تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل و روش انتقال اجناس بین شهری

نمونه ویروس کرونا

یکی از مخرب ترین خبرهای امروزی، تاثیر کرونا بر شرکت باربری و حمل و نقل است که حمل و نقل را برای هموطنان کاری دشوار ساخته است.
تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل به گونه ای بوده است که بسیاری از شرکت ها و خدمات حمل و نقل بین شهری و یا حتی درون شهری را تعطیل کرده است.
ما به شرکت های باربری حق می دهیم که بخواهند تعطیل کنند، زیرا ممکن است از طریق بسته بندی اثاث و اشیاء مردم، ویروس منتقل شود و آن زمان است که پشیمانی فایده ای ندارد.
اما باید دانست که تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل تا چه حد بوده است و تا کی این روند تلخ ادامه دارد؟
ترس های مربوط به شیوع جهانی ویروس کرونا یا COVID-19، تقریبا در هر صنعتی وجود دارد که از جمله می توان به مسافرت هوایی و گردشگری، تولید، و هم اکنون صنعت حمل و نقل و باربری اشاره کرد.
در حالی که آلودگی، اولین ترس از ذهن برای بسیاری افراد است، این ویروس اثرات بیشتری را در صنعت حمل و نقل تجاری ایجاد می کند و تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل جز اولین پیامدهای کرونا است.

نمونه ویروس کرونا

نمونه تصویر ویروس کرونا


تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل چیست و چه پیامدهایی را به دنبال دارد؟


اولین کسی که اثرات ویروس را احساس می کند شرکت هایی هستند که در بنادر و اطراف آن کار می کنند.
مطمئنا افرادی که در بنادر و یا شرکت های باربری کار می کنند، اولین کسانی هستند که حس خطر را در خود می بینند و اگر بخواهند بی احتیاطی به عمل آورند، ممکن است آن ها نیز به ویروس کرونا مبتلا شوند و تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل را می توان در اینجا دید.
متاسفانه باید گفت که ناشی از به وجود آمدن پدیده ای به نام ویروس کرونا در دنیا، نرخ انتقال بین شهری هر روز، متفاوت است و دیگر قیمت ثابت ندارد.
تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل به گونه ای بوده است که دیگر کمتر شرکت باربری باز است و وسایل را جا به جا می کند.
اما کرونا را شکست می دهیم شعار گل بار است و این شرکت، جسورانه اقدام به جا به جایی اجسام و وسایل برای هموطنان عزیز می کند.
باید گفت که نه فقط قیمت حمل و نقل و باربری، بلکه تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل صرفا برای شرکت های حمل و نقل نیست و قیمت هر چیزی این روزها گران شده است و این یک اپیدمی جهانی است و صرفا مختص به ایران نیست.
تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل باعث می شود تا جا به جایی وسایل کمتر صورت بگیرد
برای بنادر، در یک سال عادی ممکن است در سه ماهه اول 20 تا 30 سفر دریایی خالی وجود داشته باشد و یا به دلیل بسته شدن عادی کارخانه در آسیا و یا دیگر نقاط دنیا برای سال جدید برخی اوقات به ندرت سفر دریایی خالی تجربه شود. در سال 2020، ما انتظار داریم 60 سفر دریایی لغو شده در سه ماهه اول را شاهد باشیم و این افزایش به دلیل اثرات اضافی تولید ناشی از اقدامات در چین برای جلوگیری از گسترش COVID-19 است و در اینجا نیز تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل مشاهده می کنید.
وستون لابور، مدیرعامل انجمن کامیون داران به HDT گفته است که انجمن کامیونداری بندرگاه، که نماینده بسیاری از شرکت های حمل و نقل در خارج از بنادر کالیفرنیای جنوبی است، “کرونا ویروس اثر بی سابقه ای بر اعضای ما داشته است”.

تعطیلی بنادر دنیا ناشی از ویروس کرونا

 

تاثیر کرونا بر بنادر


احتیاط در بنادر
برای کارکنان بندر نیز نگرانی در مورد شیوع احتمالی ویروس وجود دارد، اما از طریق آموزش و دستورالعمل های گارد ساحلی، بسیاری از ترس ها آرام شده است.
به گفته پترسون، ناوگان اقیانوس ها، خدمه و اپراتورهای ترمینال دریایی همه از دستورالعمل های گارد ساحلی ایالات متحده در مورد شیوع کرونا ویروس آگاه هستند و در ایران نیز باید چنین مسائلی به وجود بیاید و مطمئنا با وجود شبکه های مجازی و اینفوگرافی های درج شده در سطح اینترنت، بسیاری از افراد به این سطح از آگاهی رسیده اند.
تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل به این صورت است که ویروس از یک شخص، به شخص دیگری به راحتی منتقل می شود و اگر اینطور پیش برود، هیچکس در امان نخواهد بود.
اما هیچگونه ترسی نباید وجود داشت، زیرا خدمات باربری گل بار در مواجهه با کرونا، اقداماتی را در نظر گرفته است تا هیچ یک از کارکنان این مجموعه، به ویروس کرونا، مبتلا نشوند و تمام تلاش خود را برای پیشگیری انجام داده است.
در خدمات باربری گل بار، تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل گل بار، هیچ اثری ندارد، زیرا بهداشت حداکثر رعایت می شود و تمام وسایل هایی که قابلیت ضد عفونی دارند، ضد عفونی شده و جلوی انتشار ویروس را خواهد گرفت.


عوارض جانبی اقتصادی


در حالی که داده های به دست آمده اقتصادی هنوز به موارد مهمی در زمینه حمل و نقل اشاره نکرده است، عوارض جانبی ناشی از افت حمل بار منجر به فعالیت ضعیف تر در مرحله اول و سپس ضربه ای برای حمل و نقل خواهد شد.
مطمئنا ویروس کرونا، اگر درمان نشود، به زودی همه را از پا در خواهد آورد و اقتصاد فلج کننده ای در انتظار دنیا خواهد رفت.
زیرا تولیدی ها تعطیل می شود و در نتیجه هیچ غذایی برای خوردن و آب سالمی برای آشامیدن وجود نخواهد داشت و می بینید که تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل به تنهایی نیست و این یک مشکل جهانی است.
اما مطمئنا چنین مسائلی به وجود نخواهد آمد، زیرا تمام تلاش دانشمندان دنیا این است که هر چه زودتر برای ویروس کرونا، یک راه حل و یا درمانی را پیدا کنند و تا به امروز نیز به دستاوردهای بسیار زیادی رسیده اند که به زودی، نتیجه آن ها را مشاهده خواهید کرد.

خدمات باربری در چین در دوران کرونا
تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل و روش انتقال اجناس بین شهری 6

خدمات باربری در چین

در حال حاضر، واردات چین به ایالات متحده 19 درصد کاهش یافته است اما واردات کلی فقط 1 درصد کاهش یافته است و تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل کل دنیا بوده است.
در حالی که چین هنوز شریک تجاری عمده ای برای آمریکا است، کاهش مداوم تولید برای تولید کنندگان پیامدهای عمده ای خواهد داشت که به زودی تاثیر آن ها را بر روی بازار جهانی، مشاهده خواهید کرد.
پیشنهاد باربری گل بار این است که زیاد به شایعات توجه نکنید و فقط سعی کنید تا بهداشت را هر چه می توانید، بیشتر رعایت کنید.
اگر لازم باشد، خود را برای مدتی قرنطینه کنید و از خانه خارج نشوید.
همانطور که مشاهده می کنید، تاثیر کرونا بر شرکت های باربری و حمل و نقل به گونه ای بوده است که بسیاری از این شرکت های حمل و نقل و باربری را تعطیل کرده است و امروزه نیز بازار بسیار خلوت است و کمتر کسی را می توان در سطح شهر مشاهده کرد.

قرنطینه کارکنان شرکت باربری گل بار

قرنطینه در خانه به دلیل ویروس کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما