آیا امکان شکایت از باربری وجود دارد؟

شکایت از باربری با ساده ترین روش های ممکن

آیا امکان شکایت از باربری وجود دارد؟ برای اینکه به پاسخ این سوال برسید در این مقاله تخصصی همراه ما باشید. برخی‌ فکر می‌کنند چه فرقی می‌کند کارگر و خدمات باربری را از کجا دریافت کنند به همین سبب دنبال ارزان‌ترین‌ها می‌گردند. این افراد به دلیل عدم آگاهی  بر این باورند که هیچ‌ ارگانی در صورت عدم کارکرد صحیح باربری، پاسخگو مشکلات و رسیدگی به شکایات آن‌ها نیست و سخت در اشتباه هستند. باربری‌ها معتبر سامانه شکایت داشته، در نتیجه اتحادیه باربری به امور نقل‌و‌انتقال باربری‌ها مجوز دار و شکایت از باربری نظارت دارد.

چگونه از باربری می‌شود شکایت کرد؟

باربری‌ها موظف هستند به تعهدات خود عمل کنند و اگر خسارت از جانب آن‌ها به اموال وارد شود، باید جبران خسارت کنند. همچنین هزینه‌های طی شده باید طبق توافق اولیه طرفین و عرف باشد درخواست هزینه بیشتر از جانب باربری تخلف محسوب شده و قوانین تصویب شده این امکان را برای کارفرما مهیا می‌سازد که شرایط شکایت کردن را داشته باشند. برای شکایت کردن چندین روش وجود دارد:

شکایت از باربری از طریق اتحادیه باربری

  • شماره 135: به آسانی و در کمترین زمان ممکن شکایت خود را برای تعزیرات حکومتی مطرح کرده و به آن رسیدگی می‌شود.
  • سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵ اختصاص دارد به شکایت از باربری‌ که مسئولیت اشتباهات خود را نمی‌پذیرد.
  • مراجعه حضوری: همچنین مراجعه حضوری برای شکایت از باربری امکان‌پذیر است و باید به تعزیرات باربری منطقه مربوطه مراجعه کنید.
  • سایت 141.ir : برای شکایت از شرکت حمل‌ونقل مورد نظر با ورود به سایت 141.www.ir و انتخاب گزینه شکایت، می‌توانید شکایت خود را مطرح کنید.
  • اتحادیه باربری: اتحادیه باربری تهران بر کلیه باربری‌های معتبر نظارت دارد و تهرانی‌ها با شماره‌های ۰۲۱۶۶۹۸۸۲۰۰ و ۰۲۱۶۶۹۸۸۳۰۰ می‌توانند شکایت‌ از باربری مورد نظر خود را به اتحادیه اعلام‌ کنند. این سازمان با شرکت مورد نظر تماس می‌گیرید و اطلاعات تکمیلی را از شرکت و فرد شکایت کننده دریافت می‌کند.

خوب کلیه روش‌های شکایت کردن را ذکر کردیم و شما می‌توانید در صورت نیاز بنا بر شرایط خود یکی از روش‌ها را انتخاب کنید. البته این موارد برای شرکت‌های باربری معتبر و تحت نظارت اتحادیه است اگر باربری منتخب مجوزهای لازم را نداشته باشد که دیگر هیچ، گرفتار شرکتی کلاه‌بردار شده‌اید که باید به مراجع قانونی مراجعه کنید.

نکاتی که قبل از شکایت باید به آن توجه داشته باشید

بهتر است قبل از شکایت از باربری به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • اگر در جابه‌جایی به کم شدن و یا گم شدن بارتان برخورد کرده‌اید باید بتوانید این موضوع را ثابت کنید و بعد اقدام به شکایت کنید، در غیر این صورت با شکایت شما و عدم اثبات آن باربری می‌تواند به دلیل اتهام به پرسنلش و خراب شدن وجه کاریش از شما شکایت کند و مجبور به پرداخت هزینه شوید. اقلام بارگیری شده را ثبت کنید تا دچار مشکل نشوید‌.
  • اگر خسارت به اموالتان وارد شده است در نوبت اول موظف هستید با خود شرکت در میان بگذارید اگر باربری مورد نظر جبران خسارت نکرد سپس شکایت کنید. در بیشتر موارد پرسنل و شرکت باربری برای جلوگیری از خدشه دار شدن اعتبار و کش‌دار نشدن موضوع، خسارت وارد شده را جبران می‌کنند. بهتر است هنگام جابه‌جایی بسته‌بندی اثاثیه منزل را به خود کارگران بسپارید. زیرا اگر لوازم آسیب ببیند و به امور بسته‌بندی خودتان رسیدگی کرده باشید تخلفی محسوب نمی‌شود چرا که عیب از بسته‌بندی به حساب می‌آید.

شکایت از باربری با سامانه پیامکی

  • شرکت باربری قبل از اینکه انتخاب شود یک سری خدمات را به شما ارائه می‌دهد که ما فلان کار را با بهترین شیوه انجام می‌دهیم بهتر است خدمات را لیست کنید تا هنگام جابه‌جایی به تعهدات خود عمل کنند، در غیر این صورت شما خیلی راحت می‌توانید به شکایت از باربری اقدام کنید.
  • باربری‌ها تعرفه‌ای دارند که از سمت اتحادیه به آن‌ها اعلام می‌شود و به هیچ عنوان نباید از قیمت‌های مشخص شده بیشتر دریافت کنند حتی اگر با توافق طرفین باشد، در صورت برخورد شما می‌توانید شکایت کنید. لازم است بدانید اگر باربری بعد از سه بار پرداخت جزایی نقدی همچنان تخلف کند آن شرکت پلمپ شده و به هیچ عنوان اجازه فعالیت در امور باربری را دیگر ندارد.

کلام آخر

شما در این مقاله به پاسخ این سوال که آیا امکان شکایت از باربری وجود دارد یا خیر رسیده‌اید. در نتیجه بهتر است برای حمل بارتان در قدم اول شرکت باربری دارای مجوز را انتخاب کنید و گام اول را محکم بردارید. بهتر است شروع کار را با آگاهی کامل آغاز کنید و باربری را انتخاب کنید که دارای اعتبار باشد تا در صورت بروز خسارت بتواند خسارت را جبران کند و شما گرفتار شکایت از باربری نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما