انتخاب نوع وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی

وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی

اثاث‌کشی پروسه‌ای است که برای به سرانجام رسیدن نیاز به نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات مناسب دارد. در این بخش از مقالات باربری گل‌ بار، می‌خواهیم به شما در مورد انتخاب نوع وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی اطلاعات جامعه‌ای بدهیم تا هر زمان به این مورد از فاکتور اثاث‌کشی نیاز پیدا کردید اطلاعات مناسبی داشته باشید. استفاده از ماشین باربری برای اسباب کشی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای کاهش دغدغه هنگام اسباب کشی است.

انواع خودرو باربری

برای اینکه بتوانید وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی را انتخاب کنید اول باید ماشین‌های که در این مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند را بشناسید. باید بدانید که چه مدل‌های دارند و مجاز به حمل چه نوع وسایلی‌ هستند تا بتوانید برای هر بار متناسب با ماهیت و اندازه‌ای آن، خودروی حمل و نقل خود را انتخاب کنید.

انواع خودروهای اسباب کشی

در این بخش از مطلب وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی به معرفی انواع خودروهای اسباب کشی خواهیم پرداخت:

انتخاب نوع وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی

  • ماشین‌های سبک: وانت، وانت نیسان، وانت پراید
  • ماشین‌های نیمه‌ سنگین: کامیون، خاور، هیوندا، کامیونت
  • ماشین سبک: این خودروها علاوه بر جابجایی اثاث منزل برای هر نوع باری مناسب هستند. وزنی که می‌توانند تحمل کنند معمولا ۲ تن است، از میان خودروهای سبک، نیسان‌ها ظرفیت حمل بیشتری دارند. خودروهای سبک برای حمل اثاثیه درون شهری عالی هستند.
  • ماشین نیمه سنگین: اندازه و وزنی بین خودروهای سبک و سنگین دارند. وسیله نقلیه نیمه سنگین می‌تواند ۶ تن بار را حمل کند.

خودروهای نیمه سنگین را در قسمت بالا ذکر کردم. این خودروها برای اسباب کشی حجم‌ بار زیاد و مسافت‌ها طولانی گزینه مناسبی هستند. با وجود این خودروها، کارگر باربری یک بار عملیات بارگیری و یک بار عملیات تخلیه بار را انجام می‌دهد. از معایب این خودروها اگر بخواهم بگوییم سرعت کم آن‌ها را می‌شود مثال زد. این خودروها معمولا برای مسافت‌های طولانی کاربرد دارند.

تاثیر باربری در انتخاب نوع خودرو

با اطلاعاتی که در مورد وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی در اختیارتان قرار دادیم انتخاب نوع وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی برای شما امکان‌پذير است. اما هر چقدر هم که اطلاعات داشته باشید باز هم باربری که وجدان کاری نداشته باشد و به دنبال منافع خودش باشد توانایی این را دارد که شما را مجاب سازد تا خودرو و خدماتی که می‌گویید را انتخاب کنید.

سعی کنید در انتخاب شرکت باربری دقت کنید، زیرا می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها را هنگام اسباب کشی کاهش دهد، انتخاب باربری مطمئن تنها راهی است که می‌توانید خاطره خوبی از یک اسباب کشی داشته باشید. استفاده از ماشین حمل اثاثیه منجر به حذف استرس و خستگی افراد در فرآیند اسباب کشی می‌شود. باربری‌های قابل اعتماد و امانت دار را برای حمل لوازم انتخاب کنید.

فاکتورهای انتخاب ماشین باربری

وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی به همراه تجهیزات حرفه‌ای و تیم مجرب، منجر به انجام کارهای پیچیده و دقیق در زمینه جابه‌جایی اثاثیه منزل می‌شوند. در نتیجه در هنگام انتخاب باید فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید:

· حجم بار

شما می‌خواهید اسباب و اثاثيه منزل را جابه‌جا کنید باید از خود سوال بپرسید چه میزان لوازم دارید و چه نوع ماشینی قادر است آن را حمل کند. این گونه است که باید برای بار با حجم کم از خودروهای سبک و اثاثیه زیاد از خورده‌ای سنگین استفاده کنید. انتخاب صحیح نوع ماشین باربری می‌تواند تعداد دفعات رفت و آمد را کمتر کند و هزینه اثاث‌کشی را کاهش دهد.

· مسافت

مسافت یکی دیگر از عواملی مهم در انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی است. فرض کنید شما جابجایی درون‌شهری دارید و مسافت خانه جدید و قدیمی شما بسیار کم است و لوازم شما بسیار زیاد در این صورت نباید از ماشین سنگین استفاده کنید. زیرا قیمت این خودروها به سبب استهلاکی که دارند بالا است، بهترین انتخاب در این صورت خودروهای سبک مانند وانت است. اما اگر مسافت طولانی است حتماً ماشینی با ظرفیت مناسب انتخاب شود. در مسافت‌های بین‌شهری هم که قاعدتا باید از خودرو سنگین مناسب با حجم بار انتخاب شود.

· فصل

فصل جابجایی در انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی بسیار موثر است. مناطقی که برف و باران در آن‌جا زیاد است بلا‌استثنا باید از خودروهای مسقف استفاده کنند. این خودروها را باید انتخاب کنید تا ایمنی لوازم را تضمین کنند، در فصل‌های گرم سال مثل تابستان می‌توانیم از ماشین‌های بدون سقف برای اسباب کشی استفاده کنیم اما اصلا نباید در فصول بارانی از خودروهای معمولی استفاده کرد.

انتخاب نوع وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی منزل

· موقعیت مکانی

ماشین‌های سبک معمولا مانع برای تردد در خیابان‌ها ندارند اما برای حمل اثاثیه با خودروهای سنگین موقعیت کوچه‌ها را قبل از انتخاب باید مورد ارزیابی قرار دهید. اگر کوچه و خیابانتان تنگ و باریک باشد نمی‌توانید از ماشین‌های بزرگ استفاده کنید.

· بودجه

عاملی که برای هر کاری نقش اصلی را به نوعی ایفا می‌کند، بودجه است، که چه نوع خدمات و خودروی را می‌توانید انتخاب کنید.

· تجهیزات

هنگامی که ماشین منتخب خود را انتخاب کردید حتما درباره تجهیزات آن خودرو اطلاعات کامل را کسب کنید. خودرو باید دارای پتوهای مخصوص، طناب‌های نگه دارنده، محافظ‌های داخلی، سقف و…  باشد. این ماشین ها امکان جابه‌جایی وسایل، بدون نگرانی از آسیب دیدن یا خستگی افراد را فراهم می‌کند.

وظیفه شرکت باربری در قبال فرستادن خودرو برای اسباب کشی

در این بخش از مطلب وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی  به وظایف باربری‌ها در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

  • باید ماشین حمل اثاثیه‌ای را انتخاب کند که بر اساس نیازهای مشتریان باشد.
  • تیم حرفه‌ای از کارشناسان با تجربه و مهارت کافی، برای بارگیری، تخلیه و حفاظت از اثاثیه در تمام مراحل حضور داشته باشد.
  • حتما خودرو منتخب معاینه فنی داشته باشد و از بیمه برخوردار باشد.
  • شرکت باید تدابیر ایمنی لازم را در فرآیند حمل و نقل اجرا کند.
  • تعیین زمان مناسب برای ارسال ماشین حمل و تحویل اثاثیه به مقصد به شدت مهم است.

وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی در باربری گل بار

انتخاب نوع وسیله نقلیه مناسب برای اسباب کشی اگر درست انجام شود در هزینه و زمان اسباب کشی صرفه جویی می‌شود‌. ما در باربری گل بار در کنار شماییم تا بهترین‌ها را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما