برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده از چه ماشین‌هایی استفاده می‌شود

حمل مواد غذایی یخ زده با خاور یخچال دار

برای حمل‌ مواد‌ غذایی یخ زده باید از روش‌های امن و مطمئن استفاده شود مثلا استفاده از ماشین‌های باربری مجهز. انواع مختلفی از ماشین‌های باربری برای حمل‌و‌نقل مواد ‌غذایی یخ زده با ویژگی‌های خاص وجود دارد در این مقاله سعی داریم شما را با ماشین‌های باربری برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده آشنا سازیم.

معرفی ۴ ماشین برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده

از ماشین‌های مختلفی برای حمل‌ مواد ‌غذایی یخ زده استفاده می‌شود اما نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که خودرویی که انتخاب می‌کنید باید سیستم خنک کننده و یخچال و اتاق یخچالی داشته باشد. پس می‌توانید از انواع وانت‌های یخچال‌دار، نیسان یخچال‌دار، خاور یخچال‌دار، کامیون یخچال‌دار استفاده کنید. ولی این که کدام یک از این خودروها را باید انتخاب کنید، بستگی به نوع بار و حجم آن دارد.

حمل مواد غذایی یخ زده با وانت یخچال دار

  • حمل مواد ‌غذایی یخ زده با کامیون یخچال‌دار: کامیون‌های یخچال‌دار باید از نوع یخچال‌هایی استفاده کند که عایق‌دار باشد. این اتاق‌ها روی شاسی نصب می‌شود اگر برای ساخت اتاق یخچالی از مواد ‌اولیه‌ی ساندویچ پانل استفاده شود موجب صرفه‌جویی در مصرف سوخت و انرژی هم می‌شود و دما را هم درون محفظه خوب حفظ می‌کند و انرژی هدر نمی‌رود. همنین این ماشین‌ها ایزوله هستند و مواد ‌غذایی کاملا در‌ برابر آلودگی محفوظ است. اگر می‌خواهید مواد‌غذای زیادی که وزنی بیشتر از شش تن دارد را جا‌به‌جا کنید باید از کامیون یخچال‌دار استفاده کنید. برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده که فاسد‌ شدنی هستند از کامیون یخچالدار در دمای زیر صفر استفاده می‌شود.
  • حمل مواد ‌غذایی یخ زده با خاور یخچال‌دار: اگر مواد ‌غذایی مورد‌ نظر شما وزنی بین سه تا شش تن دارند باید با خاور جا‌به‌جا کنید.
  • حمل مواد ‌غذایی یخ زده با نیسان یخچال‌دار: مواد ‌غذایی اگر زیر سه تن وزن داشته باشند با نیسان می‌توانید جا‌به‌جا کنید. با گرم شدن هوا درخواست برای اجاره نیسان یخچال دار افزایش می‌یابد برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده که حجم کمی دارند از خودرو نیسان یخچالدار استفاده می‌شود. این نوع ماشین‌های یخچال دار مجهز هستند و در دو نوع حالت کنترل دما بالای صفر و زیر صفر وجود دارند.
  • حمل مواد ‌غذایی با وانت یخچال‌دار: اگر مواد ‌غذایی کمتر از یک تن وزن دارند می‌توانید با وانت جا‌به‌جا کنید.

از مهم‌ترین نکاتی که راننده خودرو مورد‌ نظر باید رعایت کند بهداشت است به‌ همین علت به‌جز راننده افراد متفرقه نباید به محیط یخچال ماشین وارد شوند و حتی خود راننده هم باید بهداشتی که نیاز است را برای ورود به یخچالِ ماشین رعایت کند مثلا از پوشش برای کفش یا کلاه استفاده کند.

بهترین روش جا‌به‌جایی مواد ‌غذایی در حالتی است که دمای مورد نیاز هر ماده غذایی توسط سیستم خنک‌کننده یخچال ماشین تامین شود. مثلا گوشت و مرغ و ماهی به‌صورت یخ زده قابل حمل‌و‌نقل هستند و نیاز است که دمای اتاق یخچال زیر صفر باشد ولی مواد ‌غذایی مثل سبزی و لبنیات اگر یخ بزنند فاسد و خراب می‌شوند. برای حمل مواد ‌غذایی مثل لبنیات و سبزی باید دمای اتاق یخچال خودرو بالای صفر باشد.

کامیون-یخچال-دار

ماشین‌های یخچال‌دار استحکام و مقاومت خوبی دارند و بهترین روش برای حمل‌ مواد ‌غذایی یخ زده هستند اما مواد ‌غذایی به‌طور مستقیم نباید با کف خودرو در‌ ارتباط باشد و بعد از هر باربری باید اتاق یخچال خودرو تمیز و استریل شود.

لایه میانی اتاق‌های یخچال خودرو از جنس فوم است و لایه پلی‌یورتان عایق حرارتی که از جنس پشم سنگ است، دو لنگه درب اتاق یخچال از چوب چند لایه بوده و دارای عایق پی‌وی‌سی است.

با‌ توجه به گستردگی حمل‌ مواد ‌غذایی یخ زده باید حواستان باشد ماشینِ یخچال داری انتخاب کنید که شرایط را همان طور که گفتیم داشته باشد تا بهترین انتخاب را برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده انجام دهید. باید دقت کنید تمام شرایط خودرو برای نگهداری و حمل مواد ‌غذایی یخ زده استاندارد باشد و همچنین برای حمل مواد ‌غذایی باید کیفیت رانندگی، سلامت جانبی ماشین، کرایه مناسب را در‌ نظر بگیرید.

برای این تصمیم چون وقت‌گیر است و نیاز به انرژی دارد می‌توانید به کارشناسان باربری گل بار مراجعه کنید و این موضوع را به آن‌ها بسپارید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

سخن پایانی

بهترین روش حمل مواد ‌غذایی یخ زده، حمل با ماشین‌های مخصوص است. جا‌به‌جایی و حمل مواد ‌غذایی یخ زده سخت‌تر از مصالح ساختمانی و اثاثیه خانه است، برای حمل مواد ‌غذایی باید از ماشین‌هایی که محفظه یخچالی دارند استفاده کنید. همچنین نکاتی را برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده، به‌صورت امن و سالم رعایت کنید. ما در مطلب برای حمل مواد ‌غذایی یخ زده از چه ماشین‌هایی استفاده می‌شود به طور کامل این موارد را شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

تماس با ما