اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما

اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما

بسته بندی اصولی و حرفه‌ای برای جابه‌جایی هر باری نیاز بوده و این فرایند تخصصی را فقط کارگران متخصص می‌توانند انجام دهند. در مقاله‌ای که هم‌ اکنون در حال مطالعه آن هستید در مورد اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما به طور کامل و مفصل توضیحاتی را ارائه داده‌ایم.

دلایلی که بسته بندی بار هوایی باید، اصولی و استاندارد  باشد.

همواره یکی از موضوعات مهم در باربری و ارسال بار به خصوص بارهای هوایی، موضوع بسته بندی آن است. اگر اصول و استانداردهای بسته بندی رعایت شود تضمین سلامت کالا را به ارمغان می‌آورد. در ادامه دلایل و اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما را بیان خواهیم کرد:

همواره یکی از موضوعات مهم در باربری و ارسال بار به خصوص بارهای هوایی، موضوع بسته بندی آن است.

 • بسته بندی بار هوایی می‌تواند تا حد خوبی تضمین کننده حمل سالم بار تا مقصد باشد. زیرا بسته بندی مناسب کمک می‌کند تا در زمان حمل کالا توسط کارگران و یا لیفتراک‌ها آسیبی به بار وارد نشود.
 • بسته بندی مناسب موجب جلوگیری از ضربه و تخریب بار خواهد شد. کالاهای مختلف و ناهمگون در قسمت بار هواپیما می‌تواند باعث آسیب رساندن کالایی به کالای دیگر شود. این آسیب‌ها می‌تواند هزینه‌بر و خطرساز باشد. اما یک بسته بندی ماهرانه توسط تیمی متخصص و رعایت اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما امنیت را حاصل می‌کند.
 • اگر بسته بندی بار هوایی کالاهای شما طبق استانداردهای حمل بین‌المللی نباشد، هنگام بروز حوادث احتمالی شرکت‌های بیمه خسارتی برای شما در نظر نخواهند گرفت.
 • اگر کالای شما بر اساس اصول پایه بسته‌بندی بار برای حمل با هواپیما بسته بندی نشود، در حجم بار تأثیر گذاشته و موجب افزایش هزینه‌های حمل بار می‌شود. بسته بندی درست تأثیر بسزایی در هزینه‌های حمل بار هوایی دارد.
 • ماهیت برخی کالاها مخصوصاً مواد خوراکی به صورتی است که اگر بسته بندی نامناسب باشند، ممکن است باعث بروز مشکل در خود بار یا بارهای مجاور شوند. پس بسته بندی از این چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند.
 • علاوه بر اینکه یک بسته بندی خوب می‌تواند ضمانت سلامت کالا باشد در کنار این امر سلامت و امنیت هواپیما را هم تضمین می‌کند.

انواع بسته بندی و اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما

مهم‌ترین نکته‌ای که طی مراحل حمل‌و‌نقل کالا باید به آن توجه کرد حفظ و رعایت ایمنی محموله است و چون نحوه آسیب پذیری و حساسیت‌های همه کالاها یک سان نیست باید هر کدام بسته بندی ویژه خود را داشته باشد. از طرفی وقتی شرکتی مسئولیت بسته بندی و ارسال کالایی را بر عهده می‌گیرد؛

چنانچه اشکالی در روند بسته بندی و ارسال به وجود بیاید و بار سالم به مقصد نرسد باعث کاهش رضایت مشتری و کاهش اعتبار شرکت خواهد شد. به همین علت انواع بسته بندی و اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد:

مهم‌ترین نکته‌ای که طی مراحل حمل‌و‌نقل کالا باید به آن توجه کرد حفظ و رعایت ایمنی محموله است

· بسته بندی مواد فاسد شدنی

همان طور که می‌دانید به دلیل سرعتی که هواپیما در جابه‌جایی دارد. بسیاری از اقلامی که سرعت فساد در آن بالا بوده را قادر است جابه‌جا کند. برخی از این عناصر احتیاج دارند که در دمای مناسبی قرار گیرند تا روند فساد در آن ایجاد نشود.

برخی  مانند نمونه‌های آزمایشگاهی باید در بسته‌های یونولیتی که دارای یخ خشک و یا آیس‌ژل‌های مخصوص هستند بسته بندی و ارسال شوند. همچنین نمونه‌های میوه نیز در ظروفی که دارای مقداری یخ برای حفظ دمای مناسب است، بسته بندی می‌شوند. بسته بندی مواد فاسد شدنی کاملا متفاوت و تخصصی باید انجام شود.

· بسته بندی آثار هنری

یک تابلو هنری علاوه بر ارزش مالی ارزش معنوی ویژه‌ای دارد. در این صورت باید بسته بندی خاص‌تری برای آن در نظر گرفته شود که هیچ‌گونه آسیبی به آن وارد نشود. اغلب برای این آثار جعبه‌های چوبی مناسب در نظر می‌گیرند. علاوه بر اینکه این آثار  درون جعبه‌های خاص قرار دارند.

باید برای تضمین سلامت، آن‌ها را با ضربه گیرهایی مثل فوم و پلاستیک حباب دار و… پوشاند و داخل جعبه‌های مخصوص که ضخیم‌تر و مستحکم‌تر از جعبه‌های معمولی‌اند و متناسب با ابعاد آثار است قرار داد. حتما متوجه شده‌اید که رعایت نکات ریزی همچون عدم وجود فضای خالی در بسته بندی بار برای ارسال هوایی بسیار اهمیت دارد.

فریت بار هوایی چیست

امروزه روش‌های انتقال بار بسیار گسترده شده و به هر طریقی انجام شده و شرکت‌های حمل و ‌نقل مختلفی این کار را انجام می‌دهند. فریت بار یک روش‌ انتفال بار بوده که بسیار رایج شده است. این گونه شما بار را  به شرکت حمل‌و‌نقل تحویل داده و در مقصد آن را تحویل می‌گیرید.  با این روش از یک کشور به کشور دیگر انواع لوازم بخصوص اثاث منزل را می‌توان جابه‌جا کرد.

در حال حاضر بهترین روش حمل بار، فریت بار هوایی بوده که محدودیت‌های کمتر و امنیت بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد. در روش فریت بار بسته بندی اثاثیه منزل ترجیحاً در منزل ارسال‌کننده انجام می‌شود؛ ولی در بعضی موارد که احتیاج به بسته بندی چند مرحله‌ای بوده و یا بار از چندین نقطه شهر باید جمع‌آوری گردد، بسته بندی بار در انبار شرکت صورت می‌گیرد و پس از آن به فرودگاه ارسال می‌شود. در مطلب نکات اسباب کشی برای مهاجرت در این مورد بیشتر بخوانید.

نکاتی و اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما

در این بخش از مطلب اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما  به بررسی برخی نکات کلیدی و مهم خواهیم پرداخت:

 • در فضاهای خالی داخل باکس‌ها از پلاستیک، فوم و… استفاده شود تا حین جابجایی کالا توسط پرسنل هواپیمایی و یا در طول پرواز مشکلی برای بار ایجاد نشود.
 • تیمی متخصص باید فرآیند بسته بندی بار را بر عهده گیرند. همان طور که متوجه شدید بارهای متنوع از طریق هواپیما جابه‌جا می‌شود. این تنوع نیاز به گروهی متخصص دارد که به اصول کار تسلط کافی داشته باشند.
 • اندازه و سایز بسته بندی باید با محموله تناسب داشته باشد.
 • شرکت مربوطه باید بار شما را بتواند تا سقف معینی بیمه کند‌.
 • در اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما باید از مواد اولیه مرغوب برای بسته بندی استفاده شود تا دچار تغییرات فیزیکی و شیمیایی نشود.
 • باید هنگام بسته بندی به این امر توجه ویژه شود، که بسته بندی بار در برابر ضربه حتما مقاوم باشد تا حین جابجایی دچار آسیب نشود.

در فضاهای خالی داخل باکس‌ها از پلاستیک، فوم و... استفاده شود

پایان

در این مقاله با اصول پایه بسته بندی بار برای حمل با هواپیما آشنا شدید. شما می‌توانید با کمترین دغدغه، بسته بندی بارهای خود را به باربری گل بار بسپارید و از کلیه خدمات ما بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما