28 مهر 1402 توسط مائده فقیهی 0 دیدگاه

راهنمای اسباب‌کشی برای سالمندان

جابه‌جایی برای برخی از افراد بسیار دشوار و مشکل است و  افراد سالخورده بنا بر شرایط و ویژگی جسمی، روحی که دارند در این گروه قرار می‌گیرند. این افراد بنا بر قدرت بدنی و کهولت سنی که دارند شرایط مناسب برای اثاث کشی را ندارند. آن‌ها به دلیل شرایط جسمانی خود، توانایی بسته‌بندی و جمع کردن وسایل را ندارند. در راهنمای اسباب‌کشی برای سالمندان می‌خواهیم توضیح دهیم که این افراد چگونه می‌توانند راحت‌تر این پروسه بزرگ را پشت سر بگذارند.

موارد لازم اثاث‌کشی برای سالمندان

سالمندان افرادی بسیار حساسی بوده که هنگام جابه‌جایی به دلیل تعلق و وابستگی که در منزل خود دارند دل کندن  برایشان بسیار کاری سخت و دشوار است. باربری گل بار تمام تلاش خود را در راستای اینکه جابه‌جایی آسان و راحتی برای این افراد محقق سازد را انجام می‌دهد. حال در مورد  مراحلی که در مجموعه گل بار طی می‌شود توضیحاتی ارائه می‌دهم.

مواردی لازم برای اثاث‌کشی سالمندان

· گفت‌وگو

زمانی که کارشناس ما مطلع می‌شود که مشتری فردی سالخورده است در وهله اول بنا بر شرایط حساس روحی این افراد مشاورین با آن‌ها حرف می‌زنند. تا از لحاظ روحی پذیرش این نقل مکان را  داشته باشند. گفتگو کردن می‌تواند کمک بزرگی به این افراد کند و نگرانی‌ آن‌ها نسبت به شرایط جابه‌جایی  و غمی که دارند را کم خواهد کرد.

· بررسی لوازم

به صورت عادی شما سفارشات خود را ثبت می‌کنید و خدمات دریافت می‌کنید. اما ۹۰ درصد افراد سالخورده تسلط کافی برای ثبت درخواست به صورت اینترنتی را ندارند. به همین جهت هنگام اینکه لوازم باید مورد ارزیابی قرار گیرد این افراد تسلط اینکه عکس و یا فیلمی ارسال کنند را ندارند. در صورت نیاز به بررسی لوازم کارگر مخصوص به مقصد مورد نظر اعزام می‌شود‌ تا اطلاعات لازم را کسب کنند.

· برنامه‌ریزی

بعد از اینکه اطلاعات کافی را باربری گل بار کسب کرد حالا نوبت به برنامه‌ریزی می‌رسد. برنامه‌ریزی برای این افراد تا حدودی متفاوت‌تر انجام می‌شود زیرا شرایط را کاملا باید مطابق با روحیه و حال این افراد هماهنگ کرد. نظر آن‌ها را نسبت به شرایط جدید بپرسید و براساس نظرات و تفکرات این افراد یک برنامه‌ریزی مؤثر برای نوع چیدمان خانه انجام دهید. اجازه دهید آن‌ها نسبت به شرایط جدید احساس راحتی داشته باشند. این کار باعث می‌شود زودتر با خانه جدید خود ارتباط برقرار کنند. داشتن یک برنامه خوب برای روز اسباب کشی، می‌تواند استرس و نگرانی سالمندان را از بین ببرد.

· همکاری

داشتن مهربانی و ملاحظه در رفتار با سالمندان در حین اسباب کشی به کاهش میزان استرس این عزیزان کمک می‎نماید. ما اجازه می‌دهیم این افراد احساس مهم بودن داشته باشند.  در بسته‌بندی وسایل و کارهای سبک از آن‌ها در صورتی که تمایل دارند کمک گرفته می‌شود‌. ایجاد تغییر نگرش در چنین افرادی کاری است بس دشوار پس کارگرانی که برای این افراد اعزام می‌کنیم از همه لحاظ بهترین هستند. مثلا بر اساس شرایط جسمانی نمی‌شود بگوییم نه شما نمی‌توانید کار کنید بلکه ساده‌ترین امور را به آن‌ها محمول می‌کنیم‌.

داشتن مهربانی و ملاحظه در رفتار با سالمندان در حین اسباب کشی به کاهش میزان استرس این عزیزان کمک مینماید.

· وضعیت جسمانی

افراد سالمند توانایی انجام کارهای سخت و یا کار در مدت زمان طولانی را ندارند. این افراد به علت کهولت سن خیلی زود خسته می‌شوند این نکته را کارگران ما در  نظر دارند که، باید زمان کافی برای انجام اموری مثل جمع‌آوری و بسته بندی وسایل اختصاص دهند. در سایر اسباب‌کشی‌ها یک روزه کارگران یک جابه‌جایی کامل از صفر تا صد را انجام می‌دهند اما شرایط این افراد خاص بوده و بر اساس وضعیت آن‌ها شاید دو روز این پروسه طول بکشد.

· چیدمان

چیدمان منزل این اشخاص باید باب میلشان انجام شود کارگران ما گوش به فرمان این افراد هستند. زیرا اگر همه‌ی لوازم درشت و صحیح در جایگاه خودش قرار نگیرد آن‌ها دیگر خودشان نمی‌توانند این لوازم را جابه‌جا کنند. پس تمام لوازم بخصوص اتاق نشیمن و آشپزخانه را همان طور که می‌خواهند بچینید. چیدمان صحیح باعث می‌شود تا آن‌ها در خانه‌ی جدید احساس راحتی بیشتری داشته باشند و غم خانه قبلی خود را زودتر فراموش کنند.

راه کار اسباب‌کشی برای سالمندان

در برخی شرایط افراد سالمند شاید اصرار کنند خودشان لوازم را می‌خواهند بسته‌بندی کرده در نتیجه این افراد فقط می‌توانند به امور بسته‌بندی رسیدگی کنند. زیرا حمل و جابه‌جایی کاری طاقت فرسا و برای این افراد سخت بوده و پس این نکات را بهتر است بدانند.

  • کارتن‌های در ابعاد متوسط و کوچک باید برای اسباب‌کشی برای سالمندان در نظر گرفته شود تا از لحاظ وزنی کارتن سنگین نشود
  • حتما از یک الی دو ماه قبل بنا بر لوازمی که دارند باید به امور بسته‌بندی رسیدگی کنند.
  • این افراد لوازم زیادی دارند زیرا به همه لوازم خود تعلق خاطر دارند پس کارگر باربری باید بداند با لوازم زیادی سروکار دارد و بهتر است بدخلقی و بداخلاقی را کنار بگذارد به هیچ عنوان به اجبار نخواهید که از وسایل‌شان دل بکنند.
  • لازم است تا در اسباب کشی با سالمندان آن‌ها را با نحوه مرتب کردن اثاثیه آشنا نمایید. باید شما در مورد اصول کار توضیحاتی بدهید.

راه کار اسباب‌کشی برای سالمندان

 

بهترین روش برای جابه‌جایی اثاث سالمندان

در صورتی که افراد مسن خانواده شما قصد نقل مکان محل زندگی خود را داشته باشند اولین و مهم ترین کار برای چنین افرادی حمایت و پشتیبانی شما و سایر بستگان از آن‌ها است. در کنار استفاده از خدمات باربری شما می‌توانيد با ایجاد آرامش و جلوگیری از ایجاد فشارهای روحی برای چنین افرادی، اسباب کشی را راحت تر نمایید.

اما اگر شما دغدغه روزمرگی زیادی دارید و وقت نمی‌کنید که وظیفه جابه‌جایی و اسباب‌کشی برای سالمندان را انجام دهید و از طرفی هم دلتان نمی‌آید که در این شرایط سخت آن‌ها را تنها بگذارید، بهترین کار همکاری با شرکت‌های بزرگ باربری است. در نظر داشته باشید. در برخی شرایط این افراد برای اینکه خودشان به امور جابه‌جایی رسیدگی کنند پافشاری می‌کنند. بهتر است در این مورد با آن‌ها به طور منطقی حرف بزنید. زیرا آن‌ها از پس کار همان بسته‌بندی هم بر نمی‌آیند و بی خود وقت خود را تلف می‌کنند و امکان اینکه در این فرآیند مریض شوند زیاد است.

پایان

اسباب کشی با سالمندان کاری دشوار است که سبب می‌شود در زمان اسباب کشی نیاز به تلاش و مدیریت بیشتر داشته باشد. در مقاله راهنمای اسباب‌کشی برای سالمندان مطالبی را ارائه دادیم که این فاکتورها با رسیدگی و دقت بیشتری در باربری ما انجام می‌شود‌.

درباره مائده فقیهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *