کارگر باربری و اثاث کشی در تهران

در هنگام اسباب کشی و جابه‌جای بار معمولا از افردی کمک می‌گیرم که به کارگر اثاث کشی یا کارگر باربری شناخته می‌شوند. در واقع کارگر اثاث کشی شخصی است که در زمینه حمل اثاثیه منزل و اداره‌ها فعالیت می‌کند و در حوزه باربری و حمل هرگونه اثاثیه منزل و محل کار شما حرفه‌ای هستند. اصولا این افراد هرگونه وسایل بزرگ و کوچک را به راحتی بلند کرده و جابه‌جا می‌کنند.

کارگر اثاث کشی برای حمل بار و جابجایی منزل

اهمیت و ضرورت کارگر اثاث کشی در جابه‌جایی

حتما از خود پرسیده‌اید که در هنگام اسباب کشی چه احتیاجی به کارگر باربری یا اثاث کشی است در زیر به چند مورد از اهمیت این مبحث اشاره می‌کنیم:

 • با حمل بار به صورت نادرست امکان آسیب دیدن بار وجود دارد.
 • در هنگام حمل نادرست امکان دارد به جسم خود آسیب بزنید.

ملاک انتخاب کارگر باربری

بسیاری از افراد فکر می‌کنند کارگر برای اسباب کشی و باربری فردی بسیار نیرومند و پرقدرت است که به تنهایی می‌تواند وسایل سنگین را جابه‌جا کنند. هر چند که این نیرو و  ورزیدگی جسمی مهم است اما کافی نیست. یک کارگر اثاث کشی علاوه بر نیروی بدنی به مهارت نیز نیاز دارد تا بتواند با کم‌ترین فشار ممکن به جسم خود و بدون آسیب به وسیله‌ای که حمل می‌کند کار خود را بدرستی انجام دهد.در واقع کارگر آموزش دیده به شکلی نسبتا ساده و آسان وسایل را جابه‌جا و حمل می‌کند.

کارگر خالی اسباب کشی

قیمت کارگر اثاث کشی

قیمت کارگر برای اسباب کشی متناسب با تعداد طبقاتی که حمل بار باید صورت بگیر و میزان ساعتی که کار می‌کند محاسبه می‌شود. در جدول زیر قیمت کارگر باربری بر حسب طبقات و ساعت کار در سال 1400 در تهران را می‌توانید مشاهده کنید:

قیمت حمل اثاثیه بر حسب طبقه و ساعت کار قیمت سال 1400
حمل بار به ازای 3 ساعت

طبقه همکف به همکف

150.000 تا 170.000 تومان
حمل اثاث به ازای هر ساعت اضافی

طبقه همکف به همکف

65.000 تا 80.000 تومان
هزینه جابجایی ساید بای ساید

به ازای هر طبقه

30.000 تا 40.000 تومان
قیمت جابجایی پیانو

به ازای هر طبقه

30.000 تا 50.000 تومان
جابجایی تردمیل

به ازای هر طبقه

30.000 تا 35.000 تومان
افزایش قیمت به ازای هر طبقه 150.000 تا 190.000 تومان

 

نحوه محاسبه هزینه اعزام کارگر باربری خالی

برای مثال شما از طبقه 2 می‌خواهید به طبقه همکف یک ساختمان دیگر نقل مکان کنید و برای این جابه‌جایی به یک کارگر باربری به مدت 3 ساعت نیاز دارید. همان طور که در جدول ذکر شده قیمت کارگر برای اسباب کشی در تهران از طبقه دوم به همکف برابر است با 150000 تومان و به ازای هر طبقه مبلغ 150000تومان اضافه می‌شود.

پس در مثال ما می‌شود:

150000+150000=300000

اگر در اثاثیه شما یخچال ساید هم وجود داشته باشد 30000 تومان به ازای هر طبقه اضافه می‌شود:

30000+30000=60000

در نتیجه برای جابه‌جای 3 ساعته شما باید مبلغ 360000 تومان پرداخت کنید. حال اگر اسباب کشی بیشتر از 3 ساعت طول بکشد به ازای هر ساعت اضافه هم مبلغ 650000 تومان اضافه باید پرداخت کنید.

مثلا اگر کار شما 5 ساعت طول بکشد شما باید مبلغ 490000 تومان پرداخت کنید.

360000+65000+65000=490000

منظور از سرویس کارگر اثاث کشی و باربری

گاهی اوقات شما خود کامیون یا وانت را در اختیار دارید یا اینکه جابه جایی وسایل فاصله طبقات یک آپارتمان خواهد بود. در این شرایط، دیگر خدمات باربری جامع مد نظر نیست و اصطلاحا از باربری کارگر خالی را طلب می‌کنید. پر واضح است که نمی‌توان ندیده و ناشناخته افراد را به خانه خود راه داد و وسایل گاها قیمتی را به دستشان سپرد.

اعزام کارگر اثاث کشی به محل

از طرفی، در بسیاری موارد، شرکت‌ها نیز مسئولیت عملکرد کارگران خود را به عهده نمی‌گیرند. اینجاست که باربری گل بار وارد عمل می‌شود و با آموزش نیروهای متعهد و استخدامی، نیاز بازار را پاسخ می‌دهد. ما در زمینه‌های بسته بندی، چیدمان و حمل، کارگران خود را آموزش داده‌ایم و از بین افراد قابل اعتماد و با سابقه، بهترین‌ها را به مشتریان خود معرفی می‌کنیم.

خدمات کارگر اثاث کشی

خدماتی که کارگران باربری ارائه می‌دهند را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • جابه‌جایی اسباب منزل
 • بسته بندی اثاثیه منزل
 • چیدمان وسایل منزل
 • حمل وسایل بزرگ مانند: ساید بای ساید، پیانو و…
 • حمل و جابه‌جای گاوصندوق

ویژگی گارگر باربری

ویژگی که برای کارگر اثاث کش می‌توان بر شمرد به شرح زیر است:

 • قابل اعتماد بودن: یک کارگر حرفه‌ای باید قابل اعتماد باشد. وقتی کارگر قابل اعتماد باشد کارفرما می‌تواند بدون نگرانی از آسیب دیدن وسیله و یا فضای اطراف با خیال راحت کار را به کارگر بسپارد.
 • انعطاف‌پذیر بودن: کارگری انعطاف‌پذیر است که به حرف کارفرما توجه کند. به عبارتی نباید متکی به تجربه خود باشد و باید در باربری به گفته‌های کارفرمای خود توجه کند و به خواسته‌های او جامع عمل بپوشاند.
 • با تجربه باشد: باید تجربه کافی در زمینه حمل هر گونه وسایل را داشته باشد و بداند که هر کدام از وسایل شکستی و… را چگونه حمل کند.
 • اخلاق خوب: یک کارگر اثاث کشی باید از اخلاق خوبی‌ هم برخوردار باشد و تجربه خوبی را برای کارفرمای خود بر جای بگذارد.
 • وقت شناس و منظم: کارگری که قرار است به کارهای شما رسیدگی کند باید دو ویژگی مهم دیگر یعنی وقت شناس بودن و منظم بودن به جز ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد.

سوالات متداول

در زیر برخی از سوالات متداول و پر تکرار را در مورد کارگر اثاث کشی در تهران و شهرستان‌ها مطرح هست را بیان می‌کنیم:

در صورتی که به ماشین نیاز نداشته باشیم کارگر خالی اسباب کشی اعزام می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت بله. اگر شما نیاز به نیروی متخصص در زمینه بسته بندی و حمل بار دارید می‌توانید با باربری گل بار تماس بگیرید تا هر تعداد کارگری که لازم دارید به کمک شما بیایند تا یک اسباب کشی آسوده داشته باشید.

 چند کارگر برای اسباب کشی نیاز داریم؟

تعداد کارگر  بر مبنای وسیله‌های که باید جابه‌جا شود و طبقات مشخص می‌شود. برای این که بدانید به چه تعداد نیرو نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان بخش مربوطه در باربری گل بار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

خاص و خدمات دیگر باربری

جمع‌بندی

در این مطلب در مورد کارگر اثاث کشی و کارگر باربری صحبت کردیم و ویژگی‌های هر کدام را برشماردیم. همچنین در مورد نحوه محاسبه قیمت و هزینه کارگر باربری را با مثال شرح داده‌ایم. گاهی اوقات فقط نیاز به یک کارگر باربری برای اسباب کشی داریم و به خدمات دیگر نیاز نداریم. در این جور مواقع می‌توانید با خیال راحت با باربری گل بار تماس بگیرید و از خدمات آن استفاده کنید.