هرآنچه در مورد کارتن بسته بندی باید بدانیم

کارتن بسته بندی اثاثیه در باربری گل بار

یکی از مهم‌ترین لوازم و تجهیزات مورد نیاز در بسته بندی اثاثیه کارتن بسته بندی است. بسیاری از افراد در هنگام جابه‌جایی و اسباب کشی برای بسته بندی اثاثیه از کارتن‌های استفاده شده در سوپرها و میوه فروشی‌ها استفاده می‌کنند و اطلاعی ندارند که برای بسته بندی اثاثیه کارتن‌های بسته بندی وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم در مورد کارتن بسته بندی و انواع آن صحبت کنیم. با باربری گل بار همراه باشید.

اهمیت کارتن بسته بندی

اگر بخواهیم علت این که باید در هنگام اسباب کشی از کارتن ‌های مناسب بسته بندی  اثاثیه استفاده کنیم را شرح دهیم باید بگوییم، اولین و مهم‌ترین دلیل بهداشت و نظافت است. وقتی از کارتن‌های که در انبار داریم و یا کارتن‌های موجود در انبار مغازهای اطراف خود استفاده می‌کنیم، امکان دارد به سلامت خود و اعضای خانواده خود آسیب بزنیم. زیرا امکان دارد به دلیل رطوبت و آلودگی‌های موجود در محیط، حشرات و قارچ‌ها در کارتن وجود داشته باشد و ما از آن آگاه نباشیم.

علت دوم عدم استحکام لازم این کارتن‌ها نسبت به کارتن بسته بندی است. کارتن‌های بسته بندی برای حمل بار طراحی شده  و از استحکام لازم برخوردار هستند. این امر موجب می‌شود بارهای شما سالم به مقصد رسیده و آسیب نبیند. همچنین استفاده از این کارتن‌ها کار حمل بار و اثاثیه شما را برای کارگران اسباب کشی راحت‌تر می‌کند.

انواع کارتن بسته بندی

کارتن‌های بسته بندی را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در زیر هر کدام از این موارد شرح داده و کاربرد آن را بیان می‌کنیم:

کارتن بسته بندی 3 لایه، 5 و 7 لایه برای بسته بندی اثاثیه منزل

کارتن 3 لایه

کارتن 3 لایه عموما برای حمل بارهای سبک استفاده شده و داری 3 لایه (2 لایه بیرونی از جنس لاینر و یک لایه داخلی از جنس فلوت یا همان مقوای موج دار) است. این کارتن‌ها پر کاربردترین کارتن بسته بندی در هنگام اسباب کشی است. شما می‌توانید بارهای سبک خود مانند: اسباب بازی، لباس و… را درون این کارتن بسته بدی کنید.

کارتن 5 لایه

این کارتن‌های بسته بندی نیز از نظر جنس به مانند کارتن سه لایه است و تنها تفاوتی که با کارتن سه لایه دارد؛ استفاده از 3لایه فلوت به جای یک لایه است. این کارتن برای بسته بندی اثاثیه سنگین و جابه‌جایی آن‌ها بسیار مناسب است. برای جابه‌جایی وسایل سنگینی مانند ظروف کریستال، ظروف چینی، کتاب و… می‌توان از این کارتن استفاده کرد. فلوت‌های به کار رفته در این کارتن‌ها به بالا رفتن استحکام این کارتن بسیار کمک کرده و همین امر آسودگی خیال در هنگام حمل این اثاثیه را به همراه می‌آورد.

کارتن 7 لایه

کارتن‌های 7 لایه، به مانند کارتن 3 و 5 لایه از مقوای لاینر و فلوت تولید می‌شود با این تفاوت که تعداد فلوت‌های بکار رفته بیشتر است. از این کارتن زیاد در بسته بندی اثاثیه استفاده نمی‌شود و بیشتر برای صادرات کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. عموما از این جعبه برای بسته بندی اثاثیه قیمتی و گران بها و سنگین استفاده می‌شود.

انواع کارتن بسته بندی اثاثیه بر اساس شکل

کارتن‌های بسته بندی اثاثیه از نظر شکل و ظاهر نیز تفاوت‌های با هم دارند. این تفاوت در نحوه کارایی این کارتن‌ها تاثیر می‌گذارد. کارتن‌های چاک دار که پر کاربردترین نوع کارتن بسته بندی هستند دارای 4 لبه تا شو هستند که از قسمت عرض به اندازه یکسان از هم جدا شده‌اند. جعبه دیگر مورد استفاده در امر اسباب کشی جعبه نیمه شکافته است که این جعبه دارای 2 قسمت است. یک بدنه و یک در پوش جداگانه که عموما برای بسته بندی کتاب از آن استفاده می‌شود.

کارتن اسباب کشی در گل بار

باربری گل بار در هنگام اسباب کشی لوازم شما از کارتن بسته بندی استفاده کرده و خدمات بسته بندی و حمل بار شما را انجام می‌دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تهیه تجهیزات بسته بندی و کار بسته بندی می‌توانید با باربری گل بار تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان حاضر در این شرکت کمک بگیرید. باربری و اتوبار گل بار در تمام مراحل اسباب کشی همراه شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما