6 آذر 1402 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس

ارسال بار به شهرستان استرس بیشتری نسبت به یک اسباب‌کشی معمولی درون شهری دارد. باربری گل بار تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس را به خوبی به پرسنل خود آموزش داده است. پس نیاز نیست برای بارهای که مسافت طولانی را طی می‌کنند نگران باشید و استرس داشته باشید زیرا یک بسته‌بندی اصولی می‌تواند کالای شما را با فاصله هزاران کیلومتری باز هم به سلامت به مقصد برساند. البته مهم‌ترین عامل برای سلامت انواع بار بسته به انتخاب شما است که بتوانید باربری حرفه‌ای را پیدا کنید.

بسته‌بندی بارها

نقش بسته‌بندی اثاثیه منزل و بار در امنیت محموله برای همه افرادی که در این زنجیره نقش دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. بسته‌بندی در واقع فرآیند آماده سازی کالا یا مواد برای حمل و نقل است. که بسته‌بندی بار بسته به نوع کالای حمل شده روش‌های مختلفی دارد.

انتخاب بهترین نوع بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس نیاز به تحقیق و تجربه زیادی دارد که بدون کمک یک شرکت حمل و‌ نقل معتبر، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

هنگامی که کالا قرار است مدت زمان طولانی را طی کند تا به مقصد برسد، بسته‌بندی آن بار اهمیت ویژه‌ای داشته و به نوعی  چالش بزرگ آن بار به حساب می‌آید. پیدا کردن باربری که  بسته‌بندی اصولی  ارائه دهد و ایمنی، امنیت محصول را تضمین کند کار خیلی آسانی نیست.

بنابراین انتخاب بهترین نوع بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس نیاز به تحقیق و تجربه زیادی دارد که بدون کمک یک شرکت حمل و‌ نقل معتبر، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

مزایای بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس

بسته‌بندی بار سابقه‌ای طولانی در صنعت باربری دارد و به روزهای اولیه تجارت حمل و نقل بازمی گردد. از زمانی که جابه‌جایی محصولات انجام می‌شد بسته‌بندی محصولات به دلیل مزایای که در ادامه با آن آشنا می‌شوید جدایی ناپذیر از این صنعت بوده است.

 • یک بسته‌بندی اصولی برای محافظت از محموله در برابر آسیب در هنگام حمل و نقل نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.
 • ارسال بار با اتوبوس از قدیم در ایران جایگاه ویژه ای دارد. با بسته‌بندی محصولات و ارسال آن با اتوبوس به جلوگیری از گم شدن یا سرقت محموله کمک می‌کنید.
 • بسته‌بندی راه حلی مقرون به صرفه و صرفه جویی در فضا برای چیدن محموله در اتوبوس و سایر خودروهای حمل‌ونقل است. زیرا انواع لوازم با بسته‌بندی مناسب و مشخص سازماندهی شده در قسمت بار اتوبوس قرار می‌گیرد.
 • هزینه و مبلغ ارسال کالا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ارسال بار با اتوبوس یکی از روش‌های مناسب با هزینه کم و معقول است.
 • یک دیگر از مزایای بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس مشخص بودن زمان ارسال و تحویل کالا است.

تکنیک‌های بسته‌بندی بار

بسته‌بندی در حمل‌و‌نقل بسیار مهم است زیرا کالاها در طول مسیر با شرایط مختلفی مانند شوک، لرزش، رطوبت و دما روبرو می‌شوند. تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس می‌تواند کالاها را در برابر این شرایط محافظت کند و از خسارت و آسیب به آن‌ها جلوگیری کند.

تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس می‌تواند کالاها را در برابر این شرایط محافظت کند و از خسارت و آسیب به آن‌ها جلوگیری کند.

 • بسته‌بندی کاغذی، عمدتاً از کاغذ و کارتن تشکیل شده است و برای بسته‌بندی محصولاتی مانند لوازم التحریر، کتاب، لوازم شکستنی و لوازم الکترونیکی استفاده می‌شود. اگر بار شما در دسته کالاهای است که باید از متریالی مانند کاغذ و کارتن در آن استفاده شود. پیشنهاد می‌دهیم بعد از اینکه بسته‌بندی تمام شد حتما فضایی بیرونی را با پلاستیک‌های حبابدار بپوشانید و با تسمه مخصوص محکم کنید. اگر در این بسته‌بندی پوشش محافظتی با پلاستیک حبابدار برای آن در نظر بگیرید. برای محصولات حساس به رطوبت و ضربه، دیگر جای نگرانی نیست.
 • به خوبی می‌دانید اتوبوس به دلیل طولی که دارد هنگام حرکت در جاده بار شما تکان‌های بسیاری را تحمل می‌کند. انواع بارهای حساس مانند لوازم برقی و شکستنی باید برای بسته‌بندی آن‌ها از بسته‌بندی چند لایه که از چندین لایه مختلف مانند کاغذ، پلاستیک، فویل آلومینیومی و… ساخته می‌شود استفاده کرد. این نوع بسته‌بندی برای محصولات حساس به ضربه و شکننده مانند لوازم شیشه‌ای و پزشکی مناسب است. بسته‌بندی چند لایه محصولات را در برابر رطوبت و تأثیرات محیطی دیگر نیز حفظ می‌کند.
 • باربری گل بار تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس را به خوبی و با ظریف‌ترین نکات به کارگران خود آموزش داده است. مثلا بسته‌بندی فومی به دلیل ایجاد لایه‌های محافظ بین محصولات، ضربه‌های خارجی را دفع می‌کند. در این صورت حمل این اقلام با اتوبوس ایمن می‌شود. بنابراین بسته‌بندی فومی برای حفاظت از محصولات آسیب‌پذیر در حمل و نقل، مناسب است. در این نوع بسته‌بندی، محصولات با دقت زیاد به داخل جعبه‌های فومی و یا کیسه‌های فومی قرار می‌گیرند. کارگران ما تخصص کافی دارند و می‌دانند هر باری برای هر نوع خودرو چه نوع بسته‌بندی نیاز دارد.

چه بارهای را نمی‌توان با اتوبوس ارسال کرد.

در این بخش از مطلب تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس به این موضوع خواهیم پرداخت که چه بارهایی را نمی‌توان با اتوبوس ارسال کرد. همه‌ی وسایل نقلیه دارای محدودیت‌های هنگام ارسال بار هستند. بهتر است بدانید بعد از اینکه بسته‌بندی بار شما انجام شد آیا اتوبوس قادر است آن را جابه‌جا کند. در واقع بهتر است بدانید ارسال بار با اتوبوس نیز دارای شرایط و قوانین مشخص شده‌ای است که باید آن را رعایت کنید. در ادامه در مورد بارهای ممنوعه بیشتر خواهیم گفت:

چه بارهای را نمی‌توان با اتوبوس ارسال کرد.

 • یکی از بارهای ممنوعه مواد غذایی فاسد شدنی است. اتوبوس به دلیل اینکه قسمت بار آن تجهیزاتی سرمایشی ندارد نمی‌تواند این چنین بارهای را جابه‌جا کند.
 • مواد مخدر، اسلحه، کالای قاچاق و در کل اقلام غیر قانونی.
 • هر چند که چمدان معمولاً به هنگام سفر با اتوبوس وزن کشی نمی‌شوند اما بارهای که وزن آن‌ها بالاتر از 40 کیلوگرم باشد اتوبوس اجازه حمل آن را ندارد.
 • بار ارسالی باید شکلی معمول و متعارف داشته باشد و از ارتفاع یا ابعاد بیش از اندازه ای برخوردار نباشد.
 • در حال حاضر ناوگان مسافربری بر قوانین حمل بار با اتوبوس و ضوابط حمل‌و‌نقل مسافر بسیار تاکید می‌کند و هر گونه حمل بار خارج از این قوانین را ممنوع کرده است. اجناس غیرمجاز، چک، وجه نقد، اوراق بهادار ممنوع بوده زیرا مسئولیت نگهداری آن‌ها بسیار سنگین است.
 • بار یا مواد خطرناک که در آیین نامه حمل‌ونقل آمده است، را نیز نمی‌توانند جابه‌جا کند.

پایان

در مقاله تکنیک‌های بسته‌بندی بار برای حمل با اتوبوس متوجه شدید که بسته‌بندی بار چه اهمیتی دارد و چه تکنیک‌های برای ارسال بار در هنگام بسته‌بندی باید انجام شود. ما در باربری گل‌بار به شما این اطمینان را می دهیم با بسته‌بندی تخصصی که انجام می‌دهیم، بار شما با هر نوع وسیله نقلیه هر مسافتی که بخواهید را طی می‌کند و بار شما به صورت کاملا سالم و سلامت به دست مشتریان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *