تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل

تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل

بسته بندی ابتدایی‌ترین نیاز هر محصول پیش از حمل‌ونقل بوده و تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل از مهم‌ترین عوامل در ماندگاری لوازم  است. هر نوع وسیله‌ای که جابه‌جا می‌شود برای سلامت و ایمنی بیشتر نیاز به بسته‌بندی مخصوص به خودش را دارد. در نتیجه از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش در جابجایی، می‌توان به بسته‌بندی وسایل حساس و شکستنی اشاره کرد. بهتر است این امر مهم و حساس را به شرکت‌های باربری معتبر بسپارید. برای دسترسی به خدمات باربری و بسته‌بندی گل بار می‌توانید از چند هفته قبل از جابجایی، به ما اطلاع دهید تا سرویس مناسبی که می‌خواهید به شما تعلق گیرد.

بسته‌بندی

تقریباً تمام محصولاتی که ساخته دست بشر بوده و با استفاده از منابع طبیعی تولید شده‌اند نیاز به بسته‌بندی دارند. بسته‌بندی قادر است نیازهای مهم مانند هویت بخشی، امنیت، ایمنی و سلامت و در نهایت حمل و نقل را برای هر نوع لوازمی برطرف سازد. بسته بندی اثاثیه منزل کاری سخت و اجتناب ناپذیر در طول زندگی بوده و فرآیندی است که نیاز به تجربه بالا و تخصص دارد. در نتیجه، مراقبت از وسایل در طول اسباب کشی امری بسیار مهم است که مخصوصا شرکت‌های باربری و حمل‌ونقل باید به آن توجه داشته باشند.

تقریباً تمام محصولاتی که ساخته دست بشر بوده و با استفاده از منابع طبیعی تولید شده‌اند نیاز به بسته‌بندی دارند

ویژگی بسته‌بندی اصولی

تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل  امری است که نمی‌توان از ان چشم پوشی کرد. بدون شک، دوام و استحکام بسته‌بندی، یکی از چالش‌های پیش رو برای سالم رسیدن وسیله به مقصد است. حال باید بسته‌بندی اصولی لوازم دارای ویژگی‌هایی باشد تا بشود به آن بسته‌بندی اصولی و ایمن گفت در ادامه با این مورد بیشتر آشنا می‌شوید.

  • نکته بسیار مهمی که در بسته‌بندی یک کالا اهمیت دارد، قابلیت حمل آسان آن است. بسته‌بندی سفارشی مشتری باید به گونه‌ای طراحی شود که کمترین جا را هنگام حمل و‌نقل بگیرد. مشتری هم به راحتی بتواند آن را جابجا کند. بنابراین، بسته‌بندی لوازم بهتر و آسان‌تر انجام می‌شوند و تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل نیز بیشتر قابل لمس است.
  • بسته‌بندی اصولی لوازم را سازمان‌دهی شده کنار یکدیگر نگه می‌دارد‌ و از گم شدن و پراکندگی قطعات هر وسیله‌ای جلوگیری می‌کند.
  • لوازمی که بسته‌بندی حرفه‌ای بر روی آن اعمال می‌شود امنیت تضمین شده‌ای دارند.
  • اطلاعات مربوط به لوازمی که بر روی کارتن بسته‌بندی نوشته می‌شود امری ضروری بوده، زیرا نوشته‌ها کمک می‌کند تا بدانید که در حال حمل چه لوازمی هستید و در چه مکانی باید آن را قرار دهید.

اهمیت و تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل

هنگام بسته‌بندی یک کالا اولین نکته‌ای که توجه کارفرما را جلب می‌کند، بسته‌بندی لوازمش است. بنابراین کارگر باربری می‌داند که اولین گام در جابه‌جایی بسته‌بندی است. اگر کارفرما از ظاهر بسته‌بندی راضی نباشد، ممکن است کل پروسه جابه‌جایی را لغو کرده و به دنبال گزینه‌های دیگر برود. این مسئله در سال‌های اخیر باعث شده که شرکت‌های باربری تمرکز اصلی خود را روی بسته‌بندی اصولی و حرفه‌ای گذاشته و برای رسیدن به تحقق این امر بیشتر وقت بگذارند. تا تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل را افزایش دهند و هم درخواست‌های خود را بیشتر کنند. بسته‌بندی فاکتوری بسیار با اهمیت بوده مثلا طی ۵ سال ۳ الی ۴ بار مجبور شده‌اید جابه‌جا شودید این نقل و انتقالات عامل اصلی فرسوده شدن لوازم هستند. اما بسته‌بندی اصولی تا ۹۵ درصد تضمین لوازم به ارمغان می‌آورد.

تجهیزات بسته‌بندی

تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل به تجهیزات بسته بندی نیز بستگی دارد. در ادامه به بررسی تجهیزات بسته بندی خواهیم پرداخت:

·  کارتن

اساسی‌ترین وسیله برای بسته‌بندی لوازم کوچک کارتن است که باید در ابعادهای متفاوت فراهم آید. علاوه بر اینکه فاکتور ابعاد مهم بوده باید به جنس آن توجه ویژه شود. کارتن‌های مخصوص باربری باید پنج لایه باشند تا ایمنی لوازم را به ارمغان آورده و تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل را داشته باشد. کارتن یا پاکت بسته‌بندی سفارشی مشتریان باید به گونه‌ای طراحی شود که حفاظت کامل از کالا را در تمام مراحل حمل و‌ نقل انجام دهد و به خوبی از محصول محافظت کند. این ویژگی حس با‌کیفیت بودن محصول را در مشتری ایجاد خواهد کرد.

اساسی‌ترین وسیله برای بسته‌بندی لوازم کوچک کارتن است که باید در ابعادهای متفاوت فراهم آید.

· سلفون

سلفون باعث می‌شود تا لوازم در کنار یکدیگر قرار بگیرند و از خط‌وخش لوازم جلوگیری کند.

· نایلون حبابدار یا کاغذ

علاوه بر استحکام کافی جعبه، به عدم وجود فضاهای خالی در آن نیز باید توجه کرد تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل دو چندان شود. وجود فضاهای خالی منجر به تکان خوردن محتویات درون جعبه شده و ممکن است در حین فرآیند حمل و نقل، به کالا آسیب برساند؛ بنابراین  همواره سعی کنید ابعاد کارتنی که برای بسته‌بندی محصول از آن استفاده می‌کنید، متناسب با ابعاد کالای ارسالی باشد یا اینکه فضاهای خالی توسط نایلون حباب‌دار پر شود. وجود حباب‌های هوا باعث جلوگیری از ورود ضربه به شیء درون نایلون می‌شود. از بابل رپ برای بسته بندی لوازم درشت و سنگین مثل یخچال، ماشین لباسشویی، کمد و… هم استفاده می‌شود.

علاوه بر استحکام کافی جعبه، به عدم وجود فضاهای خالی در آن نیز باید توجه کرد که تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل را دو چندان شود.

 

· چسب

برای اینکه بسته‌بندی فیکس شود و حملی مطمئن‌تر داشته باشید باید از چسب‌های مخصوص این کار استفاده کرد. چسب‌های مخصوص قدرت چسبندگی بالای دارند.

· کارتن رگال‌دار

این مدل کارتن برای حمل لباس‌های مجلسی و حساس مثل کت و شلوار و… استفاده می‌شود. کارتن رگال‌دار مانند یک کمد لباس در سایز کوچک بوده که دارای آویز لباس است و تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل را به زیبایی نشان می‌دهد. می‌توانید لباس‌های خود را درون آن آویزان کنید تا از چروک، خرابی لباس‌ خود جلوگیری کنید.

· لیبل

لیبل‌ها از تجهیزات دیگری هستند که برای بسته‌بندی نیاز است. لیبل‌های مخصوص بر روی انواع متریال‌های متفاوت به راحتی چسبانده می‌شود.

. باکس مخصوص

باکس حمل مواد غذایی یا Cool Box از تجهیزات مورد‌ نیاز برای حمل و جابجایی مواد غذایی یخ زده است. با استفاده از این باکس‌ها مشکلی برای مواد غذایی شما ایجاد نخواهد شد و به راحتی می‌توانید تمامی مواد غذایی یخ زده را نیز با اطمینان منتقل کنید.

· ساک مخصوص

ساک بسته‌بندی که از لوازم بسته‌بندی اسباب کشی است برای حمل وسایلی مانند پتو، بالش و لباس‌هایی که حمل آنها نیازی به کارتن رگال دار ندارند، استفاده می‌شود.

کارگر بسته‌بندی گل بار

کارکنان ما با رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای، از قبیل رفتار مناسب با مشتریان، رعایت حریم خصوصی شما و تحویل به موقع اثاثیه، تلاش می‌کنند تا به شما خدماتی با کیفیت عالی ارائه دهند. همچنین، در صورت بروز هرگونه مشکل یا نیاز به رفع اشکال، کارکنان ما با حضور آرام و دلسوز در کنار شما هستند تا به بهترین شکل ممکن مشکل را برطرف کنند. هنگامی که کارگر بسته‌بندی از مجموعه ما برای شما اعزام می‌شود دیگر نگرانی و دلهره را کنار بگذارید. ما به قدری به پرسنل خود از لحاظ اخلاقی و حرفه‌ای بودن اعتماد داریم که از همه لحاظ آن‌ها را تضمین می‌کنیم.

کارکنان ما با رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای، از قبیل رفتار مناسب با مشتریان، رعایت حریم خصوصی شما و تحویل به موقع اثاثیه، تلاش می‌کنند

پایان

مقاله تاثیر بسته‌بندی مناسب بر طول عمر وسایل را مطالعه کردید و حال دیگر می‌دانید یک بسته‌بندی اصولی به چه میزان با اهمیت است. شما می‌توانید به صورت آنلاین یا با یک تماس بهترین خدمات باربری از بسته‌بندی گرفته تا جابه‌جایی و چیدمان و… را از ما به بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما