انواع باربری و کاربرد هر کدام

انواع باربری و خدمات باربری در باربری گل بار

در مورد باربری و انواع باربری آیا تاکنون شنیده‌اید؟ آیا می‎دانید چند نوع باربری داریم؟ شاید از خواندن این مطلب که انواع باربری را داریم تعجب کرده باشید؛ اما واقعا باربری به انواع مختلف تقسیم می‌شود و این چیزی است که ما می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. با باربری گل بار همراه باشید تا مطالب بیشتری در این مورد بخوانید.

انواع باربری

باربری‌ها را متناسب با برخی کارکردهای که دارند به 3 دسته تقسیم می‌کنند. این دسته‌ها عبارت‌اند از: انواع باربری از نظر وسیله نقلیه حمل کننده، انواع باربری از نظر نوع بار، انواع باربری از نظر مسیر حمل بار، در ادامه به شرح هر یک می‌پردازیم:

برای حمل انواع بار بهتر است اطلاعاتی در مورد انواع باربری داشته باشیم

انواع باربری از نظر وسیله تقلیه حمل بار

در طول زندگی موارد بسیاری پیش آمده که نیاز به کمک گرفتن از باربری داشته باشیم و برای رفع مشکل خود در زمینه حمل بار از خدمات باربری‌ها استفاده کرده‎ باشیم. حال متناسب با نیاز خود یکی از انواع باربری را انتخاب کرده‌ایم. یکی از انواع باربری، باربری از نظر وسیله نقلیه حمل بار است. همان طور که می‌دانید برای حمل بار وسیله‎های نقلیه گوناگونی وجود دارد که مسیر حمل بار و نوع بار، نوع وسیله نقلیه مورد نیاز شما را مشخص می‎‌کند.

رایج‌ترین و شناخته شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین نوع باربری در بین افراد جامعه باربری جاده‌ای است. اما فقط به این مورد ختم نمی‎شود و باربری ریلی، دریایی و هوایی را نیز شامل می‌شود. اما حمل و نقل جاده‌ای داری انواع متعددی از وسیله نقلیه است که متناسب با نوع و حجم بار نوع آن مشخص می‌شود.

باربری از نظر وسایل نقلیه جاده‌ای خود به 3 دسته تقسیم می‌شود:

  • وانت بار، نیسان بار، پراید وانت، وانت مزدا جز دسته اول ماشین‌های حمل بار جاده‌ای به شمار می‌روند و برای حمل بارهای با حجم کم و اسباب کشی داخل شهری از این وسیله‌های نقلیه استفاده می‌شود.
  • نوع دوم ماشین‌ها، ماشین‎های نیمه سنگین هستند مانند کامیون‌های ایسوزو، بنز، خاور که در ایران بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و برای حمل بارهای سنگین و اثاثیه نیز استفاده می‌شود.
  • دسته سوم ماشین‌های فوق سنگین هستند مانند: تریلی و کامیون‎های مخصوص حمل بار توناژ بالا اشاره کرد. از این ماشین‎ها بیشتر برای حمل بارهای ترانزیتی به کشورهای دیگر استفاده می‌شود.

انواع حمل بار در باربری گل بار

همان طور که مشاهده کردید در این مطلب در مورد انواع باربری و خدماتی که باربری‌ها در زمینه حمل بار ارائه می‌دهند صحت کردیم. اگر برای حمل بار خود به باربری نیاز دارید می‌توانید با باربری گل بار تماس گرفته و بعد صحبت با مشاوران و کارشناسان این مرکز، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما