3 شهریور 1400 توسط امیر قوامی 0 دیدگاه

نکات اسباب کشی برای مهاجرت

یکی از دغدغه های مهاجرت در کنار مجموعه کار ها و مدارک و سایر عوامل که همگی سخت و نگران کننده هستند، مساله اسباب کشی و نحوه انتقال لوازم منزل می باشد. این که به چه طریقی می توانید بسته بندی بار داشته باشید و به اسباب کشی برای مهاجرت بپردازید به میزان لوازم شما و همچنین فاصله تا کشور مقصد بستگی دارد.

در این متن قصد داریم عوامل و راه های باربری و اسباب کشی لوازم برای مهاجرت را به شما بگوییم تا در صورت نیاز دیگر دغدغه ای از این بابت نداشته باشید.

پیش از اسباب کشی برای مهاجرت چه باید کرد؟

قبل از آن که عملیات بسته بندی محصولات را برای اسباب کشی مهاجرت انجام دهید ضروری است که لیستی از لوازم موجود خود را تهیه کنید. این کار به شما آرامش فکری داده و به لوازمتان نظم می بخشد.

مهاجرت ها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع مهاجرت و شرایط کشور مقصد متفاوت است.

اگر قصد مهاجرت دائم را دارید باید موارد مختلفی را بررسی کنید. این که چه میزان وسیله می توانید ببرید و یا شرایط جوی و آب و هوایی کشور مقصد چگونه است و یا محل سکونت شما در آن چه اندازه می باشد.

در نظر گرفتن تمامی این موارد باعث می شود که شما بدانید کدام وسایل را باید با خود ببرید و کدام وسایل برایتان ضروری نیستند.

در موارد دیگر اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید و یا برای کاری مجبور به مهاجرت هستید و پس از مدتی باز بر می گردید، شرایط اسباب کشی فرق می کند. دیگر نیاز نیست تمامی لوازم خود را بسته بندی کنید و بسته به فصل و نیاز خود می توانید لوازم را به همراه خود ببرید.

مورد بعدی عبور از مرز و گمرک است. این که تا چه حد بار اجازه ورود به کشور مقصد دارید بسیار در امر اسباب کشی تاثیر گذار است و چه با به دلیل محدودیت بار مجبور باشید از لوارم ضروری خود نیز بکاهید.

برای باربری می تواند از شرکت هایی که در زمینه اسباب کشی و باربری به خارج فعالیت دارند هماهنگ کنید و از آن ها در این زمینه کمک بگیرید.

اسباب کشی برای مهاجرت خارج کشور

 ارسال بار به خارج

برای ارسال بار به خارج دو نوع خدمات داریم. یک نوع برای بازرگانان و تاجرین می باشد و نوع دیگر برای افراد و خصوصی است.

خدمات ارسال بار  برای بازرگانان گسترده است که در این متن اشاره ای به آن نمی کنیم. اما برای موارد شخصی و خصوصی مانند  اسباب کشی به خارج و بردن لوازم خانه همچون یخچال، فرش، ظروف و… را که امکان حمل با هواپیما را ندارند باید از شرکت های باربری به خارج استفاده کنید.

برای این منظور بار باید فریت شود. بدین صورت که بار به نمایندگی های شرکت در داخل ایران تحویل داده می شود و پس از محاسبه ی قیمت، بسته بندی بار و اثاثیه منزل و جا به جایی آن را خواهید داشت. پروسه اسبا ب کشی برای مهاجرت به خارج معمولا دو هفته زمان می برد. پس از آن لوازم خود را می توانید در کشور مقصد دریافت کنید.

راه های اسباب کشی برای مهاجرت

برای اسباب کشی به خارج سه راه وجود دارد. یا استفاده از راه های زمینی، یا راه های هوایی و یا راه های دریایی.

از راه های زمینی برای کشور های نزدیک مانند مانند ارمنستان، عراق، ترکیه و… استفاده می شود. البته راه زمینی برای لوازمی که وزن زیادی دارند مناسب می باشد و لوازم سبک تر بهتر است که با راه هوایی منتقل شوند.

روش هوایی یک روش آسان و سریع برای حمل بار است. این روش برای زمان هایی که در امر اسباب کشی عجله وجود دارد بسیار مناسب می باشند.

روش دریایی بیشتر مورد استفاده بازرگانان و تاجرین می باشد. در این روش اجناس  از طریق کانتینرهای مخصوص و کشتی جا به جا می شوند.

مزیت اسباب کشی برای مهاجرت خارج کشور

 مزیت اسباب کشی برای مهاجرت با شرکت های مربوطه

پروسه اسباب کشی و جابه جایی بسیار دلهره آور و پر از تنش است. همیشه رفتن به یک مکان جدید و سازگاری با آن برای انسان ها کمی سخت و زمان بر است. حال تصور کنید که این جا به جایی به کشوری بیگانه و با زبان و فرهنگی متفاوت باشد.

علاوه بر استرس محیط جدید نگرانی بابت چگونه حمل وسایل و بردن آن به کشور مقصد نیز بسیار درگیر کننده است.

شرکت های باربری و اسباب  کشی این نگرانی را از دوش خانواده ها برداشته اند و با ارائه خدمات در این زمینه امور مربوط به اسباب کشی را انجام می دهند. با مراجعه به این شرکت ها دیگر نیازی نیست برای اسباب کشی مهاجرتی خود درگیر شوید و می توانید این کار را با خیالی آسوده به کسانی که تخصصشان است بسپارید.

این شرکت ها با دانشی که دارند و راه های مطمئن و امتحان شده برای اسباب کشی وسایل، لوازم شما را بدون ایجاد مشکل از محل زندگیتان به کشور مقصد می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *