حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران با نزدیک شدن به سفر‌های نوروزی

حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران

اسباب‌کشی عملی وقت‌گیر و هزینه‌بر است و شمال ایران به‌دلیل رونق کشاورزی و صنایع و گردشگری و شرایط خاص جغرافیایی درگیر ترافیک بالا در جاده‌های بین‌شهری است، باربری و حمل‌بار در این منطقه بسیار پر‌رونق است. در نتیجه حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران با نزدیک شدن به سفر‌های نوروزی کاری بسیار دشوارتر خواهد شد در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که در روند بهبود کار به شما کمک خواهد کرد.

۱۰ نکته کلیدی برای حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران

برای این که بتوانید حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران با نزدیک شدن به سفر‌های نوروزی  را بهبود بخشید به بررسی برخی از نکات در این زمینه خواهیم پرداخت:

 1. چک کردن دقیق مدت زمان بسته‌بندی: شاید اولین مسئله‌ای که پیش از حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران باید به آن توجه کرد، چک کردن دقیق مدت زمان بسته‌بندی و جا‌به‌جایی وسیله‌ها است. وقتی زمان‌بندی را چک کنید دیگر برای اثاث‌کشی و بسته‌بندی به مشکل کمبود زمان روبرو نمی‌شوید. افراد زیادی همه‌ی فعالیت‌های اثاث‌کشی را به روز اسباب‌کشی موکول می‌کنند. جمع‌آوری وسایل کوچک منزل، زمان زیادی را نیاز دارد پس باید از چند روز قبل جمع‌آوری وسیله‌ها شروع شود.
 2. برنامه‌ریزی برای حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: بهتر است در روز‌های اسباب‌کشی فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید و وسیله‌هایی که جمع کنید، تهیه کنید. شما یک زمان مشخص را برای بسته‌بندی وسیله‌ها در‌نظر بگیرید تا تمام فشار اثاث‌کشی در یک روز شما را اذیت نکند و بهتر است این کار را بین اعضای خانواده تقسیم کنید و از آن‌ها درخواست کنید. هر روز مقداری از کارها را انجام دهند و وسیله‌ها را بسته‌بندی کنند.

باربری برای شمال

 1. روز موعود حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران چه کنیم؟ قبل از حرکت به شمال ایران باید مسیر خوبی را برای حمل‌بار انتخاب کنید تا ماشین‌های سنگین به‌راحتی بتوانند از این مسیرها عبور کنند. همچنین برای بارگیری و تخلیه در مقصد، جای پارک ماشین را درست کنید شما می‌توانید با پارک کردن ماشین خودتان و بستگانتان برای ماشین باربری جا نگه‌دارید. جا‌به‌جایی را در ساعت‌های اولیه روز انجام دهید و کودکتان را نزد نزدیکانتان بگذارید تا شیش دانگ حواستان به اسباب‌کشی باشد تا حمل‌ بار شما به نحو احسن انجام شود‌.
 2. تهیه لیست از لوازم و وسایل منزل در حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: شما باید لیست کامل از وسایل منزل و محل قرار‌گیری آن‌ها داشته باشید تا در جمع‌آوری همه‌ی وسایل مطمئن شوید و علاوه‌بر این هنگام رسیدن بار به مقصد که یکی از شهرهای شمال ایران است، با‌سرعت بیشتری می‌توانید وسایل را پیدا کنید. با‌وجود داشتن لیست از اثاثیه منزل، قبل از باز کردن جعبه می‌دانید در آن جعبه چه وسیله‌ای است، هر ‌چند تهیه لیست ممکن است زمان‌بر باشد ولی باز هم باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد‌ شد.
 3. تهیه لوازم برای بسته‌بندی، هنگام حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: اگر شما هم فکر می‌کنید به‌جزء خودتان هیچ‌کسی دلش برای وسیله‌های شما نمی‌سوزد پس بهتر است بسته بندی اثاثیه منزل را خودتان انجام دهید برای بسته‌بندی اصولی به موارد زیر نیاز دارید مثلا:
 4. کارتن‌های ضخیمی که در تعداد بالا و سالم باید تهیه شود تا جا‌به‌جایی در زمان کمتر و هم هزینه کمتر صورت گیرد. چسب پهن و طناب برای بسته‌بندی و ماژیک برای نوشتن جزئیات روی کارتن، روزنامه‌های باطله و همچنین پلاستیک‌های حباب‌دار و یا ضربه‌گیر تهیه کنید.
 5. جداسازی وسایل برقی و گازی هنگام حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: برای بسته‌بندی وسیله‌های برقی و گازی هر کدام را به‌صورت جداگانه قرار دهید. مثلا ماشین لباسشویی و اجاق‌گاز که شکلی شبیه هم دارند و جداسازی آن‌ها زمان‌بر است، بهتر است یک روز قبل از حمل بار و اثاث‌کشی این کار را انجام دهید. عجله در انجام بسته‌بندی وسیله‌هایی که نیاز به ایمنی دارند می‌تواند به فاجعه تبدیل شود. برای این امر باید زمان مناسب را در‌ نظر بگیرید از جدا سازی وسایل خانگی مطمئن شوید و به بسته‌ بودن لوله‌های گاز و قطع بودن جریان برق دقت کنید. جمع کردن یخچال به‌تنهایی بیست‌و‌چهار ساعت زمان نیاز دارد و باید فکری برای مواد‌ غذایی که در یخچال است، بکنید تا خراب نشوند.
 6. بسته‌بندی دقیق و مطمئن یکی از نکات مهم حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران است: بیشترین چیزی که باید هنگام جا‌به‌جایی وسیله‌های منزل باید دقت کنید بسته‌بندی درست و صحیح اثاثیه منزل است. قبل از اینکه شروع به بسته‌بندی کنید باید وسیله‌هایی مثل چسب، جعبه، نایلون‌های بزرگ، ضربه‌گیر را آماده کنید. باربری‌های زیادی، بسته‌بندی وسیله‌ها را به‌ عهده می‌گیرند ولی فقط بسته‌بندی وسیله‌های بزرگ و یا شکستنی را قبول می‌کنند. بیشتر لوازم خانگی در گروه وسیله‌های کوچک هستند و خودتان می‌توانید بسته‌بندی کنید.

لباس و پوشاک و لوازم پارچه‌ای را به‌راحتی می‌توانید در کیسه بریزید و چسب بزنید. باید دقت کنید جا‌به‌جایی وسیله‌های بزرگ راحت‌تر از وسایل کوچک است.

حمل بار و اسباب کشی

 • حذف وسایل اضافه برای حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: یکی از نکات مهم اثاث‌کشی، حذف وسایل اضافه است. مثلا اگر از وسیله‌ای به مدت طولانی استفاده نشده احتمالا در آینده هم استفاده نمی‌شود، پس قبل از اینکه شروع به بسته‌بندی وسایل بکنید، چک کنید و بررسی کنید وسایلی که بلااستفاده هستند را جمع کنید یا دور بیندازید یا به افرادی که نیاز دارند بدهید. وسایل اضافی فقط هزینه باربری بیشتر و زمان بیشتر برای شما به ‌همراه دارند و چون ممکن است مسیر جا‌به‌جایی شما از مبدا تا شمال طولانی باشد جای اضافی را اشغال خواهد کرد و ممکن است جا برای وسیله‌های منزل کم بیاورید.
 • علامت‌گذاری وسایل شکستنی برای حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: ظروفی که شکستنی هستند نیاز به دقت بیشتر برای حمل آن‌ها به شمال و یا هر جای دیگر دارند تا حدی حائز اهمیت است که بهتر است کار بسته‌بندی را از این قسمت شروع کنید. با این کار هم به کارهایتان سرو‌سامان می‌دهید و هم از شکستن ظروف جلوگیری شده و از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌شود.
 • مراقبت از لوازم قیمتی هنگام حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران: باید حواستان به لوازم با‌ارزش و زیورآلات قیمتی باشد. این از نکاتی است که حتما باید به آن توجه کنید این وسیله‌ها شکننده و حساس هستند برای این موارد می‌توانید از کیسه‌‌های میان‌وعده برای بسته بندی جواهرات و طلا‌های خود استفاده کنید. مسیر شمال هم ممکن است از مبدا و شهری که هستید دور باشد پس باید حسابی حواستان باشد و وسیله‌های با ارزش را در جای امن بگذارید.

سخن پایانی

حمل‌بار و اثاث‌کشی پروسه سخت و خسته‌کننده‌ای است که نیازمند انرژی زیاد و زمان زیاد است، با رعایت نکات حمل اثاثیه منزل می‌توانید به اصل این موضوع نظم دهید و با آرامش بیشتری این کار را انجام دهید. در مطلب حمل بار و اثاثیه منزل به شمال ایران با نزدیک شدن به سفر‌های نوروزی به طور کامل موارد مهم را برایشما شرح دادیم. برای انجام این امور یز می‌توانید از باربری گل بار نیز کمک خواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما