عوامل تاثیرگذار بر حمل اثاثیه منزل بین شهری

حمل اثاثیه منزل بین شهری

در دنیای پر ترافیک و پر ترد شهری و بین شهری یکی از سخت‌ترین کارها جابه‌جایی و حمل اثاثیه منزل بین شهری است. اما این کار هم به کمک باربری‌ها آسان شده و استرس ناشی یاز این کار را برای افراد کم کرده است. آنچه در این مطلب قصد داریم به بررسی عوامل تاثیرگذار بر حمل اثاثیه منزل بین شهری بپردازیم.

حمل اثاثیه منزل بین شهری

نکاتی که قبل از حمل اثاثیه منزل بین شهری باید به آن توجه کنید

از ابتدا تا انتهای فرآیند اسبا‌ب‌کشی دارای مراحل خاصی است و بدون برنامه‌ریزی رسیدن به هدف امکان ندارد. اینکه شما یک جابه‌جایی آسان و بدون چالش داشته باشید و یا شرایطی سخت و پر از استرس برایتان رقم بخورد به اطلاعات و فاکتورهای شما در انتخاب شرکت باربری بستگی دارد. برای اینکه بتوانید یک باربری خوب را انتخاب کنید باید به نکاتی که در ادامه ذکر می‌شود توجه داشته باشید.

 • شرکت منتخب شما باید عضو اتحادیه باربری باشد.
 • فقط خدمات باربری کافی نیست شرکت‌های معتبر توانایی ارائه خدمات اتوبار را نیز دارند.
 • رزومه کاری آن را مورد بررسی قرار دهید اینکه چند سال است در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، با سابقه بودن و ماندگار شدن شرکت باربری یعنی کیفیت و خدمات آن قابل قبول است.
 • به سایت باربری منتخب مراجعه کنید و نظر کاربرانی که قبلا با آن‌ها کار کرده‌اند را مورد مطالعه قرار دهید.
 • باربری انتخابی شما باید تجهیزات اسباب‌کشی را بتواند فراهم سازد.
 • بیمه‌نامه و بارنامه از الویت‌های یک باربری شاخص است.

باربری بین شهری چیست؟

اگر بارگیری در یک شهر باشد و تخلیه آن بار در شهری دیگر انجام شود در اصلاح باربری بین شهری یا حمل اثاثیه منزل بین شهری انجام شده است. برای اینکه بار بتواند بدون دغدغه در جاده تردد داشته باشد لازم است بیمه‌نامه و بارنامه برای آن صادر شود و در اختیار راننده قرار گیرد. ماشین‌های مخصوص تردد حمل اثاثیه منزل بین شهری باید آرم شرکت باربری بر روی آن‌ها چاپ شده باشد.

باربری بین شهری در باربری گل بار

قیمت حمل اثاثیه منزل بین شهری

قیمت یکی از اساسی‌ترین فاکتورهای انتخابی باربری است، در این میان مواردی هستند که قیمت حمل اثاثیه منزل بین شهری را دچار تغییرات می‌کنند در ادامه این موارد را ذکر می‌کنم.

 • یکی از اصلی‌ترین فاکتورها مسافت مبدا تا مقصد است. این عامل اساسی به سبب اینکه استهلاک ماشین افزایش می‌یابد، خودرو سوخت بیشتری باید استفاده کند تا به مقصد برسد، روزهای بیشتری ماشین باربری و راننده در اختیار کارفرما هستند باعث می‌شود این چنین عامل مسافت تاثیر اساسی خودش را بر تعرفه نهایی بگذارد. در این صورت شما اگر از تهران به مقصد بابل بخواهید لوازم منزل را جابه‌جا کنید هزینه آن کمتر از تهران به مشهد می‌شود.
 • یکی‌دیگر از عواملی که قیمت حمل اثاثیه منزل بین شهری را دچار نوسانات می‌کند انتخاب خودرو است. اثاثیه منزل را در خودروهای سبک مانند نیسان و پیکان از لحاظ ابعاد و وزن نمی‌شود قرار داد. زیرا مسافت طولانی است و یکبار باید از مبدا تا مقصد مسیر پیموده شود. انتخاب ایده‌آل ماشین برای حمل اثاثیه منزل کامیون‌های مسقف ۶ تن هستند. قیمت این خودرو برای همه‌ی باربری‌های که عضو اتحادیه باربری هستند مشخص است. موردی که شما باید به آن اشراف کامل داشته باشید تا گرفتار شرکت‌های سود جو نشوید این است که مشاوران آن‌ها کامیون‌های بزرگ‌تر را به دلیل عدم ظرفیت کامیون‌های کوچک‌تر به شما پیشنهاد نکند و در واقع کارفرما را به گونه‌ای مجاب می‌کنند که آن‌ را انتخاب کنند و هزینه بیشتر از شما دریافت کنند.
 • عامل دیگر کارگر باربری است، برای جابه‌جایی اثاثیه منزل درون‌شهری به علت اینکه خود کارفرما نظارت لازم را دارد و مسافت راه بسیار کم است شاید برای صرفه‌جویی در قیمت‌ جابه‌جایی از کارگران معمولی برای حمل و چیدمان اثاثیه استفاده کند. در این شرایط احتمالا خودتان هم بسته‌بندی می‌کنید این شیوه گرچه اصولی و ایمنی نیست و ریسک زیادی به همراه دارد اما اگر وقت کارفرما آزاد باشد با نظارت دقیق می‌تواند از خسارت جلوگیری کند. برای حمل اثاثیه بین شهری این ریسک را به هیچ عنوان نباید انجام دهید. طولانی بودن مسیر به اندازه کافی خطر آسیب رساندن به لوازم را افزایش می‌دهد. باید از کارگر باربری حرفه‌ای استفاده کنید این افراد با دانش و تجربه‌ای که دارند می‌داند بار را چگونه بسته‌بندی‌، حمل، و چیدمانش را کنند . هر سه مرحله دارای اهمیت است و باید با کیفیت انجام شود. قیمت حمل اثاثیه بین شهری شما در این صورت بالاتر می‌رود اما در مقابل آرامش و کیفیت کار را به همراه دارد و بار شما تضمین سلامت را در این صورت دارد.
 • بیمه‌نامه مورد دیگری است که قیمت حمل اثاثیه بین شهری را دچار تغییرات می‌کند. باربری‌های معتبر مانند باربری گل بار تا سقف مشخص شده‌ای خودشان بیمه‌نامه رایگان را صادر می‌کنند. کارفرما ارزش مالی لوازم خود را بیشتر از آنچه که بیمه شده است می‌داند، در این صورت هزینه مازاد را او باید پرداخت کند. این مورد خیلی جزئی در افزایش قیمت نهایی تأثیرگذار است.
 • مورد دیگری که سبب افزایش قیمت حمل اثاثیه بین شهری می‌شود توقف و بارگیری در مناطق متفاوت است، زیرا زمان‌بر است و کارگر باربری نیز باید در چند مسیر جابه‌جا شوند.
 • سرما و گرمای هوا هر دو در مناطقی که شدت آن بیشتر است قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.
 • لوازم سنگین مانند یخچال ساید، گاو صندوق، پیانو و… در قیمت پایانی تاثیر‌گذار هستند. حمل این وسایل به عهده کارگران است و بر اساس تعداد طبقات منزل شما قیمت متغییر می‌شود. این چنین لوازمی را هر کارگری نمی‌تواند جابه‌جا کند از خوب بودن باربری اطمینان حاصل کنید و سپس لوازمتان را به آن‌ها بسپارید.
 • برای اینکه از قیمت دقیق حمل اثاثیه منزل بین شهری اطلاع دقیق کسب کنید می‌توانید به سایت باربری گل بار مراجعه کنید پس از مشاوره قیمت نهایی مشخص می‌شود.

کلام آخر

باربری گل بار با به‌روزترین ناوگان حمل‌ونقل زمینی و تجهیزات باربری به امور مرتبت با حمل اثاثیه منزل بین شهری  رسیدگی کردن و بهترین کیفیت را ارائه می‌دهد. برای آسودگی خاطر در زمینه حمل بار به شهرستان می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما