27 آذر 1402 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

تجربه اسباب کشی با کودکان چگونه آن را ساده‌تر کنیم

به خوبی می‌دانیم اسباب کشی چه پروسه سخت و خسته کننده‌ای است، که تقریبا ۶۰ درصد از افراد جامعه این چالش را قرار است با کودکان خود به سرانجام برسانند. در این صورت دو برابر از آن چه هست شرایط سخت‌تر و بحرانی‌تر می‌شود. به این منظور باربری گل بار تصمیم گرفته است تا با ارائه مقاله تجربه اسباب کشی با کودکان چگونه آن را ساده‌تر کنیم؟ به آن قشر از جامعه که این شرایط را دارند راه‌حل‌های آسان و کاربردی را آموزش دهد.

 اسباب کشی با کودکان را چگونه آسان کنیم

اسباب کشی که قرار است در آن کودکان حضور داشته باشند صبر و مهارت بسیار  زیادی را می‌طلبد. حتی اگر تا کنون جابه‌جایی انجام نداده‌اید باز هم میزان سختی اثاث‌کشی را به خوبی تشخیص می‌دهید. می‌‌دانید که مراحل اسباب کشی، از  بسته‌بندی اثاثیه منزل، مرتب کردن و وفق دادن با شرایط موجود گرفته تا امور دیگر کاری است بسیار سخت، حال اگر در کنار این همه سختی قرار باشد فرزندان کوچک هم در کنارتان باشند شرایط به شدت دشوارتر می‌شود.

اسباب کشی که قرار است در آن کودکان حضور داشته باشند صبر و مهارت بسیار  زیادی را می‌طلبد.

در وهله اول پیشنهاد می‌دهیم هر طور که هست کار را به باربری خبره و قابل اعتماد بسپارید و خودتان و خانواده خود را از یک چالش عظیم و سخت دور کنید. اما بنا بر هر دلیلی نمی‌توانید از باربری برای رسیدگی به امور کمک بگیرید. ما در این مقاله، در مورد تجربه اسباب کشی با کودکان چگونه آن را ساده‌تر کنیم. توضیحات کاملی ارائه می‌دهیم:

 • اسباب کشی یک عمل کوچک نیست که بخواهیم همچون جابه‌جایی کوچک وسایل یک اتاق یا چیدن وسایل غیر ضروری در انبار به آن نگاه کنیم. در اسباب کشی ما قرار است کل وسایل یک منزل را جمع کرده و به منزلی جدید منتقل کنیم آن هم با کمترین صرف زمان، کمترین صرف انرژی، کمترین میزان خسارت به وسایل و حتی افراد، پس ضروری‌ترین موردی که باید رعایت شود مدیریت درست و دقیق بوده که  این مدیریت نیز باید تابع یک برنامه‌ریزی اصولی باشد.
 • در هنگام اسباب کشی با کودکان در وهله اول اعضای خانواده باید با یکدیگر صحبت کنند و در مورد شرایط حاکم و نگرانی‌های بوجود آمده و حفظ آرامش بیشتر صحبت کنند. در این مرحله اگر کودک شما به حدی بزرگ شده است که درک او شکل گرفته باشد بسیار کار شما آسان‌تر می‌شود. زیرا ممکن است فرزند شما شرایط را دوست نداشته باشند، اما دانستن اینکه آن‌ها فرصتی برای ابراز نظر دارند و بخشی از فرآیند تصمیم‌گیری هستند، می‌تواند اسباب کشی را بسیار ساده‌تر کند. فقط با گفتن من احساس تو را می‌فهمم و ناراحتی‌های تو را درک می‌کنم”، می‌توانید به آن‌ها در پذیرفتن شرایط حاکم کمک کنید.
 • در این پروسه سخت، صحبت کردن در مورد اینکه منزل جدید را به این صورت می‌شود چیدمان کرد و تو می‌توانی هر طور که بخواهی تغییرات ایجاد کنی استراتژی دیگری است که می‌تواند اسباب کشی با کودکان را هیجان انگیز کند. بنابراین اجازه دهید که او ویژگی‌های مورد نظر خود را که دوست دارد در خانه جدید داشته باشد به اشتراک بگذارد.

اسباب کشی یک عمل کوچک نیست که بخواهیم همچون جابه‌جایی کوچک وسایل یک اتاق یا چیدن وسایل غیر ضروری در انبار به آن نگاه کنیم.

 • برای جمع آوری اثاثیه منزل و بسته‌بندی آن‌ها بهتر است، اتاقی که مربوط به کودک نیست و از آن استفاده‌ای ندارد را اختصاص دهید به مکانی که قرار است آن لوازم به مرور زمان جمع شوند.
 • فرزندان در هر گروه سنی که باشند روحیه کنجکاوی دارند پیشنهاد می‌دهیم کارتن‌های بسته‌بندی شده لوازم شکستنی را به صورتی قرار دهید که در دسترس آن‌ها نباشد.
 • با مشارکت دادن کودکان در اسباب کشی و سپردن امور کوچک و جزئی به آن‌ها می‌توانید به راحتی علاوه بر کاهش استرس آن‌ها به کودکان خود همکاری، نظم و مدیریت را بیاموزید. بنابراین بهتر است تا اجازه دهید کودکتان لوازم و اسباب بازی خود را جمع کند.
 • در هنگام اسباب کشی با کودکان، برای کودکان بلاتکلیف بودن به همان اندازه اسباب کشی ترسناک است. در روز جابه‌جایی به هیچ عنوان نباید آن‌ها تنها باشند و شما کلا در گیر مسائل جابه‌جایی شوید. بهترین کار این است که بخشی از خانه را به آن‌ها اختصاص دهید مقداری اسباب‌بازی در اختیارشان قرار دهید و هر از  گاهی به آن‌ها سر بزنید.
 • حتما قبل از شروع شدن حمل اثاث وعده غذایی کامل خودتان و کودکتان را میل کنید تا پر انرژی باشید.
 • قطعا کودکان هنگام اسباب کشی بیشتر در معرض خطر و آسیب‌های روحی و روانی قرار دارند. معمولا والدین در این شرایط آن چنان درگیر کار و تدارک ملزومات جابه‌جایی هستند که توجه لازم را نمی‌توانند به کودکان داشته باشند .برای کودکان حتما تنقلاتی که دوست دارند را تهیه کنید تا لذت ببرند و سختی آن روز اسباب کشی را کمتر احساس کنند.
 • اسباب کشی یک پروسه نسبتا جدیدی برای کودکان محسوب می‌شود به همین دلیل تشکیل چند تا علامت سوال در ذهنشان طبیعی است. در این موقع به سراغ شما می‌آیند تا به این سوالات پاسخ دهید.
 • قطعا بهترین زمان برای اسباب کشی در خانواده‌هایی که فرزند دبستانی دارند فصل تابستان است؛ چرا که اسباب کشی و رفتن به محلی جدید برای زندگی برای کودکان استرس خاص خود را دارد. این در حالی است که در فصل امتحانات با جا‌به‌جایی مدرسه یا تغییر منزل استرس مضاعفی بر کودکان تحمیل خواهد شد.در هنگام اسباب کشی با کودکان، برای کودکان بلاتکلیف بودن به همان اندازه اسباب کشی ترسناک است.
 • اخلاق و خصوصیات هر کودکی متفاوت بوده بهتر است در هنگام اسباب کشی با کودکان بدانید کودک شما به چه چیزی علاقه دارد و در روز اثاث‌کشی منزل حتما آن را برای او فراهم کنید. بسته به سن کودک می‌توانید از راهکارهای مختلفی برای سرگرم کردن او استفاده کنید. توجه داشته باشید هر چه کودکان در آن روز سرگرم‌تر باشند حس رضایتمندی در آن‌ها بالاتر می‌رود. در این صورت شما را کم‌تر اذیت می‌کنند.
 • انجام تمام امور به تنهایی قطعا ثمره‌ای جز خستگی و استرس دو برابر برای شما و دلبندانتان به همراه نخواهد داشت بنابراین تا حد امکان سعی کنید از دوستان و نزدیکان خود برای این موضوع کمک بگیرید.

پایان

با مطالعه مقاله تجربه اسباب کشی با کودکان چگونه آن را ساده‌تر کنیم؟ اطمینان داریم شما به این نتیجه رسیده‌اید که بهترین راه برای یک اسباب کشی آسان انتخاب باربری معتبر است. بنابراین یکی از بهترین راه‌های ساده‌تر کردن اسباب کشی خانواده‌تان رزرو خدمات باربری گل بار است. بدون شک روز اسباب کشی یک روز مهم است و احساسات به ناگزیر برای شما و بچه‌های شما، اوج می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *