیش از قرار دادن وسایل درون جعبه و کارتن ها کف آن ها را با چسب پهن محکم کنید زیرا لوازم کامپیوتر سنگین می باشند و احتمال فشار آوردن به کف جعبه و بازشدن آن وجود دارد.

بسته بندی کامپیوتر و لبتاب برای اسباب کشی

بسته بندی وسایل جانبی

بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی فقط به بخش های بزرگ مانند مانیتور و کیس و… ختم نمی شود و لوازم جانبی ان مانند موس و کیبورد و دیگر وسایل نیز باید به خوبی بسته بندی شوند.
برای پوشش دهی این لوازم از کاغذ های نرم استفاده کنید تا جلوی ورود ضربه را بگیرند. سپس اطراف آن را به خوبی چسب کاری کنید تا محکم شود.
می توانید برای اطمینان بیشتر از پلاستیک های حباب دار نیز استفاده کنید.
از جعبه های محکم و ابعاد مناسب برای بسته بندی این وسایل استفاده کنید و به خوبی دور تا دور آن ها را چسب پهن بزنید.

بسته بندی لپ تاپ

هر موردی که برای بسته بندی کامپیوتر ذکر شد باید برای بسته بندی لبتاب نیز رعایل شود یا این تفاوت که متعلقات لب تاب کمتر بوده و به کارتن های کمتری نیاز هست. همچنین لبتاب برای خود کیف مخصوص نیز دارد که مراقبت های ویژه در آن تعبیه شده اند و دیگر نیازی به بسته بندی کارتنی نیست.
اما مطمئن ترین راه این است که طبق گفته های قبلی لبتاب را بسته بندی کرده و در مارتن قرار دهیم و در آخر کارتن را نیز به خوبی چسب بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *