تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار

تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار

جابه‌جایی و بسته بندی کالا از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر از زمان خلقت انسان‌های اولیه تا عصر حاضر به دلیل نیاز‌های بشری وجود داشته است پس نمی‌شوند از این مقوله هر چقدر هم که سخت باشد فرار کرد. اما تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار در کنار تکنولوژی و فوت‌و‌فن‌ها روز‌به‌روز شرایط را آسان‌تر می‌کند. در نتیجه با تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار سلامت لوازم را در این اوضاع نابسامان اقتصادی تضمین کنید.

بسته بندی اولین استارت برای شروع یک اثاث‌کشی طاقت فرسا است و مانند پی یک ساختمان در حال ساخت می‌مانند اگر درست و به‌روز مراحل آن انجام نشود به یک باره فرو می‌ریزد و خسارت وارد شده جبران ناپذیر است. نیاز است برای اینکه بهترین بسته بندی را انجام دهید، تجهیزات لازم را فراهم کنید. بنابراین پیش از هر چیزی باید به وسایلی که می‌خواهید بسته بندی کنید توجه داشته باشید که ابعاد و جنس لوازم چیست و چه تجهیزاتی نیاز دارد.

چرا باید لوازم را بسته بندی کنیم

بسته بندی  به منظور جلوگیری از تغییرات کمی و کیفی و ضایعات کالا، سرعت بخشیدن به عملیات تخلیه و بارگیری و تسهیل دراستفاده آن انجام می‌شود. اگر بسته بندی و جمع کردن وسایل برای اسباب کشی به درستی انجام شود بخش بزرگی از جابجایی  انجام شده است. بسته بندی اصولی و تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار این شرایط را برای بار می‌سازد:

 • بسته بندی حمل بار را آسان می‌کند.
 • بسته بندی ایمنی لوازم را تضمین می‌کند تا هیچ گونه خطری بار شما را تهدید نکند.
 • بسته بندی لوازم را سازمان‌دهی شده جابجا می‌کند.
 • با بسته بندی چینش لوازم به بهترین نحوه ممکن انجام می‌شود.
 • بسته بندی در هزینه ها نیز صرفه‌جویی می کند. زیرا نیازی به خریداری مجدد و تعمیر دستگاه‌های آسیب دیده نخواهد بود.

اگر بسته بندی و جمع کردن وسایل برای اسباب کشی به درستی انجام شود بخش بزرگی از جابجایی انجام شده است.

چند نکته برای بسته بندی بار

در این بخش از مطلب تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار به چند نکته کاربردی برای بسته بندی بار اشاره خواهیم کرد:

 • در تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار، نوع بسته بندی باید متناسب با مسیر و وسیله حمل باشد.
 • نوع بسته بندی طوری باشد که در طول مسیر مقاوم و محکم باشد.
 • برای بسته بندی حمل و نقل باید از مواد مناسب استفاده شود. مواد مختلفی مانند فوم، کارتن، پالت و… در تولید بسته بندی‌ها استفاده می‌شود.
 • بسته بندی باید دارای برچسب علائم اطلاعات و هشدار دهنده باشد.
 • ظروف مسطح را در جعبه‌های بسته بندی بخوابانید.
 • سعی کنید همه چیز را تا حد ممکن مربع نگه دارید. کالاها را به خوبی بسته بندی کنید تا هیچ چیز برآمدگی نداشته باشد. این کار از ایجاد هرگونه هزینه اضافی یا هر گونه خسارت احتمالی جلوگیری می‌کند.
 • بسته بندی و حمل و نقل باید در برابر شرایط نامساعد محیطی، مقاوم باشد..
 • دقت کنید که زیر و روی کارتن‌ها، خوب و درست چسب خورده باشند.
 • حتماً پس از اتمام بسته بندی، جعبه‌های که حاوی شکستنی است را مشخص کنید. لیبل‌ها و برچسب‌هایی که حاوی اطلاعات کالا و حمل و نقل آن هستند را بچسبانید.

انواع روش‌های جدید بسته بندی بار‌های متفاوت

بسته بندی بار در حمل و نقل یا ساده است یا مضاعف، با بسته بندی ساده که آشنا هستید و بسته بندی مضاعف هم یعنی ترکیبی از دو روش بسته بندی، که بسته بندی ساده مثل عدل (کیسه بزرگ درب دار)، کارتن، پلاستیک را شامل می‌شود.  بسته بندی مضاعف مانند پالت و کانتینر را شامل می‌شود. در ادامه به چند روش بسته بندی جدید اشاره می‌کنم.

· بسته بندی با کانتینر

اتاقک‌های فلزی هستند که به کمک وسایل نقلیه جابه‌جا شده و می‌توان این اتاقک را از یک وسیله به وسیله دیگر انتقال داد، استفاده از کانتینرها جابجایی اقلام سنگین‌تر را آسان‌تر می کند.

بسته بندی بار در حمل و نقل یا ساده است یا مضاعف، با بسته بندی ساده که آشنا هستید

· بسته بندی با جعبه

اگر  به دنبال روش‌های حمل و نقل ایمن کالا هستید و قصد دارید از تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار استفاده کنید، به جعبه‌ها و محفظه‌هایی که محموله را در آن‌ها نگه می‌دارید دقت زیادی داشته باشید. جعبه‌ها محافظ خوبی برای انواع کالاها هستند.

· بسته بندی با نوار

یکی از تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار استفاده از نوارها و تسمه‌ها است. نوارها و تسمه‌ها یا از پلاستیک و یا فولاد ساخته شده‌اند. از این ابزار برای بستن محموله روی کانتینرهای تخت و ایمن کردن آن در حمل و نقل دریایی بار استفاده می‌شود.

· بسته بندی با صندوق

صندوق نه تنها از خسرات شکستن کالا جلوگیری کرده بلکه خطر نم کشیدن را برطرف می کند.

چند مدل از تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار‌های منزل

در این بخش چند مدل از تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار منزل را بررسی خواهیم کرد:

·  روش جدید بسته بندی لوازم شکستنی

انتخاب فضایی دور از رفت و آمد اولین نکته است. وقتی نوبت به بسته‌بسته بندی و جابجایی اقلام ظریف می‌رسد، برنامه‌ریزی برای جلوگیری از به خطر انداختن اموال شما کلیدی است. شکستن ظروف بسیار آسان است.

تجهیزات مورد نیاز بسته بندی لوازم شکستنی

کارتن پنج لایه، پلاستیک حبابدار، سلفون تسمه، فوم، کاغذ مخصوص بسته بندی، چسب پهن مخصوص برای بسته بندی اثاثیه منزل مورد نیاز است. برای ظروف شکستنی از کارتن با سایز متوسط استفاده کنید. چند ورق پلاستیک حباب‌دار و کاغذ بسته بندی را در پایین جعبه قرار دهید تا اقلام خود را ایمن کنید. برای بسته بندی ظروف شیشه‌ای، داخل آن را با کاغذ بسته بندی بپوشانید و بیرون آن را با پوشش حباب‌دار بپیچید. اقلام را به آرامی در جعبه‌های کوچک‌تر قرار دهید، برای محافظت بیشتر، فضای خالی با فوم‌های مخصوص پر کنید. دور کارتن‌ها را با سلفون فیکس کنید و سپس توسط دستگاه‌های مخصوص آن را تسمه پیچ کنید، با این روش‌ جدید بسته بندی اگر کارتن را بیندازید باز هم هیچ آسیبی نمی‌بینند‌.

تجهیزات مورد نیاز بسته بندی لوازم شکستنی

· روش جدید بسته بندی یخچال سایدبای‌ساید

در ادامه تکنیک‌های جدید در بسته‌بندی بار به بسته بندی یخچال ساید بای ساید می‌رسیم. تجهیزات مورد نیاز شامل: پلاستیک حبابدار، سلفون، چسب خارجی، ضربه‌گیر، جعبه پلاستیکی درب‌دار است. علت این که در حمل یخچال، یخچال باید یخ زدایی شود این است که، بر اثر خالی نکردن یخ‌ها، در طول مسیر یخ‌ها آب شده و باعث خیس شدن سایر وسایل می‌شود. پس به یاد داشته باشید یخچال و فریزر بایستی برفک نداشته باشد و خشک و تمیز باشند.

سپس تمام قفسه، کشو، جا میوه‌ای و هر نوع قطعه جدا شدنی که دارد را از داخل یخچال بردارید و جداگانه در جعبه‌های درب‌دار با پلاستیک مخصوص سلفون پیچ کنید و درون آن‌ها قرار دهید. کابل برق را به پشت یخچال اول سلفون پیچ کنید و سپس با چسب پهن فیکس کنید. دور یخچال با بابل رپ و یا فوم ضربه گیر برای جلوگیری از آسیب دیدگی، به شیوه‌ای مناسب و بطور محکم بسته بندی کنید.

ضربه‌گیر‌های مخصوص در چهار گوشه یخچال قرار دهید تا لبه‌های آن محافظت شوند. پیچ‌های قابل تنظیم در زیر یخچال و فریزر کامل بسته شوند. دیگر بسته بندی یخچال به پایایلن رسید و برای جابجایی وسایل فریزر در اسباب کشی و بسته بندی وسایل فریزر می‌توانید از کارتن مخصوص مواد غذایی یا Cool Box استفاده کنید.

· روش جدید بسته بندی لوازم برقی کوچ

تجهیزات مورد نیاز: فیبر، کارتن مناسب، سلفون، پلاستیک جبابدار، چسب خارجی است. اگر کارتن وسیله برقی را در اختیار داشتید که بهتر است در غیر این صورت کارتن با ابعاد مناسب تهیه کنید. وسیله برقی را ابتدا سلفون پیچ و سپس پلاستیک حبابدار بکشید درون کارتن بگذارید و چهار طرف آن را فوم قرار دهید به طوری که جای برای تکان خوردن نداشته باشند و مجدد روی آن وسیله را فوم بگذارید و درب کارتن را بسته و چسب بزنید. این تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار، سلامت ۱۰۰ درصد بار را تنظیم می‌کنند.

· روش جدید بسته بندی مبلمان

تجهیزات مورد نیاز در تکنیک‌های جدید در بسته‌بندی بار و مبلمان شامل زیپ کیپ، پلاستیک حبابدار، سلفون و چسب خارجی است. قطعاتی که از مبل جدا می‌شود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و آن‌ها را سلفون پیچ کنید و چسب بزنید. قسمت‌های نرم جدا شده را درون کاور رختخواب بگذارید و فضای خالی آن را با کاغذ پر کنید.

تمام پیچ‌ها و دستگیره‌ها و پایه‌ها را باز کنید و جداگانه در کیسه‌های زیپ‌کیپ نگه دارید. برجستگی، برش کاری و ظریف کاری‌های مبلمان اعم از پایه، دسته و تاج، باید با ضربه‌گیر و نایلون حباب دار چند لایه پوشش داده شوند.

تجهیزات مورد نیاز در تکنیک‌های جدید در بسته‌بندی بار و مبلمان شامل زیپ کیپ، پلاستیک حبابدار، سلفون و چسب خارجی است

 

هزینه بسته بندی به روش تکنیک‌های جدید در بسته‌بندی بار

برخی فکر می‌کنند هزینه کردن برای بسته بندی و استفاده از تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار کاری غیر ضروری است. گاهی هم چون نمی‌دانند روش درست بسته بندی چگونه انجام می شود، از اجرای درست و اصولی آن سر باز می‌زنند. قیمت بسته بندی با توجه به نوع و تعداد لوازم شما مشخص می‌شود.

انجام خدمات بسته بند در باربری گل بار

تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار یکی از مهم ترین مراحل هنگام جابجایی است. اگر بسته بندی وسایل درست و اصولی باشد و به کمک تکنیک‌های جدید در بسته بندی بار انجام شود، درصد آسیب دیدگی کاهش خواهد یافت. ما در باربری گل بار در کنار شمایم تا یک بسته بندی اصولی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما