استفاده از نیسان در حمل و نقل شهری مزایا و معایب

استفاده از نیسان در حمل و نقل شهری مزایا و معایب

استفاده از نیسان در حمل و نقل شهری مزایا و معایب دارد که در این مقاله با آن بیشتر آشنا می‌شوید. نیسان‌ها جزء خودروهای بسیار پرمصرف و کاربردی در باربری‌ها بوده و انتخاب نیسان برای حمل بار با توجه به حجم و ابعاد بار صورت می‌گیرد. معمولا شرکت‌های حمل و نقل از این وسیله نیز برای جابجایی بار مشتریان استفاده می‌کنند.

چه لوازمی با نیسان حمل می‌شوند

نیسان‌ در حمل و نقل شهری و بین شهری دارای اتاق‌های در قسمت پشتی خودرو بوده و برخی از آن‌ها مسقف هستند. این خودرو مهم باربری انواع بارها از جمله: لوازم منزل مانند یخچال، گاوصندوق، مبلمان، فرش، کولر،  و غیره را به راحتی جابه‌جا می‌کنند‌.

توزیع اجناس فروشگاهی در سطح شهر و حتی برای شهرهای مختلف و جابه‌جایی محصولات کشاورزی و باغی نیز با این خودرو امکان‌پذیر بوده از نیسان‌ در حمل و نقل شهری به عنوان بهترین گزینه یاد می‌شود. این بخاطر ابعاد و امکان مانور حرکتی در مسیرهای خاکی و کوچه باغ‌ها بوده، زیرا استحکام و قدرت حرکتی این خودرو بسیار بالا است.

مزایای استفاده از نیسان

زمانی که می‌گوییم نیسان خودروی پرمصرف و کاربردی است یعنی مزایای این وسیله نقلیه چشمگیر است. استفاده از نیسان‌ در حمل و نقل شهری مزیت‌های بسیار زیادی در جابجایی بار دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم:

زمانی که می‌گوییم نیسان خودروی پرمصرف و کاربردی است یعنی مزایای این وسیله نقلیه چشمگیر است.

· انواع بار

شما می‌توانید با نیسان انواع مختلفی از بارها را از اثاثیه منزل گرفته تا مصالح ساختمانی، میوه و تره بار و هر نوع وسیله‌ای که درون نیسان جا شود جابه‌جا کنید. لازم است باربری منتخب شما نیسانی که برای حمل‌ اثاث اعزام می‌کند با نیسانی که برای حمل لوازم ساختمانی استفاده می‌شود از همدیگر متفاوت باشند. بدون شک خودروی که برای حمل اثاث اعزام می‌شود از هر لحاظ باید متفاوت و ایمنی کامل‌تری داشته باشد.

· تردد

نیسان در حمل و نقل شهری یه ویژه بارکشی با نیسان مخصوصا در فضاهای بین شهری بسیار راحت‌تر از کامیون‌ها و ماشین‌های بزرگ است. نیسان نسبت به خودروهای نیمه سنگین محدودیت تردد بسیار کمتری دارد، به همین دلیل می‌توانید در هر فضایی از آن استفاده کنید.

علاوه بر آن محدودیت‌هایی که هنگام بارگیری مخصوصا در کوچه‌ها و خیابان‌های تنگ وجود دارد، برای نیسان وجود ندارد و هیچ مشکلی در این زمینه پیش نمی‌آید. دور زدن راحت‌تر، عدم ایجاد ترافیک و آزار و اذیت اطرافیان نیز در کار با نیسان‌ در حمل و نقل شهری و درون شهری وجود ندارد. به همین دلیل نیسان می‌تواند بهترین انتخاب برای حمل بار باشد. در مطلب حمل بار و باربری با نیسان در تهران، نرخ کرایه نیسان در مورد هزینه حمل با این ماشین بیشتر بخوانید.

· ابعاد

اولین نکته‌ای که هنگام حمل بار با نیسان در حمل و نقل شهری باید به آن توجه کنید، حجم و ابعاد بار مورد نظر است.  این خودرو به گونه‌ای تولید شده است که می‌‍تواند حجم زیادی از کالا و تجهیزات را به نقاط مختلف جابه‌جا کند. در حال حاضر به دلیل فضای زیادی که نیسان دارد، می‌‌توان به راحتی از آن برای جابجایی کالا استفاده کرد. بسیاری از بارهای با ابعاد کوچک و نسبتا بزرگ را می‌توان به کمک این وسیله جابه‌جا کرد.

· سرپوشید

برخی از نیسان‌ها به صورت سرپوشیده هستند و می‌توانید با خیال راحت در شرایط مختلف آب و هوایی نیز از آن‌ها برای حمل بار استفاده کنید. به این صورت بار مورد نظر شما هیچ گونه آسیبی نمی‌بیند.

· هزینه

نیسان‌ها به دلیل نوع سوخت و استهلاک پایین‌تری که نسبت به سایر خودروهای نیمه سنگین دارند از قیمتی پایین‌تری برخوردار هستند. بنابراین نیسان‌ها انواع بارهای شما را با کمترین هزینه جابه‌جا می‌کنند. البته هزینه نهایی اجاره یک نیسان بار به موارد مختلفی مانند مسافت حمل و نقل و وزن کالا و تجهیزات بستگی دارد. در مطلب حمل بار و باربری با نیسان در تهران، نرخ کرایه نیسان در مورد هزینه حمل با این ماشین بیشتر بخوانید.

· زمان

وانت‌ها به دلیل اینکه از سرعت خوبی برخوردار هستند و ابعاد این خودرو با هر کوچه و خیابانی متناسب است، حمل و نقل و جابه جتیی بار با نیسان در حمل و نقل شهری سرعت بیشتری دارد. استفاده از نیسان بار باعث می‌شود تا جاهایی که خاور یا کامیون نمی‌توانند از آنجا عبور کنند، دسترسی داشته باشند.

 وانت‌ها به دلیل اینکه از سرعت خوبی برخوردار هستند و ابعاد این خودرو با هر کوچه و خیابانی متناسب است،

· حمل مواد فاسد شدنی

از جمله مواردی که با تغییر در اتاق پشتی و قسمت بار نیسان انجام می گیرد، نصب اتاقک یخچال دار است. از این خودرو به عنوان حمل کننده مواد فاسد شدنی مانند گوشت، محصولات دریایی و دارو و… نیز استفاده می‌گردد. در این مدل از خودروهای نیسان با نصب اتاق یخچال‌دار در قسمت بار تغییر کاربری داده و گزینه مناسبی برای حمل کالاهای فاسد شدنی می‌شوند.

معایب نیسان

استفاده از نیسان در حمل و نقل شهری مزایا و معایب خاص خودش را دارد که در این بخش در مورد معایب آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. شاید یکی از بزرگ‌ترین این معایب ابعاد کمی است که این خودرو دارد. به صورتی که اگر قصد جابه‌جایی و حمل اثاث با این خودرو را دارید چندین بار نیاز است که لوازم منزل را بارگیری کنید.

اگر ابعاد بار شما متناسب باشد اما از لحاظ وزنی بیشتر از حد مجاز باشد به هیچ عنوان نمی‌شود با نیسان آن بار را جابه‌جا کرد زیرا به ماشین آسیب جدی وارد می‌‌شود. بایستی برای جلوگیری از ایجاد فشار به ماشین و جاده، ماشین مناسبی را انتخاب کنید.

 در انتخاب نیسان بار به چه نکاتی باید توجه کرد

از جمله نکاتی که در هنگام انتخاب نیسان در حمل و نقل شهری باید به آن توجه کرد به شرح زیر است:

  • حجم بار، یعنی آنچه که اهمیت دارد این است که بار شما به صورت کامل در داخل خودروی حمل بار قرار بگیرد و امنیت آن حفظ شود
  • علاوه بر حجم بار، وزن آن نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.
  • مسافت در انتخاب ماشین باربری نقش دارد. هر چه مسافت بیشتر باشد، ریسک انتقال بالاتر می‌رود، چرا که امکان اینکه اتفاقات غیر منتظره در جاده وجود داشته باشند، زیاد است.
  • در انتخاب ماشین باربری، خوب است به شرایط آب و هوایی نیز توجه داشته باشید. در روزهای بارانی و برفی، ماشین سقف دار گزینه بهتری برای انتقال بار به شمار می‌روند.

پایان

مقاله استفاده از نیسان در حمل و نقل شهری مزایا و معایب در این بخش به پایان رسید. و شما اطلاعات مفید و کاملی درباره این خودرو کسب کردید. به دلیل کاربردهای ویژه و مزیت‌‌های زیادی که انواع نیسان دارد امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌‌دهند آن را جایگزین وسایل و تجهیزات بزرگ‌تر کرده و برای حمل و نقل وسایل از آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما